Azoty Unia Tarnów

Imprezy sportowe, plotki z torów, boisk, dyskusje o sporcie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
Lwowska
Prytan
Posty: 164
Rejestracja: 25-08-2009, 23:58
Lokalizacja: Tarnów/Grabówka/
Kontakt:

Azoty Unia Tarnów

Post autor: Lwowska »

Kierownictwo Jaskółek ma za sobą bardzo pracowity okres. Wraz z końcem rozgrywek, działacze podjęli rozmowy z zawodnikami, których chcieliby widzieć w składzie na przyszłoroczny sezon. Efekty pracy Zarządu ŻSSA poznamy 3 grudnia podczas prezentacji w restauracji Bristol.

Kierownictwo Jaskółek ma za sobą bardzo pracowity okres. Wraz z końcem rozgrywek, działacze podjęli rozmowy z zawodnikami, których chcieliby widzieć w składzie na przyszłoroczny sezon. Efekty pracy Zarządu ŻSSA poznamy 3 grudnia podczas prezentacji w Restauracji Bristol.

- W czwartek przedstawimy zawodników, którzy w przyszłym sezonie będą startować w barwach Unii - mówi Bogdan Gurgul, prezes ŻSSA. Czy będzie to już ostateczny skład Jaskółek? - Chcemy dopiąć wszelkie ustalenia przed 3 grudnia tak, aby podczas prezentacji pojawił się cały zespół. Może się jednak tak zdarzyć, że nie zdążymy, a wówczas ostateczny skład zostanie zaprezentowany nieco później. Robimy, co w naszej mocy, aby wszystko zostało dograne - przyznaje prezes.

Po tym jak okazało się, że Rune Holta wzmocni częstochowskie Lwy, stało się jasnym, że pod Jasną Górą zabraknie miejsca dla Kogoś z dwójki Woffinden – Hancock. Według nieoficjalnych informacji z Włókniarzem pożegna się Amerykanin. Gdzie trafi? Jedynie dwa kluby mogą sobie pozwolić na zatrudnienie Herbiego: Mistrz Polski Falubaz Zielona góra i właśnie Unia Tarnów. Jakie są szanse na to, aby Hancock pojawił się w barwach Jaskółek, pytamy prezesa klubu. - Nie będę komentował tych rewelacji. Wszystko okaże się 3 grudnia – ucina temat Bogdan Gurgul. - Cały czas jeszcze toczą się rozmowy z zawodnikami - dodaje prezes.

Na chwilę obecną ważne kontrakty mają jedynie Patrick Hougaard, Jesper Monberg. Kto dołączy, zatem do tej dwójki? Według nieoficjalnych informacji będą to: Krzysztof Kasprzak, Bjarne Pedersen, Sebastian Ułamek, Tomasz Jędrzejak, Martin Vaculik i Szymon Kiełbasa. Z zespołem pożegnali się Janusz Kołodziej i Piotr Świderski.

Równolegle do rozmów ze zawodnikami toczyły się negocjacje z głównym sponsorem Jaskółek, Azotami Tarnów. Dziś okazało się, że firma nadal pozostanie przy speedway’u. Istniało realne zagrożenie, że nowe przepisy określone przez ministerstwo zablokują wsparcie Spółek Skarbu Państwa dla sportu. - Minister Skarbu określił zasady sponsoringu, dotacji i promocji w spółkach skarbu państwa. My nie jesteśmy wprost spółką skarbu państwa. Wprowadziliśmy podobne zasady jak określił minister, ale one nie wynikają z tego obowiązku, który jest dla spółek stu procentowych czy z większościowym udziałem skarbu. W naszym przypadku udziały Skarbu państwa wynoszą 3%, a pośrednio przez Naftę i PGNiG i to jest około 60% - mówi Jerzy Marciniak, prezes zarządu Azoty Tarnów.

Czy Azoty Tarnów będą jedynym sponsorem strategicznym Unii Tarnów? Nie jest to jeszcze przesądzone. Cały czas toczą się rozmowy na ten temat. - Zaproponowaliśmy, aby wykorzystali pierwszy człon nazwy do poszukiwania innego sponsora. Wiadomo, że żużlowcy są dobrym medium promocyjnym, bo jeżdżą po torach europy, a my chcemy nadal w europie sprzedawać 60% wyrobów - zakończył prezes Marciniak.


