Kto odpowiada za utrzymanie placów zabaw?

Wiadomości "z miasta".

Soniak
Obywatel
Posty: 87
Rejestracja: 14-09-2010, 13:05

Post autor: Soniak »

Marcin Zaród pisze:Soniaku - zasięgnąłem wiedzy u źródła, czyli w szkole podstawowej nr 18 - dyrekcja szkoły występowała o tzw. Radosną Szkołę, plac zabaw był obiecany, niestety, w ostatnim momencie pojawiły się ostre cięcia w tym programie, szkoła spadła z tego planu i budowę odwołano....
Dziękuje za informacje, szkoda że tylko jakiś dziwny jest ten klucz przyznawania tych dotacji, jak proponuje co by osoby odpowiedzialne za przyznawanie takich środków zrobiły wizje lokalne tych miejsc.

Dorota nie obiecuje ale postaram się kiedyś zrobić zdjęcia w jakich warunkach bawią się dzieci na tym osiedlu, wtedy wszyscy zobaczą że od tragedii dzieli nas tylko krok, ulica nie jest dobrym miejsce na zabawy dla dzieci a niestety innego wyjścia teraz nie mają. I to dokładnie jest jeszcze takie ciekawe miejsce że z jednej strony parkują samochody i dzieciaki wybiegają za nich, jest też zakręt pod kątem 90 st. za którego nic nie widać dobrze że trzeba tam zwolnić.


Autor tematu
Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Plac zabaw w parku strzeleckim też nie wygląda najlepiej.

Urwany kosz na huśtawce typu "hamak"
Urwane uchwytu górne na kładce do przechodzenia dla dzieci w okolicach kosza do basketu
Urwane rączki konika koło najwyższej zjeżdżalni
Karuzelka, która może przyciąć dziecku stópki...
Dziury w wykładzinie w okolicach najwyższej zjeżdżalni, w które wpadając dziecko może sobie złamać albo przynajmniej zwichnąć nogę w kostce (głębokości ok. 15 cm)....
Urwane zabezpieczenia przy huśtawce dla najmłodszych...

Czy firma, która bierze kasę za "obsługę" takiego placu, ma w umowie wymóg usuwania doraźnego tego typu uszkodzeń zagrażających zdrowiu dzieci?

Co do placu zabaw na Marcince, to gratuluję projektantowi, który nie przewidział, że na zboczu niezabezpieczone podłoże z piasku będzie po deszczach spływać... Na pewno uzyskał dyplom inżynierski z wyróżnieniem :-/


canne
Obywatel
Posty: 27
Rejestracja: 15-10-2010, 15:29

Post autor: canne »

Marcin Zaród pisze:Plac zabaw w parku strzeleckim też nie wygląda najlepiej.

Urwany kosz na huśtawce typu "hamak"
Urwane uchwytu górne na kładce do przechodzenia dla dzieci w okolicach kosza do basketu
Urwane rączki konika koło najwyższej zjeżdżalni
Karuzelka, która może przyciąć dziecku stópki...
Dziury w wykładzinie w okolicach najwyższej zjeżdżalni, w które wpadając dziecko może sobie złamać albo przynajmniej zwichnąć nogę w kostce (głębokości ok. 15 cm)....
Urwane zabezpieczenia przy huśtawce dla najmłodszych... :-/
==================================

Ze wszystkim się zgadzam, a do tego dołożę jescze tragiczne wejscie do parku Strzeleckiego od strony ul. Romanowicza, wejście na plac zabaw. Dziura z dnia na dzień jest coraz większa. Nie wiem jak inni, ale ja wózkiem trochę się naszarpie zanim przejadę. Wózek - nie czołg też kiedys się zbuntuje.


Autor tematu
Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Zdjęcia wykonane 6 listopada 2010 r. Z dedykacją dla Pani Rzecznik UM.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


A poniżej ciekawostka, żeby rozładować atmosferę ;) Które miasto w Polsce ma największe krety?

Obrazek

To zapewne nieudolna próba odgrodzenia placu zabaw od wody spływającej z góry...


nicniewiem
Obywatel
Posty: 69
Rejestracja: 27-10-2010, 17:43

Post autor: nicniewiem »

Jeżeli chodzi o plac zabaw w parku Strzeleckim, to tam już jest mnóstwo rzeczy pourywanych. Ale czemu straż miejska nie przejdzie się tam częściej? Może niektórzy mniej by tam urywali. Poza tym fatalne jest wyjście z placu zabaw, tam jest bardzo niebezpiecznie, przejście na parking na wprost bez pasów, no i wyjazd z samego parkingu też do bani, żywopłot zasłania widoczność, zwłaszcza po lewej stronie od wyjazdu


kilof
Obywatel
Posty: 26
Rejestracja: 19-01-2010, 00:05

Post autor: kilof »

Dzisiaj widziałem, że robią przejście zaraz obok wjazdu na parking. A z tym wyjazdem to się zgodzę, fatalnie tam jest.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

kilof pisze:Dzisiaj widziałem, że robią przejście zaraz obok wjazdu na parking. A z tym wyjazdem to się zgodzę, fatalnie tam jest.
Poważnie?! Czyżby Kuba to zdziałał? Na mój wniosek. :)
Ostatnio zmieniony 08-11-2010, 01:21 przez gushman, łącznie zmieniany 1 raz.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

gushman pisze:Poważnie?! Czyżby Kuba to zdziałał? Na mój wniosek. :)
Reakcja była natychmiastowa + wniosek na sesji Rady Miejskiej - choć najbardziej przyśpieszył działanie ów wypadek, a nie moja reakcja. Choć fakt, Dyrektor ode mnie dowiedział się o tym zdarzeniu ...
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


nicniewiem
Obywatel
Posty: 69
Rejestracja: 27-10-2010, 17:43

Post autor: nicniewiem »

brawo, oby tak dalej, szkoda, że do wypadku musiało dojść

Może dałoby się jeszcze ten żywopłot przy wyjeździe ciut ściąć, tak żeby widoczność była lepsza

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Jakub Kwaśny pisze:
gushman pisze:Poważnie?! Czyżby Kuba to zdziałał? Na mój wniosek. :)
Reakcja była natychmiastowa + wniosek na sesji Rady Miejskiej - choć najbardziej przyśpieszył działanie ów wypadek, a nie moja reakcja. Choć fakt, Dyrektor ode mnie dowiedział się o tym zdarzeniu ...
Możesz Kubo jaśniej? Czyżby temat przejścia istniał już wcześniej? Proszę Cię, opowiedz dokładnie jak to z przejściem było.

A poniżej fota z prac. Przejście wykonywane jest na prawo od wyjazdu z parkingu. Zrobiono już "przebicia" przez zieleninę, wykładane są kostką. Ciekawe jaką techniką zostanie wykonane samo przejście.
Załączniki
przejscie.jpg
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

gushman pisze:Możesz Kubo jaśniej? Czyżby temat przejścia istniał już wcześniej? Proszę Cię, opowiedz dokładnie jak to z przejściem było.
Nie wiem dokładnie, jak to było, zakładam, że było to w planach, ale być może nikt się z tym bardzo nie śpieszył. Po zdarzeniu sprawy nabrały tempa, jak to zwykle bywa...
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Aaa, czyli to nie całkiem Twoja i moja zasługa. Tzn. dobrze, że plan był, źle że go nie wdrażano wcześniej, szkoda że ktoś musiał ucierpieć żeby temat dokończono.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Kuba pewnie dał przysłowiowego 'kopa' tej inwestycji. Kopa do przodu.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

ODPOWIEDZ