Powiększenie granic miasta

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

Dawid D pisze:Dużym utrudnieniem dla Mieszkańców sąsiednich miejscowości są tanie dojazdy do tarnowskich placówek edukacyjnych. Prywaciarze zdzierają z najmłodszych duże pieniądze - MPK Tarnów po dopłatach z Miasta bierze ok. 1.10 za bilet ulgowy.

Chciałbym zwrócić uwagę na to, że linia nr 19 została przedłużona do końca ulicy ul. Marusarz. Przystanki jednak są również poustawiane w Woli Rzędzińskiej na lokalnych ulicach, które można zaliczyć do przedłużenia wyżej wymienionej tarnowskiej drogi (a jest to odległość ok. 2 km).

W praktyce jednak bus z MPK / PKS :roll: kursować będzie TYLKO do granic administracyjnych Tarnowa ;) Osobiście Ludzi, którzy mieszkają dalej na Woli Rzędzińskiej jest mi szkoda, gdyż do najbliższego przystanku z linią 10 mają znaczny kawałek drogi.

...No ale Miasto nie będzie dopłacało miejscowości Wola Rzędzińska, chyba, że byłaby to dzielnica Tarnowa 8)
Zaraz zaraz, co za brednie tu są napisane. Nigdzie nie ma powiedziane że 19 będzie kursować do granic administracyjnych miasta.

Trasa linii jest umieszczona na mapce:

http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&h ... fe90f&z=13

Na tej trasie znajduje się jeden przystanek poza granicą miasta, na którym autobusy powinny się zatrzymywać.

Awatar użytkownika

Dawid D
Prytan
Posty: 226
Rejestracja: 21-04-2010, 20:04
Lokalizacja: Tarnów Pd

Post autor: Dawid D »

:roll: 1 przystanek poza granicami miasta to może, ale 19 nie będzie wjeżdżać głębiej w Wolę Rzędzińską, gdzie na podobnych ulicach jak H. Marusarz są porozstawiane przystanki.

Nawet na tej podanej mapie widać, że linia zawraca w kierunku Tarnowa.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

Dawid D pisze:ale 19 nie będzie wjeżdżać głębiej w Wolę Rzędzińską, gdzie na podobnych ulicach jak H. Marusarz są porozstawiane przystanki.
Pokaż mi te przystanki
Dawid D pisze:Nawet na tej podanej mapie widać, że linia zawraca w kierunku Tarnowa.
No bo linia 19 ma połączyć ul. Marusarz z miastem (to jest linia miejska). A nie Wolę Rzędzińską. Od tego, aby w innych częściach Woli jeździły autobusy miejskie, jest Gmina Tarnów. Dopiero na wniosek gminy, ZKM tworzy trasę i rozkład we współpracy z zainteresowaną gminą. W Pleśnej ludzie sobie "wychodzili" autobus.

Awatar użytkownika

Dawid D
Prytan
Posty: 226
Rejestracja: 21-04-2010, 20:04
Lokalizacja: Tarnów Pd

Post autor: Dawid D »

faleQ pisze: No bo linia 19 ma połączyć ul. Marusarz z miastem (to jest linia miejska). A nie Wolę Rzędzińską. Od tego, aby w innych częściach Woli jeździły autobusy miejskie, jest Gmina Tarnów.
We wszystkich moich wypowiedziach o to mi chodzi - gdyby Wola Rzędzińska była dzielnicą Tarnowa - nie byłoby tylu problemów z komunikacją miejską dla mieszkańców. Jeśli niezrozumiale pisałem - przepraszam. Poprawię się w innych wypowiedziach ;)


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

Dawid D pisze:We wszystkich moich wypowiedziach o to mi chodzi - gdyby Wola Rzędzińska była dzielnicą Tarnowa - nie byłoby tylu problemów z komunikacją miejską dla mieszkańców. Jeśli niezrozumiale pisałem - przepraszam. Poprawię się w innych wypowiedziach ;)
No może nie zrozumieliśmy się do końca;)
Ale wątpię, czy byłoby tak jak mówisz. Może wtedy powstałaby nowa linia, która by jechała Marusarz i gdzieś w Woli kończyła.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

@Dawid D: a mieszkańcy Gminy zawsze mogą złożyć propozycję do wójta Grzegorzowi Koziołowi lub do wicewójta Sławomira Wojtasika - na pewno zostaną wysłuchani a po sprawdzeniu możliwości po jakimś czasie dostaną odpowiedź, przynajmniej ja nigdy z tym kłopotu nie miałem...