Czy szykuje się nam nowa nazwa dla żużlowej drużyny ? Myślę że tak bo w żużlu jak widać to bardzo modne np: marma Rzeszów, złomrex Częstochowa itd. Co wy o tym sądzicie, bo mnie przeraża to jak głupia reklama potrafi nawet nazwę klubu zmienić czy azotom nie wystarczy to że już nawet herbu Unii nie ma na plastronach Tarnowskich żużlowców tylko ich logo, jeszcze w nazwę chcą się ............ ?!

Niedługo zamiast herbu będzie logotyp azotów i nazwa klubu będzie brzmiała "azoty tarnów". Niech mi nikt nie mówi że jak są pieniądze to źle i jak nie ma sponsoringu to źle bo moim zdaniem takie zagrywki ze strony azotów i innych sponsorów to poniżej pasa w kierunku kibiców.

Może też nowa nazwa dla reprezentacji Polski ?
Orange Polska
Orange,TP,Zeto,Orlen Polska

:lol:
Ostatnio zmieniony 31-05-2010, 13:01 przez Lwowska, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Lwowska, jakby na piłę dali tyle kasy ile chcecie tobyś słowem nie pisnął, że się w nazwę wpierniczają.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

Autor tematu
Lwowska
Prytan
Posty: 164
Rejestracja: 25-08-2009, 23:58
Lokalizacja: Tarnów/Grabówka/
Kontakt:

Post autor: Lwowska »

I tu się mylisz, i wyprzedzając fakty nie zacznij mi nawet wmawiać że jest tak jak ty piszesz..

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Czyli jednak wolałbyś upadłość ukochanej Unii - byle pochowana została pod dumnym nagrobkiem "Ś.P. Unia Tarnów"? :) Interesujące.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7672
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Nie ma kasy - płacz, jest kasa - płacz. Niektórym na prawdę nie dogodzi...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

ad2222 pisze:Nie ma kasy - płacz, jest kasa - płacz. Niektórym na prawdę nie dogodzi...
Typowe podejście polaka do wielu spraw - zawsze się znajdzie powód do narzekania.


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

Z tego co sobie kojarzę, nazwa Unia była zawsze przyporządkowana zakładom chemicznym /Unia Oświecim, Unia Nowa Szarzyna/ i dlatego odnoszę wrażenie że chyba nie chodzi o to aby tą nazwę powielać - Azoty Unia.
Ja tą wypowiedź odbieram trochę inaczej (wszystko możliwe że źle odebrałem), a mianowicie że ŻSSA chce pozyskać dodatkowego sponsora na takim poziomie finansowym, aby mógł wejśc w nazwę drużyny żużlowej. Np. Unia Tauron Tarnów, Strabag Unia Tarnów, Urząd Miasta Unia Tarnów itd. itp.
Możliwe że sie mylę, ale wszystko okaże się 3 grudnia podczas podpisywania kontraktów na sezon 2010 w Bristolu ( a może Bristol Unia Tarnów - fajne nie, chemia i papu). 8-)
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Ciekawe, że Bristol w tym roku a nie Pasaż jak to było już niemal tradycją. :) Czyżby dokładali się do sponsorowania jakiegoś nowego zawodnika w Unii? :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

W piłce walczy się z nazwami sponsorów, oczywiście poza klubami, które tak zostały nazwane w momencie powstania, bo np. kibice Elany Toruń walczyli o powrót nazwy, podobnie teraz walczą o to kibice Stilonu Gorzów. Najlepszy był przykład Dospelu Katowice, gdzie kibice niszczyli reklamy sponsora i domagali się nazwy GKS, albo walka Zawiszy Bydgoszcz z Hydrobudową. Mieli 2 ligę, czyli obecną 1 i nie dali się zbajerować. Tyle, że Zawisza to mocna ekipa, oni potrafią walczyć. Teraz mogą awansować do 1 ligi (ta prawdziwa Zawisza przy której pozostali), ale nowy prezes mianowany przez miasto z Hydrobudowy im się nie podoba i protestują, bo znają swoją siłę. Klub im się nie sypie, a potrafili w 1500 osób wyjść na miasto protestować przeciw Glińskiemu.

