Tarnowski magistrat z wizytą u pielgrzymów

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

yakhub
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 22-03-2010, 17:49

Post autor: yakhub »

Odchodząc nieco od tematu:
Marcin Zaród pisze:Ale jakiej grupie religijnej? Czy gdyby autokar z babciami pielgrzymującymi do Lourdes wpadł w poślizg i trzeba było wysłać im pomoc, to też traktowane by były jako grupa religijna nie zasługująca na wsparcie? Przeginacie, waćpanie dafi...
A gdybym tak ja w przyszłym tygodniu, jadąc na wycieczkę, wpadł w poślizg - to czy otrzymam jakiekolwiek wsparcie od miasta? Czy też może będę musiał sobie radzić sam, ewentualnie korzystając z pomocy, którą sam sobie wcześniej zabezpieczę?

Turyści (TAK! Pielgrzymi to też turyści!) - niezależnie od tego, czy to jest autokar z małymi dziećmi, babcie na pielgrzymce, czy pedały jadące na Paradę - powinni otrzymać pomoc od ubezpieczyciela. Rolą państwa jest jedynie dopilnowanie, aby ubezpieczyciel wywiązał się z obowiązków.

Jeżeli się nie ubezpieczyli, to pomoc mogą otrzymać od organizacji, która taką pomocą się zajmuje - o ile taka organizacja się znajdzie i zechce im pomóc.
Jeżeli taka organizacja się nie znajdzie - zawsze mogą za tę pomoc zapłacić.
Jeżeli nie zechcą, lub nie mogą zapłacić - cóż, to pomocy nie otrzymają.

Jesteśmy wolnymi, dorosłymi ludźmi. Wolność wiąże się też z odpowiedzialnością za siebie.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Goscinny pisze:angelo, rozdawnictwo zawsze jest złe.
Nie obraź się, ale piszesz to jako osoba która "popiera branie" funduszy z UE.
Po drugie idą wybory i choćby 200 głosów udało sie ubejtać za te drożdzówki to jest to bardzo dużo. Po trzecie nikt jakoś nie grzmiał gdy na orliki marnuje się setki tysięcy czy czy na fontannę która jest najzwyklejszym zbytkiem. Po czwarte zdaje się że piekarze sami coś tam dają i nie słyszałem jeszcze żeby na pielgrzymce ktoś głodował (nie byłem na żadnej, ale znam, dużo osób które chodzą i mają raczej same miłe wspomnienia również kulinarne). Ten "GEST" to jest czysto piarowski manewr i z religijnością nie ma nic wspólnego. Ot takie lizanie tyłka wyborca za ich własną kasę :mrgreen: Prosiłbym więc o odrobinę wyrozumiałości.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

trix pisze:
Goscinny pisze:angelo, rozdawnictwo zawsze jest złe.
Nie obraź się, ale piszesz to jako osoba która "popiera branie" funduszy z UE.
Po drugie idą wybory i choćby 200 głosów udało sie ubejtać za te drożdzówki to jest to bardzo dużo. Po trzecie nikt jakoś nie grzmiał gdy na orliki marnuje się setki tysięcy czy czy na fontannę która jest najzwyklejszym zbytkiem. Po czwarte zdaje się że piekarze sami coś tam dają i nie słyszałem jeszcze żeby na pielgrzymce ktoś głodował (nie byłem na żadnej, ale znam, dużo osób które chodzą i mają raczej same miłe wspomnienia również kulinarne). Ten "GEST" to jest czysto piarowski manewr i z religijnością nie ma nic wspólnego. Ot takie lizanie tyłka wyborca za ich własną kasę :mrgreen: Prosiłbym więc o odrobinę wyrozumiałości.
No nie do końca. Orliki służą głównie młodzieży, ale i całej reszty mieszkańców. A fontanna będzie, choćby w małym stopniu, atrakcją naszego miasta. Takie inwestycje zwracają się czy to poprzez kasę od turystów czy np. poprzez mniejsze wydatki na opiekę zdrowotną - w końcu sport to zdrowie (Orliki). Z drożdzówkami, jeżeli już chcemy się do czegoś doczepić, to tylko do tego, że ta akcja dotyczyła bardzo małej ilości mieszkańców naszego miasta.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Deto pisze:Z drożdzówkami, jeżeli już chcemy się do czegoś doczepić, to tylko do tego, że ta akcja dotyczyła bardzo małej ilości mieszkańców naszego miasta.
ale i fundusze na to przeznaczone były proporcjonalnie mniejsze (gdzie te paręset złotych do paru milionów)


