Tarnowski magistrat z wizytą u pielgrzymów

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Tarnowski magistrat z wizytą u pielgrzymów

Post autor: Goscinny »

http://www.tarnow.pl/index.php/pol/Mias ... ielgrzymow

Dlaczego z naszych podatków funduje się pielgrzymom "chleb i ryby"? Jak pojadę z kolegami na wczasy, to też przyjedzie do mnie ktoś u UM z jedzeniem i piciem?
Ja rozumiem, że Prezydent walczy o głosy, o zatwierdzenie przez hierarchów swojej kandydatury, ale dlaczego wydaje lekką ręką pieniądze na jedzenie dla pielgrzymów.
Niech sobie jadą za własną kasę, niech znajdą sponsorów (prywatnych!) - wolno im, ale na takie wydawanie pieniędzy miejskich się nie zgadzam.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

To są jaja... Krzyże, pielgrzymki-tak.Ale łożenie pieniedzy z kasy miejskiej(PUSTEJ PRZPOMINAM) to jakieś przegięcie. Riczi niech jedzie do nich i im za swoje kupuje te bułki. Do tego co ma UMT wspólnego z wyprawą grupy religijnej? Jak ich lubi to niech z nimi chodzi, a nie za miastową kasę wiezie urzędasów na dokarmianie pielgrzymów. :-x
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

co tak krzyczycie? a w tamtym roku nikt z Was takiej wizyty nie zauważył?

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Dorota1975, jakoś nie - po pierwsze nie było jeszcze Agory :) a po drugie pewnie sam byłem na wakacjach i nie czytałem newsów z tarnow.pl.
A dziś czytam i jestem przeciw - jeśli już wydawać pieniądze na takie rzeczy, to chyba lepiej byłoby rozdać je w szkołach czy zafundować dla Domu Dziecka, a nie dla pielgrzymów, których nikt to wycieczki nie zmusza, a jedzenie mają swoje. A jak nie mają, to niech kupią albo od kogoś wysępią, a nie od Miasta.


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Moim zdaniem ładny gest Prezydenta, niezaleznie od intencji ktore nim kierowały.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Weredyk, najłatwiej jest robi takie "gesty" cudzymi pieniędzmi. Mógł od razu im zamówić catering na cała pielgrzymkę, ma się ten gest.
Gest bezsensowny, bo pokazujący, że pielgrzymi są lepsi od pozostałej części mieszkańców.

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Ale przecież na pielgrzymce zawsze był chleb "darmowy" i herbata gorzka. To było podobno z pieniędzy, które wpłacaliśmy jako wpisowe. Czyżby teraz wpisowego nie było?

Awatar użytkownika

angelo
Archont
Posty: 621
Rejestracja: 16-09-2009, 09:03
Lokalizacja: Tarnów/Strusina

Post autor: angelo »

Przesadzacie, Panowie. Orliki są dla określonej grupy osób, teatr jest dla określonej grupy osób, każda tarnowska samorządowa złotówka dla kogoś będzie wydana z sensem a dla kogoś nie. Drożdżówki i mineralna kosztowały może z 500 złotych. paliwo tam i z powrotem może z 50. Wielkie mi halo. Oni zrobili halo na tarnow.pl, a Wy robicie tutaj.
W tym przypadku zgadzam się z Weredykiem. Ładny gest.

Tak sobie pomyślałem, gdyby Ścigała zawiózł tę wodę pracującym przy rozbiórce kamienicy, to co byście powiedzieli?

Pozdrawiam
29500ml B Rh+... A Ty?

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

angelo, rozdawnictwo zawsze jest złe. A co on tym chciał osiągnąć? Kilka głosów więcej? Przecież pielgrzymi to nie jest jego elektorat.
Nie podoba mi się wydawanie pieniędzy podatników (nawet jeśli to było kilkaset zł) na cele "kościelne". Ktoś poszedł na pielgrzymkę - jego sprawa, a nie UM. UM nie jest od fundowania pielgrzymom jedzenia. To nie ma po drodze parafii, które mogą zapewnić jedzenie i picie?


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Każda inwestycja miejska czyli państwowa a żyjemy w państwie podobno neutralnie religijnie jest święcona przez katolickiego księdza więc mnie zbytnio ten gest nie zdziwił zważywszy że wybory tuż tuż ............ po prostu ''tak się przyjęło '' i jest dobrze widziane wizerunkowo

Awatar użytkownika

angelo
Archont
Posty: 621
Rejestracja: 16-09-2009, 09:03
Lokalizacja: Tarnów/Strusina

Post autor: angelo »

Goscinny, nisko oceniasz świadomość polityczną pielgrzymów, oj nisko. Zagłosuję na Ścigałę, bo mi drożdżówkę dał. Poza tym, gdyby chciał tym głosy zdobyć, to byłby tam pierwszy raz, a on jeździ do pielgrzymów rokrocznie. Albo mi się wydaje, albo masz objawy alergii na KK lub na RŚ ;)

Pozdrawiam.
29500ml B Rh+... A Ty?

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

angelo, prędzej na mieszanie polityki i kościoła. Jeździć sobie może - prywatnie, a nie za pieniądze mieszkańców. Kupować prezenty też za swoje może, ale łatwiej się kupuje za "państwowe".

Awatar użytkownika

angelo
Archont
Posty: 621
Rejestracja: 16-09-2009, 09:03
Lokalizacja: Tarnów/Strusina

Post autor: angelo »

Póki co, to wszystko robi za pieniądze mieszkańców. W ogóle jak dla mnie informacja nawet nie powinna się znaleść na tarnow.pl
29500ml B Rh+... A Ty?


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Gościnny miasto oszczędziło 6 tysięcy na kartkach świątecznych to mogli je gdzieś indziej przeznaczyć:)

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Widocznie zawiedli tarnowscy piekarze w tym roku, bo pod koniec lat 90 raz czy dwa razy podczas pielgrzymki była dostawa drożdżówek, bananów i napoi z którejś tarnowskiej piekarni (tak było w grupie nr. 4)

ODPOWIEDZ