Ile kosztuje kampania reklamowa na tarnow.pl ?

Wiadomości "z miasta".

Autor tematu
igor
Obywatel
Posty: 50
Rejestracja: 21-07-2010, 14:35

Ile kosztuje kampania reklamowa na tarnow.pl ?

Post autor: igor »

Kto mi powie ile kosztuje kampania reklamowa realizowana na oficjalnym portalu miasta Tarnowa tarnow.pl?
Pogrzebałem conieco po tym serwisie i oto co znalazłem:
27.07
http://www.tarnow.pl/index.php/pol/Mias ... aze-twarze
20.07
http://www.tarnow.pl/index.php/pol/Mias ... ark-Tarnow
22.04
http://www.tarnow.pl/index.php/pol/Mias ... inwestycji
19.02
http://www.tarnow.pl/index.php/pol/Bizn ... m-w-Polsce

Ciekawe czy jak ja bym otwierał sobie sklepik, powiedzmy że jakiś ciucholand o pow. 100m2 to też tarnow.pl zrobi mi darmową reklamę?
I wcale nie chodzi mi tu o reklamę samego Gemini Jasna Park, ale o te wszystkie marki które reklamuje tarnow.pl wsrod nich m.in. Tesco, Castorama, Media Markt, Jysk, KappAhl, Deichmann, Rossmann ... rozumiem, wspieranie biznesu w Tarnowie ... tylko dlaczego marki obecne w Gemini Jasna Park są reklamowane, a inne już nie?

Może tarnow.pl ma jakis cennik o ktorym nie wiemy i tak na prawde kazdy moze sobie co tam chce zareklamowac na oficjalnej stronie miasta?

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Myślę, że w przypadku Gemini kwota jest trudna do oszacowania. Może sięgać nawet wielu grubych milionów. I oczywiście nie mówię o cenniku reklamy a o współpracy galerii z miastem, o miejscach pracy, o inwestycjach w obrębie obiektu.


kholbee
Prytan
Posty: 188
Rejestracja: 13-09-2009, 15:28

Post autor: kholbee »

Czy jeśli w serwisie tarnow.pl napiszą o wypadku drogowym w którym brał udział Fiat i Volkswagen, to tez uznasz to za reklamę samochodów ???

A swoja drogą, masz tu następna reklamę - http://www.tarnow.pl/index.php/pol/Mias ... w-Tarnowie


case
Obywatel
Posty: 19
Rejestracja: 16-03-2010, 15:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ile kosztuje kampania reklamowa na tarnow.pl ?

Post autor: case »

igor pisze:Kto mi powie ile kosztuje kampania reklamowa realizowana na oficjalnym portalu miasta Tarnowa tarnow.pl?
Pogrzebałem conieco po tym serwisie i oto co znalazłem:
27.07
http://www.tarnow.pl/index.php/pol/Mias ... aze-twarze
20.07
http://www.tarnow.pl/index.php/pol/Mias ... ark-Tarnow
22.04
http://www.tarnow.pl/index.php/pol/Mias ... inwestycji
19.02
http://www.tarnow.pl/index.php/pol/Bizn ... m-w-Polsce

Ciekawe czy jak ja bym otwierał sobie sklepik, powiedzmy że jakiś ciucholand o pow. 100m2 to też tarnow.pl zrobi mi darmową reklamę?
I wcale nie chodzi mi tu o reklamę samego Gemini Jasna Park, ale o te wszystkie marki które reklamuje tarnow.pl wsrod nich m.in. Tesco, Castorama, Media Markt, Jysk, KappAhl, Deichmann, Rossmann ... rozumiem, wspieranie biznesu w Tarnowie ... tylko dlaczego marki obecne w Gemini Jasna Park są reklamowane, a inne już nie?

Może tarnow.pl ma jakis cennik o ktorym nie wiemy i tak na prawde kazdy moze sobie co tam chce zareklamowac na oficjalnej stronie miasta?
Stary, a wiesz ile zapłaciłem (pierwszy link), żeby firmowali wypowiedź moim nazwiskiem? :):):) Musiałem mieszkanie sprzedać... :mrgreen:
To się nazywa PR.
Nie wnikając w większe szczegóły - artykuł PR różni się tym od artykułu sponsorowanego (advertorialu), że w pierwszym przypadku dziennikarz pisze o danym temacie BO CHCE - bo temat wydaje mu się ciekawy, nośny itd. W drugim - zwyczajnie płaci się za emisję, ale wtedy OBOWIĄZKOWO artykuł musi być opatrzony adnotacją "treść reklamowa". Rolą agencji PR jest przygotowanie tekstu prasowego, który rozsyła do różnych pism/portali/stacji, po czym rozmawia z dziennikarzami, próbując ich zainteresować tematem. I za to się NIE płaci.

A odpowiadając na Twoje pytanie, czemu te marki a nie inne - bo są NOŚNE. Otwarcie pierwszego Media Markt czy Tesco zupełnie inaczej się "sprzedaje" niż nowy ciucholand... Ale na pocieszenie - gdybyś chciał ten ciucholand stawiać, musisz tylko wymyślić taką działalność poboczną przy nim, żeby i o Tobie napisali... np. poprawki krawieckie na miejscu do kupowanych ciuchów, albo szycie nowych wg. znalezionych na wieszakach wzorów... dajesz temu nazwę typu "Wzorcownia" (ostrzegam - już zarezerwowana ;)), puszczasz info do lokalnych mediów... jest szansa, że coś napiszą...