Po drugie, kto wie czy nie jest powiedziane, że po najbliższych wyborach Gminę Tarnów nie czeka przebudowa systemu komunikacji zbiorowej (oczywiście opartej na ZKM), o ile nie będzie to za drogie komunikacja miałaby docierać w rejony, gdzie jej nie ma a powstały na to możliwości (przebudowy i modernizacje dróg), są pomysły, by uruchomić komunikację na tzw. drodze południowej w Woli Rzędzińskiej, wszak ta przeszła przebudowę i modernizację...

@faleQ: A dziewiętnastka to musi takie koło robić? Nie dałoby się dla kapeny zrobić jakiejś pseudopętli na końcu Marusarz? Przecież kupa wozokilometrów byłaby zaoszczędzona na tym. Szpital nie zginie bez tych trzech kursów linii 19, a i ta garstka, która tym jeździ pod szpital mogłaby się przesiąść gdzieś na dziewiątkę...


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

Ale zauważ Hurricane, że teraz jest 10 kursów 19 (9 do szpitala przez Marusarz). A wozokilometry i tak zostały zaoszczędzone. Zgadnij na jakiej linii ;) Pomimo takiego kółka, to jedzie się tamtędy dość szybko.
Z tym przesiadaniem w Tarnowie to raczej nie ma szans. U nas ludzie wybierają taką linię, która ich dowiezie do celu. Nie myślą o żadnym przesiadaniu.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Może i masz rację, znasz się lepiej na tarnowskiej komunikacji, choć ja byłem od początku pewien, że 19 pojedzie na Marusarz, ale nie myślałem, że w takim kółkowym kształcie... Wiesz dziewiętnastka jest z małej paczki przetargowej bodaj z 2, 31 i chyba 41 OIDP oczywiście... więc logika nakazuje tam szukać oszczędności, primo wcześniej przed wakacjami obcięto trochę kursów 41, teraz trasa dwójki jest ciut krótsza pod Gemini, ale to drobiazgi. Nie było linii W, ale ta to sezonowiec, więc też z tych przypadkowych dni z 4 kursami oszczędności wiele nie było. Poza tym dziewiątka przed wakacjami w międzyszczycie jeździła tylko co 9 minut? czy czasem nie co 8, bo nie pamiętam? Z ciekawości możesz mi powiedzieć o którą linię chodzi, choć to tylko dowodzi, że ZKM po cichu przycina po po jednym kursie to tu to tam, że może nikt się nie zorientuje... Ogólnie dziewiętnastka to dobry pomysł, choć myślałem, że będzie zapętlać na Marusarzówny. :P
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

Przed wakacjami było 13 autobusów na 9, teraz jest 12. W pierwszych planach jakie słyszałem o linii na Marusarz była mowa o 12, zamiast na Jana Pawła II. Było to około rok temu. Ale od tamtej pory 12 została inaczej zmodyfikowana. Na 2 jest niby krócej, ale linia ta zyskała dodatkowy jeden kurs z linii 41 (spowodowane zwiększeniem czasów przejazdów). Co do W, to ona jako linia już chwilę nie jeździ, ale 31 miało wzmocnienie tymi kursami.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

W dzisiejszym TEMI pojawił się list mieszkańca Krzyża, opisującego niewesołe doświadczenia swojej dzielnicy jako części Tarnowa. Faktycznie, swego czasu jeździłem tamtejszymi uliczkami na rowerze w poszukiwaniu działki, i stan uliczek, albo czasami po prostu dróg gruntowych, w Krzyżu, jest gorzej niż opłakany.

Pan Bizacki konkluduje, że jak widzi inwestycje w Pawęzowie, to już wolałby przyłączyć Krzyż do Lisiej Góry... Ci, którzy jeżdżą w stronę Lisiej Góry pewnie widzą to na co dzień, gdy jadąc drogą 73 przekracza się granicę miasta - droga nie zmienia numeru, ale nagle trafia się do świata, gdzie dziur po prostu nie ma, asfalt bardziej gładki itd...

Każdy z nas teraz widzi, że praktycznie całą kasę miasto pakuje w środek miasta. Czytając artykuł o przyszłorocznym budżecie z dzisiejszej TEMI, widać, że dokładnie tak samo będzie w przyszłym roku. Obawiam się, że jeśli tak dalej pójdzie, to żadna karta mieszkańca nie zachęci nikogo z Koszyc, Zgłobic czy Brzozówki do przyłączenia do Tarnowa...