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

No nie do końca. Orliki służą głównie młodzieży, ale i całej reszty mieszkańców.
Mam nadzieje że teraz żartujesz. Pielgrzymki są głównie dla starszych, ale i dla całej reszty mieszkańców miasta.
Deto pisze:A fontanna będzie, choćby w małym stopniu, atrakcją naszego miasta.
Oczywiście, lepszym magnesem dla turystów byłby port kosmiczny, na który też nas nie stać, tak jak na te fontanny.
Deto pisze:Takie inwestycje zwracają się czy to poprzez kasę od turystów czy np. poprzez mniejsze wydatki na opiekę zdrowotną - w końcu sport to zdrowie (Orliki)
:D
Deto pisze:Z drożdzówkami, jeżeli już chcemy się do czegoś doczepić, to tylko do tego, że ta akcja dotyczyła bardzo małej ilości mieszkańców naszego miasta.
Firma która budowała fontannę ma dużo mniej pracowników niż pielgrzymka, i na głowę dostanie więcej kasy niż pielgrzym bułek. Zyski z "turystów" też są dla niektórych mieszkańców. Jeżeli Ci mieszkańcy uważają że ta fontanna przyniesie takie kokosy, to ja proponuję żeby obłożyć ich kosztami tej inwestycji. Chyba nie będą mieć nic przeciwko :D .

Widzę że zmarnowanie 1000 zł to zbrodnia, a miliona to już co innego.

"Jedna śmierć to tragedia, milion – to statystyka" - Józef Stalin.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Oj trix widzę że tobie nie potrzeba więcej do szczęścia niż pajda chleba... niektórzy mają inne potrzeby.
Fontanna zostanie na pokolenia, a z bułek zostało co?! Aż mi głupio, że komuś trzeba to tak tłumaczyć.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Hmmm.. to mnie zastanawia:
http://wiadomosci.onet.pl/2218666,11,ro ... ,item.html

Z powyższego wynika, że mniejszość niemiecka - be, pielgrzymi - cacy :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

rzuf pisze:Oj trix widzę że tobie nie potrzeba więcej do szczęścia niż pajda chleba... niektórzy mają inne potrzeby.
Fontanna zostanie na pokolenia, a z bułek zostało co?! Aż mi głupio, że komuś trzeba to tak tłumaczyć.
A mnie głupio tłumaczyć po raz nty że nas na to nie stać. Z tego co wiem miasto jest z kasą w "plecy", a wydaje to na zbytki.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

trix miasto dało tylko małą część kasy na te inwestycje - doczytuj artykuły.


Beny
Archont
Posty: 515
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Beny »

Jak juz tak wszystkiego sie czepiamy to zauwazylem artykul:

http://www.tarnow.pl/index.php/pol/Gale ... .-Reymonta

Zauwazyliscie na ostatnich zdjeciach prezydent daje paczki dzieciakom za czyje pieniadze???
Jak juz wszystko prezydentowi liczycie to liczcie wszystko. To tak troche ironicznie do tych ktorzy chleb prezydentowi liczą.

Awatar użytkownika

angelo
Archont
Posty: 621
Rejestracja: 16-09-2009, 09:03
Lokalizacja: Tarnów/Strusina

Post autor: angelo »

Beny, Prezydent w ramach akcji "Kaski i Odblaski" rozdawał dzieciom elementy poprawiające bezpieczeństwo. Pudło.
29500ml B Rh+... A Ty?


Beny
Archont
Posty: 515
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Beny »

angelo pisze:Beny, Prezydent w ramach akcji "Kaski i Odblaski" rozdawał dzieciom elementy poprawiające bezpieczeństwo. Pudło.
Mnie nie chodzilo o to z jakiej okazji i jaka akcja tylko z czyich pieniedzy, a cos mi sie wydaje ze to tez z budżetu miasta, jesli nie to przepraszam i rzeczywiscie przyznam ze temat nie trafiony, ale mysle ze jest w Tarnowie wiele akcji ktore sa finansowane z budzetu miasta i nikt o tym nic nie mowi,a przyczepili sie chleba dla pielgrzymow, to tez mozna nazwac swego rodzaju akcją.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Beny, tylko, że są "akcje" dotyczące tematów którymi UM ma obowiązek się zajmować (np. szkoły), a są "akcje" nadgorliwe, gdzie wydaje się kasę (nieważne jaką kwotę) na rzeczy, którymi UM nie powinien, a nawet nie może się zajmować.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

rzuf pisze:trix miasto dało tylko małą część kasy na te inwestycje - doczytuj artykuły.
Miasto nie powinno dawać ŻADNEJ kasy na bezsensowne inwestycje. Jak strata kasy na bułki jest bezsensem to na fontannę tym bardziej. Nawiasem abstrahując, bez jedzenie ciężko żyć, bez fontanny jakoś to będzie.
angelo pisze:Beny, Prezydent w ramach akcji "Kaski i Odblaski" rozdawał dzieciom elementy poprawiające bezpieczeństwo. Pudło.
Jak ta władza o nas dba, szkoda tylko że za NASZĄ kasę.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Miasto nie powinno dawać ŻADNEJ kasy na bezsensowne inwestycje. [...]bez jedzenie ciężko żyć, bez fontanny jakoś to będzie.
trix - bez szkół, dróg, autostrad, gazu, prądu czy chociażby INTERNETU też "jakoś by było". Przestań może korzystać w ramach protestu?

ODPOWIEDZ