Autor tematu
igor
Obywatel
Posty: 50
Rejestracja: 21-07-2010, 14:35

Post autor: igor »

gushman pisze:(...) nie mówię o cenniku reklamy a o współpracy galerii z miastem, o miejscach pracy, o inwestycjach w obrębie obiektu.
Jasne, fajnie ze powstaja miejsca pracy. O ile moge zrozumiec podawanie do informacji, ze powstaje taka galeria, o tyle wymienianie poszczegolnych marek (wraz z ich powirzchnia) wydaje mi sie cokolwiek niestosowne. Portal tarnow.pl jest finansowany z podatkow, wiec ja mam pytanie, dlaczego nie ma w nim takiej samej pseudoreklamy sklepow ze Switu, Zenitu, Maksa, Oskara, Carrefoura czy Tarnovii? Tam nie ma miejsc pracy?

Piszac "wspolpraca galerii z miastem" masz na mysli zblizajace sie wybory samorzadowe, czy tak?

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Nie, mam na myśli na przykład planowaną budowę jakiegoś parku rowerowego czy placu zabaw koło Gemini. Nie wiem na czym dokładnie stanęło.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Autor tematu
igor
Obywatel
Posty: 50
Rejestracja: 21-07-2010, 14:35

Post autor: igor »

Stanęło na tym, że miasto wybuduje za miejskie pieniądze ziemny tor rowerowy - owocna wspolpraca ... a pseudoreklama poszla w swiat i nikt z wladz sobie nic z tego nie robi z tego ze za pieniadze publiczne reklamuja prywatne marki ...
Ciekawe czy w ramach rewanzu w tych reklamowanych sklepach pojawia sie plakaty wyborcze "Najwyzszego Kierownictwa"?


Maksym Pękosz
Obywatel
Posty: 37
Rejestracja: 14-05-2010, 12:48
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Trafna uwaga.

Post autor: Maksym Pękosz »

Moim zdaniem miasto nie jest od tego, by (za darmo) reklamować komercyjną działalność firm. W końcu reklamują się za nasze pieniądze! To tak jakbyśmy składali się na reklamę np. Gemini na stronie miasta. Uważam to za niemoralne i w pełni popieram twórcę tematu.


Racjonalista
Prytan
Posty: 196
Rejestracja: 03-05-2010, 16:16

Post autor: Racjonalista »

Ale Gemini chyba trochę kasy chyba wyłożyło na miejską infrastrukturę w ramach tzw. off-setu?


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Racjonalista pisze:Ale Gemini chyba trochę kasy chyba wyłożyło na miejską infrastrukturę w ramach tzw. off-setu?
Ale nie zrobiło tego w imię "pomocy dla mieszkańców" tylko dbając o swoje interesy, czyli o jak najlepszy dojazd, itd.

Trudno żeby miasto im przebudowywało droge dojazdową do galerii :lol:

Miejsca pracy, itd. to "efekt uboczny" powstania takiej galerii, a nie jej podstawowe zadanie ! Podstawą jest kasa dla właściciela i tyle.


Autor tematu
igor
Obywatel
Posty: 50
Rejestracja: 21-07-2010, 14:35

Post autor: igor »

Racjonalista pisze:Ale Gemini chyba trochę kasy chyba wyłożyło na miejską infrastrukturę w ramach tzw. off-setu?
Za cały ten niby"off-set" zapłacisz w Gemini, robiąc zakupy. Gemini jak slusznie zauważył Deto nie jest instytucją charytatywną - wszystko co robi jest wykalkulowane i ma przynieść zysk. I swietnie - w koncu po to sa przedsiebiorstwa, zeby przynosily zyski.

Ale rola samorzadu nie jest reklamowanie prywatnego biznesu.
No chyba, ze rowny dostep (w tym wypadku darmowy) do takiej reklamy beda mieli wszyscy, a nie tylko wybrani.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Powiedzcie mi jaki interes zrobiło Gemini na budowie budynku "U Siemachy"?


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Jak to jaki? Dzieciaki, które będą tam przesiadywać w wolnym czasie pójdą do Galerii i coś kupią ;)

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Keleos, po pierwsze: brak protestów proboszcza :) Sam wiesz, że jakby chciał, to galerię budowaliby jeszcze z 5 lat, albo wcale. Prędzej to proboszcz zrobił interes a nie Gemini
Po drugie: to jest największy tego typu obiekt w Europie (mówię o "Siemasze" (?)). Na otwarciu będzie zdaje się BBC, ktoś tam ważny z zagranicy - jak powiedzą, że to firma XXX im to zbudowała - reklama za "darmo".
Po trzecie: czasami trzeba coś zrobić nie patrząc na zyski w gotówce. Młodzież która tam będzie chodzić ma większe szanse, że będzie lepsza, niż siedząc pod klatką.
Po czwarte: u Siemachy będzie "przechowalnia dzieci". I to już jest jakiś bezpośredni zysk dla Gemini. Mamusia przyprowadzi na 2-3 godzinki dziecko, a sama będzie mogła w spokoju połazić po sklepach.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

hmm to Siemacha nie jest dla osób z rodzin biednych i patologicznych? Takie rodziny raczej dużych zakupów w Gemini to nie zrobią...

ODPOWIEDZ