Nazwa klubu piłkarskiego to rzecz święta (przynajmniej w Europie i Ameryce Pd, Meksyku... w USA, Azji, Australii czy Afryce w wielu przypadkach dopiero uczą się kibicowania), dlatego Austria i Niemcy bojkotują miejscowe Red Bulle. :lol:

Co do Azotów to może się wepchają w nazwę, skoro nie sponsorując piłkarzy każą nosić im koszulki z logiem i na stadionie rozkładać banery, wielkie pany nadal chcą sterować klubem choć doprowadziły go do zapaści. Teraz będą udawać, że bardzo zależy im na sporcie i będą to chcieli robić jak najmniejszym kosztem.
Wiadomo, że żużlowcy są dobrym medium promocyjnym, bo jeżdżą po torach europy, a my chcemy nadal w europie sprzedawać 60% wyrobów - zakończył prezes Marciniak.
Niby tak, ale tak na marginesie - to ile ludzi w Europie chodzi na te imprezy żużlowe? :-D To mogą np. sponsorować wspinaczy sportowych i też będą jeździć po Europie i świecie z logiem firmy, 100 razy mniejszym kosztem. ;-)
Lubie to wyszukiwanie argumentów. Minister skarbu wydał sobie coś tam i teraz muszą walić mu jakąś ścieme. Taki KGHM powinien wystosować pismo - " Sponsorujemy Zagłębie bo kręci nas piłka nożna, mamy nowy stadion i chcemy mieć drużynę, niech społeczność lokalna ma rozrywkę". I jest coś w tym złego? :mrgreen:
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

extremal, to może skupcie się na walce z Azotami przy okazji piłki a od żużla odstosunkujcie się. Bo szukacie zaczepki już nawet poza swoją dyscypliną. Co nas obchodzi piłka nożna i kluby z całego świata? Co to za argumenty?

Poza tym co to za Unia, w której nie ma w składzie żadnego miejscowego zawodnika (na to się zanosi). Wg mnie to nawet lepiej gdyby w nazwę wszedł jakiś sponsor. Będzie to taki wyznacznik, symbol tej drużyny. Wszystko i wszyscy do wynajęcia. To już nie ta sama Unia co wcześniej...

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

Ok, ja tam nic nie mam do nazwy w żużlu, bo na żużel już nie chodzę. Może być Budrex, Drutex... ale są kibice Unii, którzy chodzą na wszystkie dyscypliny i dla nich nazwa Unia jest ważna też np. na żużlu.

Nakreśliłem jak jest na piłce, bo podjęliście ten wątek. My jako Unia T. jesteśmy za słabi by wojować ze sponsorami. Taki GKS Kce czy Zawisza to silne renomowane kluby, z pozycją w regionie, więc mają siłę przebicia. To samo np. ITI w Warszawie, lepiej dla Legii walczyć o utrzymanie niż ciągle walczyć z ITI. ;-)
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Nie znam piłkarskich obyczajów, ale nie mam powodów by Ci nie wierzyć. Zapewniam Cię natomiast, że z powodu wejścia jakiegoś sponsora w nazwę klubu na stadionie w Mościcach nie ubędzie ani jednego człowieka.

Żużel ma to do siebie, że ludzie przychodzą dla widowiska. Sam fakt, że frekwencja nadal była wysoka mimo sprowadzenia armii zaciężnej w ubiegłym sezonie to potwierdza. Nieważne kto, nieważne z kim. Ważne, żeby na torze się działo. Szyldy to sprawa drugorzędna.

Oczywiście nie cieszę się z samego faktu zmiany nazwy drużyny. Oprócz romansu z Rolnickim i skoku w bok z Wandą Unia była zawsze Unią. Ale tak jak pisałem - dzisiejsza Unia ze składem wypchanym ludźmi z zewnątrz to już nie ta sama Unia, więc dodatkowy człon w nazwie, za którym idzie konkretna kasa, to nic strasznego.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

gushman pisze:Oprócz romansu z Rolnickim i skoku w bok z Wandą Unia była zawsze Unią. .
Uuuu... Wiem, że wtedy nie byłeś aktywnym fanem zużla :P ale muszę Cie poprawić, ponieważ to nie Wanda Kraków a TŻ Kraków :)

Ale mniejsza z tym. Tak czy siak walczymy razem .

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Ja o babach, romansach i skokach w bok a Ty mi z jakimiś TŻ wyjeżdżasz. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

gushman pisze:Ja o babach, romansach i skokach w bok a Ty mi z jakimiś TŻ wyjeżdżasz. :)
Bo pewnie ten romans z (panią) Wandą miał miejsce w siedzibie TŻ ;)

ODPOWIEDZ