TARNOWSKI LARP

Wiadomości "z miasta".

Czy powinnien powstać

Czas głosowania minął 27-08-2010, 18:42

Tak
7
88%
Nie
1
13%
 
Liczba głosów: 8


Autor tematu
bochen
Obywatel
Posty: 34
Rejestracja: 13-08-2010, 23:18

TARNOWSKI LARP

Post autor: bochen »

Stworzyłem temat o gildii ale mało kto mówił o larpach (królowały bitewniaki i rpg) .
W Tarnowie mieszka 100-250 tysięcy osób :P na pewno wielu na larpa musi udawać sie do innych miast .
Gdyby stworzyć larpa w takich naszych "miejscach" (lasek lipie, góra Marcina), przecież Tarnów to ładne miasto, gdzie są miejsca które klimatem pociągają do pożądnego larpa :P.
Myślałem O larpie w stylu Fantasy. :D

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Możesz dogadać się z grupą FOX z Dębicy (paintball) - oni dysponują terenem dawnej bazy radarowej w Czarnej Tarnowskiej - dobry kawałek terenu, niestety budynki w większości nie nadają się już do użytku, z tego co wiem to tylko hangary są w stanie umożliwiającym w miarę bezpieczne przebywanie na/w nich i jeden parterowy budynek, bloki mieszkalne radzę omijać jeśli się tam wybierzesz - nie ma zbrojeń w stropach i ścianach.
Tam zresztą są organizowane LARP-y z cyklu: Neuroshima.

Kolejne LARP-y (o czym pisała Lilith) są organizowane w lasach w pobliżu Łękawki/Łękawicy, tam się dzieją znów: Wojny Narkotykowe.

W Lipiu z tego co pamiętam ktoś coś kiedyś też organizował, najpierw tam chyba była pierwsza Neuroshima, potem coś jeszcze, ale nie pamiętam co - problem z Lipiem jest taki, że zarasta coraz bardziej i wszędzie pełno śmieci.

Atrakcyjnych terenów niedaleko Tarnowa raczej nie ma pod gry terenowe, duży kompleks leśny jest jeszcze niedaleko Policht, ale tu uderz do harcerzy - oni mają coś z tym terenem wspólnego.

My kiedyś próbowaliśmy uderzyć do miasta w tym temacie - niestety, póki nie mamy osobowości prawnej (stowarzyszenie PEŁNE), nic nie dostaniemy, a kasy na coś takiego po prostu nie mam.


Lilith
Proedroj
Posty: 358
Rejestracja: 19-11-2009, 11:13

Post autor: Lilith »

Planowaliśmy zrobić LARP ale w stylu D20 Modern czyli czasy współczesne bez żadnych efów itp. Co do tarnowskich LARP'ów jeszcze jest (a przynajmniej była) organizowana KŁODA. Oganizatorami był m in Alchemik.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Takie coś mi google wypluło: http://www.alchemik.tarman.pl/galeria.htm


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

W Tarnowie mieszka 100-250 tysięcy osób
Ta, milyjon.


Autor tematu
bochen
Obywatel
Posty: 34
Rejestracja: 13-08-2010, 23:18

Post autor: bochen »

Keleos pisze:
W Tarnowie mieszka 100-250 tysięcy osób
Ta, milyjon.


nie no 110000 jest .
Co do tego larpa w teraźniejszości to ok, choć tarnów ma wiele miejśc pod fantasy dlatego tak mi na tym zależy


Autor tematu
bochen
Obywatel
Posty: 34
Rejestracja: 13-08-2010, 23:18

Post autor: bochen »

Wojny narkotykowe, neuroshima, spoko ale to wsyzstko mniej więcej już było, nie że jestem wrogiem tego typu ale fantasy to zupełna nowość :mrgreen: .
Z kolegami postanowiliśmy stworzyć świat Fantasy opierający się lekko na Śródziemiu Tolkiena i warhammera ;) ale to wogule coś innego.
Można to podstawić pod fantasy.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Od lat odbywa się KŁODA - 110% Fantasy - organizuje Alchemik - czyli Marcin z Kawiarni Alchemik. W kwestii Czarnej - Hassan i Ja - posiadamy zgodę na korzystanie z Czarnej więc nie ma problemu z dostępem.


Autor tematu
bochen
Obywatel
Posty: 34
Rejestracja: 13-08-2010, 23:18

Post autor: bochen »

O to super, ale myślę że jeszcze jeden larp mógłby powstać :mrgreen: . A ja zabieram się do stworzenia Włóczni.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Ravir, nie zapominaj co Fox powiedział, wstęp za free mamy tylko dla siebie, za imprezę komercyjną trzeba zapłacić.
P.S. Lilith też ma tą legitkę :P


Autor tematu
bochen
Obywatel
Posty: 34
Rejestracja: 13-08-2010, 23:18

Post autor: bochen »

A kiedy Kłoda się odbywa
:shock:


Lilith
Proedroj
Posty: 358
Rejestracja: 19-11-2009, 11:13

Post autor: Lilith »

bochen, najlepiej udaj się do Alchemika na żydowską koło PTTK'u i tam się dowiesz wszystkiego


Autor tematu
bochen
Obywatel
Posty: 34
Rejestracja: 13-08-2010, 23:18

Post autor: bochen »

ok :o a co do nowego larpa tworzymy nowy świat i nie jest źle .

Awatar użytkownika

kisiello
Prytan
Posty: 143
Rejestracja: 17-12-2009, 00:15

Post autor: kisiello »

gdzieś mi się obiło o oczy takie coś jak "Miasteczko Tarnów"
nie do końca wiem o co come on, odsyłam do fb:
http://www.facebook.com/pages/Miasteczk ... 3193998224


Autor tematu
bochen
Obywatel
Posty: 34
Rejestracja: 13-08-2010, 23:18

Post autor: bochen »

ok dzięki

ODPOWIEDZ