Pomysły na przeżycie najbliższych 3 tygodni w korkach

Wiadomości "z miasta".

Autor tematu
Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Pomys³y na przeżycie najbliższych 3 tygodni w korkach

Post autor: Marcin Zaród »

Jak w temacie.

Ze swojej strony zaproponuję nieśmiertelny rower, choć przy dzisiejszej pogodzie porannej niestety rower poległ...

Ewentualnie dobrze by się mogły sprzedawać w Tarnowie w najbliższym czasie:

a) samochody ze skrzydełkami
b) rowery z zabudowaną kabiną przeciwdeszczową

PS. Czy ktoś ma zamiar jutro wyjeżdżać autem z garażu?

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Aaalle o sso choozi?
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

Które ulice zamykają :?:


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

Nie wiem czy to przez koniec wakacji ale armageddon zaczął się już dzisiaj. Stałem w dużych korkach na ulicach na których nie zdarzyło mi się to od bardzo dawna lub nigdy a Słowackiego w korku od samego dołu (rondo) do samej góry (skrzyżowanie z MBF) o godzinie 18 jeszcze mi się chyba nie zdarzyło. Alleluja i do przodu.

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

No właśnie sam się zastanawiałem o co chodzi> Bema stoi, Targowa stoi, Bernardyńska i Szeroka także o okolicach tymczasowego ronda nie wspomnę. I to wszystko po 18, co jest grane?


Autor tematu
Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Nie mówcie, że się tego nie spodziewaliście...

Po prostu wakacje się skończyły i zaczyna się powoli dojeżdżanie dzieci do szkół, ludziska wracają z urlopów itd. Teraz już nie za bardzo nawet muszą zamykać ulice. Wystarczy, że normalna rutyna dnia powszedniego nie-wakacyjnego się zacznie...


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

Dzisiaj dosłownie całe miasto było zakorkowane, też za bardzo nie wiedziałem ocb :O

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Ja używam korków do słuchania audiobooków - polecam.

A jeszcze zapytam, może będziecie wiedzieć - stoję sobie dzisiaj spokojnie w korku, jak zwykle, wziąłem do ręki komórkę, chciałem ją sparować z blututem. Nagle ryk klaksonu, na pasie naprzeciw stoi policyjny furgon, Pan Policjant gestem nakazał otworzyć okno, jak już otworzyłem, zaproponował przez swoje okienko mandat karny w wysokości 200 pln za rozmowę przez komórkę... Można tak? No i kto to widział, tak z rana trąbić za uchem... :) (przypominam, akcja dzieje się przy prędkości 0 kmh, w porannym korku).

ps: stóweczkę chciał dorzucić "za niemanie świateł" :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

jeśli nie rozmawiałeś, to mogłeś odmówić. Trzymanie komórki nie jest karalne, tylko rozmowa przez nią. A łatwo udowodnić, że w danym momencie nie było rozmowy.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Teoretycznie tylko pytam, bo nie dostałem mandatu. A czy w ustawie nie ma przypadkiem tekstu o 'używaniu telefonu'? Bo używać to znaczy też np przeglądać strony www, czy robić inne ciekawe rzeczy, a nie tylko rozmawiać.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Nie wiem co jest w ustawie, ale przecież rozmowa przez system głośnomówiący też jest używaniem telefonu a za to podobno mandatów nie dają. Więc domyślam się, że karane jest trzymanie telefonu przy uchu. :)

"Podobno brodaczom nie dają." :)

A korki od ronda Fieldorfa do MBF nawet o godz. 18 to już norma od kilku dni. I nie wiem w sumie co z tym wspólnego ma początek szkoły 1 września.

Ze sposobów na nudę w samochodzie polecam dobrą muzyczkę. Sam praktykuję i zarażam tym sposobem wszystkich w promieniu co najmniej kilku metrów. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

Zdaje się że wogóle trzymanie telefonu w ręce... jego używanie, niekoniecznie telefonowanie...
Ostatnio oglądałem na TVN Turbo ten program o piratach drogowych /"Uwaga! Pirat", chyba jakaś powtórka była/. W każdym bądź razie tam facet też twierdził że tylko trzymał telefon i policjant mu zacytował wtedy co na ten temat twierdzi taryfikator i facet dostał mandat.
[center]"We're the lucky ones. Don't forget that"
[/center]

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

To chyba dlatego każdy blutut ma przycisk, którym można odebrać telefon. Wtedy telefonu nie ruszamy. I pewnie rację miał Pan Policjant, zresztą gdyby chciał to jeszcze by mi się za światła dostało. Ale chwała mu, że tylko zwrócił uwagę ;) Pewnie mu się nie chciało na deszcz wychodzić z samochodu
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

offtopowo, ale sami zaczęliście: pochwalić policję chciałem. Przyjechali pod naszą szkołę i alkomatem sprawdzali nauczycieli odjeżdżających samochodem ^^

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Keleos, uczniów też powinni :P

ODPOWIEDZ