Grupy ASG i rekonstrukcyjne

Imprezy sportowe, plotki z torów, boisk, dyskusje o sporcie
ODPOWIEDZ

Autor tematu
Mlody
Metoikos
Posty: 3
Rejestracja: 13-10-2011, 22:04

Grupy ASG i rekonstrukcyjne

Post autor: Mlody »

Witam chciałbym się dowiedzieć coś o jakiś grupach ASG lub rekonstrukcyjnych działających na terenie Tarnowa bądź w okolicy. Może na tym forum są jacyś członkowie takich grup. Chciałbym spróbować swoich sił właśnie w tym hobby dlatego poszukuje jakiś informacj:) z góry pozdrawiam :)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6895
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

ASG: http://www.sfora.tarnow.pl/forum/asg-ta ... -vt533.htm
Reko: http://dpm-soldier.pl/42rmc/

Zadaj konkretne pytanie, postaram się pomóc.


Lilith
Proedroj
Posty: 358
Rejestracja: 19-11-2009, 11:13

Post autor: Lilith »

Mlody, grup w Tarnowie i okolicach jest sporo pytanie czy wolisz iść w kierunku rekonstruktorstwa czy raczej bardziej luźno chcesz podchodzić do ASG jako hobby


Autor tematu
Mlody
Metoikos
Posty: 3
Rejestracja: 13-10-2011, 22:04

Post autor: Mlody »

witam, właśnie wolałbym iść w kierunku ASG do tego czarnej, zielonej taktyki... co prawda jestem zielony w tym temacie ale się tym troszkę interesuje i właśnie postanowiłem spróbować czegoś w praktyce. Narazie jeśli chodzi o grupy to słyszałem jedynie o grupie SPAT...

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6895
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Mlody, czarnej w zasadzie w okolicach Tarnowa nie uświadczysz z prostego powodu: nie ma budynków :P


Autor tematu
Mlody
Metoikos
Posty: 3
Rejestracja: 13-10-2011, 22:04

Post autor: Mlody »

za to zieloną jak najbardziej :P

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Zadam głupie pytanie: Co to jest grupa rekonstrukcyjna ?
Czarna, zielona taktyka ?
Czarna - to urban ? a Zielona to Lasy, Łąki, Flora ? :)
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Reenacting - czyli Rekonstrukcja polega na maksymalnie WIERNYM oddaniu wszystkiego związanego z danym oddziałem.
Jeśli wzorujemy się na konkretnym oddziale / jednostce - to dążymy do tego by mieć wyposarzenie, repliki broni, insygnia oraz wyszkolenie.
Prosty przyklad to grupy, które często biorą udział w inscenizacjach historycznych - oni "bawią" się w Rekonstrukcje.

Czarna Taktyka to działania w terenie zurbanizowanym oraz działania typowo policyjne. Grupy Policyjne jak SWAT czy polskie BOA, SPAT są typowymi grupami "Czarnymi" - ich teren działania to miasto, budynki.
Zielona Taktyka to działanie w "naturze" :mrgreen: pola, lasy, dżungle, bagna. Czyli na łonie przyrody. :mrgreen:

Obecnie wojsko szkoli się i w Czarnej i w Zielonej taktyce, dawniej dominowała tylko zielona. Co więcej do taktyki czarnej wojskowej dodano typowe działania antyterrorystyczne i policyjne - powód prosty - w Iraku nie ma klasycznej wojny i nie można "czyścić" pomieszczeń granatami bojowymi - trzeba "wchodzić i ręcznie" dokonać selekcji na cywili i terrorystów. Stąd obecnie wojsko intensywnie szkoli się u grup policyjnych. Znajomy z US Marines mówi, że obowiązkowo przed wyjazdem do Iraku przechodzą szkolenia w ośrodkach SWAT czy HRT i po za typowym szkoleniem Antyterrorystycznym uczą się też tłumić zamieszki, rozpraszać demonstracje, prowadzić mediacje, kierować ruchem, zbierać i zabezpieczać dowody itd - czyli wykonywać typową policyjną robotę.
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6895
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Dobra, jednak jest się gdzie w budynkach strzelać w Tarnowie :)

Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 782
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Post autor: gumini_0317 »

A SPAP/SPAT Tarnów jeszcze działa?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6895
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Z tego co wiem to się rozpadli na dwie grupy i chyba dogorywają, bo o nich nie słyszałem od dawna.

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

Nie mogłem się zdecydować do którego działu to się nadaje:

www.youtube.com/watch?v=41-ERumBVKo

PS. To jest taktyka czarna czy zielona? ;)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6895
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Mieszana :)

ODPOWIEDZ