Horror na tarnowskich ulicach

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

karamba
Archont
Posty: 680
Rejestracja: 13-11-2009, 19:49
Lokalizacja: os. Zielone
Kontakt:

Post autor: karamba »

A ja tak siedzie w domu z zapaleniem oskrzeli i patrząc przez okno zastanawiam się czy na JPII o tej porze zawsze jest taki korek? Ja z okna widzę od świateł Odległa/JPII do Grosara (dalej może też jest ale już nie widzę). Wypadek jakiś był czy po prostu powoli się przygotowywujemy na to co będzie się działo jak A4 się będzie w Krzyżu kończyła ;)


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Od maja 2012 roku będzie na JP II jeszcze lepiej :). Kretyńskie nagromadzenie sygnalizacji robi swoje... Lobbystów w regionie mamy kiepskich, wszyscy przyjęli grzecznie do wiadomości cięcia Grabarczyka...
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

coś zablokowało prawy pas i stąd korek


machoney
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 28-02-2010, 14:51
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: machoney »

Nie wiem czy dobrze trafiłem (mam nadzieję, że tak) ale chciałbym poruszyć temat ul. Abp J. Ablewicza. Jest od kilku lat demolowana przez ciężkie pojazdy dojeżdżające do kolejnych budów i dziury są takie, że koła można pozrywać. Od czasu do czasu przyjedzie ekipa, zasypie dziury które po 2-3 dniach znów są takie jak były przed "naprawą". Ja od pięciu lat niszczę tam zawieszenie w moim mobilku bo albo Miasto albo Wykonawca kładzie lagę na temat. Co zrobić żeby było tak, jako powinno być - albo dojazd alternatywny do budowy albo droga o odpowiedniej nośności i to jak najszybciej bo jak wspomniałem trwa to już dobre 5 lat.
7650ml A Rh+ ... a Ty?


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

machoney pisze:Co zrobić żeby było tak, jako powinno być
Kupić Matiza za 2 tysiące i zakładać mu co sezon felgi za kolejne 2 tysiące - na koszt TZDM-u, do skutku.


Zimny
Proedroj
Posty: 327
Rejestracja: 22-11-2010, 00:19

Post autor: Zimny »

machoney pisze:Nie wiem czy dobrze trafiłem (mam nadzieję, że tak) ale chciałbym poruszyć temat ul. Abp J. Ablewicza. Jest od kilku lat demolowana przez ciężkie pojazdy dojeżdżające do kolejnych budów i dziury są takie, że koła można pozrywać. Od czasu do czasu przyjedzie ekipa, zasypie dziury które po 2-3 dniach znów są takie jak były przed "naprawą". Ja od pięciu lat niszczę tam zawieszenie w moim mobilku bo albo Miasto albo Wykonawca kładzie lagę na temat. Co zrobić żeby było tak, jako powinno być - albo dojazd alternatywny do budowy albo droga o odpowiedniej nośności i to jak najszybciej bo jak wspomniałem trwa to już dobre 5 lat.
Upewnic sie czy Wykonawca ma prawo dojezdzac na plac budowy drogą o ktorej piszesz. Jesli nie, to smialo mozna pisac skarge.


D.Kunc-Pławecka
Obywatel
Posty: 95
Rejestracja: 10-02-2010, 11:31

Post autor: D.Kunc-Pławecka »

@machoney - zbadam sprawę i napiszę co ustaliłam.

pozdrawiam,

dkp
Rzecznik UMT
Dorota Kunc-Pławecka


farciarzgilmore
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Machoney ja mieszkam na Ablewicza i wiem jaki to koszmar jechać tym rozwalonym kawałkiem drogi kilka razy dziennie. W tamtym roku poprosiłem kolegę Kubę Kwaśnego o interwencję i zgłosił to. Dostałem odpowiedź, że drogę zrobią jak dokończą budowanie tych bloków TBSu. Więc trzeba czekać.
Pozdrawiam


machoney
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 28-02-2010, 14:51
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: machoney »

Tylko pytanie ile jeszcze tych bloków będzie? Biorąc pod uwagę możliwości to i za 10 lat tej drogi nie będzie a budowa tych bloków to jeszcze 2 lata. Chba faktycznie doszkolę się w prawie i będę obiążał TZDM naprawami zawieszenia. Ostatnio miałem Proboszcza na wizycie duszpasterskiej (zwanej koleędą) i powiedział, że interweniował już nie raz o Ablewicza to usłyszał "A co Księdzu tak na tym zależy? Ludzią nie zależy a Księdzu tak?" więc trzeba pokazać że ludziom jednak zależy.
7650ml A Rh+ ... a Ty?


Lvcas
Prytan
Posty: 140
Rejestracja: 01-05-2010, 21:54
Kontakt:

Post autor: Lvcas »

cholera nosz kur** jadąc czy to Lwowską czy Tuchowską myślę ze urwe zawieszenie...

albo jezdze slalomem omijajac te cholerne dziurska albo cokolwiek,,, tragedia

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

A moim "faworytem" wśród tarnowskich ulic staje sie Reymonta. Co za, ku***, kartoflisko!

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Dodaję do tego jeszcze Narutowicza.

Awatar użytkownika

zicc
Prytan
Posty: 181
Rejestracja: 26-11-2009, 18:28

Post autor: zicc »

Dziury pojawiły się też na Spokojnej na odcinku od ciut wyżej niż Orlen do cmentarza.
Zima jest to i dziury być muszą. Pytanie jak szybko zostaną załatane


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

zicc pisze:Zima jest to i dziury być muszą.
Mówisz jak rasowy pracownik zarządu dróg ;) My już się przyzwyczailiśmy i myślimy, że zimą dziury muszą być.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

zicc, jakby droga była dobrze zrobiona to dziury by nie wyłaziły jak grzyby po deszczu.
Większość dziur jest wysadzona ze środka (to widać) przez zamarzniętą wodę znajdującą się pod asfaltem - tak się chyba dróg nie robi?

ODPOWIEDZ