Tarnowski magistrat z wizytą u pielgrzymów

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

trix pisze:Nawiasem abstrahując, bez jedzenie ciężko żyć, bez fontanny jakoś to będzie.
A ja chcę tam mieć tą nową fontannę. Stara nawet ptaki straszyła ;) wszystkie siedziałe w parku po drugiej stronie Krakowskiej.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Jestem ciekaw czy gdy juz będziemy zyli w normalnym państwie, ktoś z UM nałożyłby podatek lokalny na budowę fontanny i komornik czy jakiś inny urzędnik chodziłby po domach, i zbierał n zł od głowy, czy też byłbyś taki chętny.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Trixie, jakieś dziwne połączenie pierwszego okresu warunkowego z drugim CI wyszło. Nie sądzę, żeby w normalnym państwie UM nakładał podatki lokalne na konkretnie wskazane cele, a tym bardziej żeby zbierał je komornik czy urzędnik chodząc po domach. (może w Settlersach IV to działa, w realu chyba nie za bardzo ;))


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Dlaczego ?? Normalnym jest budowanie fontann, gdy kasa świeci pustkami ??.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Powiem tak, jeśli jest to sposób na wykorzystanie kasy unijnej, której za 5 lat może po prostu nie być, to ja bym w to wszedł... Kwestia strategii...

Nie róbmy też z siebie żebraków, których stać na chleb bez masła, za to popijany wodą...


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

No tak, jedni żyją ponad stan nie robią nic, a inni zapie....ją za bułkę z masłem. Sprawiedliwość społeczne :P.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

ODPOWIEDZ