Archiwum watku ze starego for "Tarnow na starej fotogra

Wiadomości "z miasta".

Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

fiber pisze:Z którego miejsca to jest widok na drugim rysunku?
Wygląda na to, że z miejsca styku dzisiejszych ulic Katedralnej i Targowej, pewności nie mam. Bardzo ciekawy jest ten drewniany budynek (pod wieżą ratusza), ktoś wie co to było, co tam się mieściło?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

fiber pisze:Z którego miejsca to jest widok na drugim rysunku?
Film o Azotach też świetny.
Widok mniej więcej z okolic Krakowskiej róg Nowy Świat - to z lewej to Katedra, to z prawej - Ratusz. Ale oczywiście mogę się mylić ;)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Deto pisze: Gdyby nie komunistyczna "wielka płyta" Tarnów pewnie liczyłby z 50 tys mieszkańców
Gdyby nie komunistyczna wielka płyta to mógłby liczyć 200 albo i 300 tysięcy mieszkańców, i nie miałby przynajmniej tylu betonowych klocków na widok których bolą zęby. Przypominam, że 'motor' rozwoju Tarnowa, Zakłady Azotowe, powstały przed wojną.
Przypisywanie zasług komunie w walce z analfabetyzmem, 'rozwój miast i wsi' to już podpada pod uwielbienie ustroju totalitarnego, a za to się siedzi :)
Wystarczy tylko powiedzieć, że komuna i lata PRLu to syf, który z ludzi zrobił bydło. Więc towarzysz Opałko to niestety, ale propagator i sprawca tego ustroju, i mam nadzieję, że jego imieniem nie będzie nazwany nawet kosz na śmieci w Parku.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

ODPOWIEDZ