I tutaj kłania się pomysł Kuby, który jako JEDYNY podał REALNY pomysł działania w relacji z okolicznymi gminami, tzn. PARTNERSKĄ współpracę biznesową jako podmiotów leżących za 2 lata przy autostradzie.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Marcin Zaród pisze:WPan Bizacki konkluduje, że jak widzi inwestycje w Pawęzowie, to już wolałby przyłączyć Krzyż do Lisiej Góry... Ci, którzy jeżdżą w stronę Lisiej Góry pewnie widzą to na co dzień, gdy jadąc drogą 73 przekracza się granicę miasta - droga nie zmienia numeru, ale nagle trafia się do świata, gdzie dziur po prostu nie ma, asfalt bardziej gładki itd...
Raz jak po ulewach powstała w tej drodze wyrwa na wysokości ul. Akacjowej (gmina Lisia Góra), to w ciągu 3 dni została zeszlifowana, wyczyszczona i załatana. I nikt już o niej nie pamięta, bo stan łaty jest tak samo dobry jak kilka miesięcy temu.

I nie sądzę, aby z tą drogą w najbliższym czasie było lepiej, bo skoro prowadzone są w tym rejonie budowy i inwestycje, to po co ją tykać?


Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

Marcin Zaród pisze:Pan Bizacki konkluduje, że jak widzi inwestycje w Pawęzowie, to już wolałby przyłączyć Krzyż do Lisiej Góry...
Nie wiem gdzie ten pan te inwestycje widzi w tym Pawęzowie, bo ja jako mieszkaniec tej wsi ich nie widzę. No może prócz hali gimnastycznej, ale nie wiem jaki z niej będzie pożytek w momencie jak nam szkołę zamkną.
Poza tym chodnik, który był robiony przed ostatnimi wyborami (!) nadaje się do gruntownego remontu... pomijam fakt budowy autostrady, bo faktycznie tam po nim jeżdżą i tam ma prawo być zniszczony, ale praktycznie na całej jego długości jest z nim coś nie tak. Ostatnio jak nim szedłem zauważyłem że w miejscach gdzie są na nim studzienki, się zapada dookoła a studzienka góruje nad resztą. W każdym bądź razie chodnik... sorki, ścieżka rowerowa przez miejscowość Pawęzów to jedna wielka kiszka.

Więcej inwestycji nie pamiętam. więc nie wiem kiedy p. Bizacki widział jak się rozwija Pawęzów. No chyba że ma na myśli te powstające jak grzyby po deszczu domy. To się zgodzę... :)

P.S. Przypomniałem sobie jeszcze o wyasfaltowaniu kawałka drogi /ok. 500m/ chyba w tamtym roku i skanalizowanie całej wsi, ale to już jakiś czas temu...
[center]"We're the lucky ones. Don't forget that"
[/center]


Racjonalista
Prytan
Posty: 196
Rejestracja: 03-05-2010, 16:16

Post autor: Racjonalista »

W TEMI piszą co im Kupiec każe, więc jeżeli chodzi o obiektywne dziennikarstwo to nie tam. Pewnie sprawa ma się podobnie jeżeli chodzi o zamieszczane listy.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Heh, Bizonek się sławny robi :P
Porównam sobie to co w TEMI z oryginałem.

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

Eredhel pisze:
Marcin Zaród pisze:Pan Bizacki konkluduje, że jak widzi inwestycje w Pawęzowie, to już wolałby przyłączyć Krzyż do Lisiej Góry...
Nie wiem gdzie ten pan te inwestycje widzi w tym Pawęzowie, bo ja jako mieszkaniec tej wsi ich nie widzę.

Jak wiadomo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. A macie w Pawęzowie takie ulice?

http://tarnowkrzyz.republika.pl


Jeżdżąc czasem w kierunku Dąbrowy unikam jak ognia ulic Wiśniowej i Jaracza. Chętnie za to korzystam z trasy przez Pawęzów i Śmigno. Możesz zgadywać dlaczego.

W Tarnowie buduje sie i remontuje sporo ulic, to widac gołym okiem. Remontuje sie ulice te ważne i te mniej ważne (jak chociażby ostatnio ulica Wilsona czy Św. Katarzyny). Jednak nie robi sie niczego w Krzyżu. W całym roku 2010 nie zrobiono nawet pół metra ulicy w tej dzielnicy. W opublikowanym dzisiaj w Temi planie inwestycji znowu nie ma ani słowa o Krzyżu co mnie złości ale nie dziwi.

A teraz mieszkanców Pawęzowa jak i innych miejscowości, na które władze Tarnowa patrza łapczywie zapraszamy do przyłączenia się do "metropolii".

ODPOWIEDZ