Żak-pytanie

Wiadomości "z miasta".

Autor tematu
lady_disaster
Obywatel
Posty: 8
Rejestracja: 17-07-2010, 20:01
Lokalizacja: kolwiek

Żak-pytanie

Post autor: lady_disaster »

No właśnie-Architektura Wnętrz... czy jest na tym forum ktoś kto skończył to studium w tarnowskim 'Żaku'? albo jeśli nie skończył to ma jakieś extra information co do tego kierunku?jakieś refleksje;p, może znajomi się tam uczyli? Jaki jest poziom i czy dużo zainteresowanych, czy w ogóle opłaca sie wydać kasę i CZEGOŚ się tam NAPRAWDĘ NAUCZYĆ czy lepiej od razu wybyć na to studium do Krakowa? Zależy mi na konkretnych informacjach, bo obiegowa opinia o tej szkole jest taka, że ludzie idą tam jak już nie maja ze sobą co zrobić i generalnie sie tam nie robi nic;p chciałabym w przyszłości studiować ten kierunek więc pomyślałam, że takie studium to niezły start, tylko że nie jestem przekonana co do jakości prowadzonych zajęć.
dzięki z góry za każde info, jeśli zamieściłam w złym dziale to sorki;]
pozdrawiam;]
'I want you to be crazy,cause you're stupid bejbe when you're sane'


Lilith
Proedroj
Posty: 358
Rejestracja: 19-11-2009, 11:13

Post autor: Lilith »

lady_disaster, prawda jest taka, że jak będziesz chciała się poobijać i nic nie nauczyć to nawet najlepsi Cię do tego nie zmuszą. Jeśli natomiast chcesz coś zrobić to wszędzie się czegoś nauczysz.
Co prawda nie uczyłam się tam na tym kierunku ale na informatyce było kilkoro nauczycieli którym się chciało coś zrobić i można się było czegoś nauczyć.


Autor tematu
lady_disaster
Obywatel
Posty: 8
Rejestracja: 17-07-2010, 20:01
Lokalizacja: kolwiek

Post autor: lady_disaster »

Lilith pisze:lady_disaster, prawda jest taka, że jak będziesz chciała się poobijać i nic nie nauczyć to nawet najlepsi Cię do tego nie zmuszą. Jeśli natomiast chcesz coś zrobić to wszędzie się czegoś nauczysz.
jeszcze jedno, proszę bez prawienia banałów, bo sama teraz studiuję i wiem o co loto;p swoj wkład to jedno, odpowiedni nauczyciele to drugie. to i to sie przydaje, uświadamiać mnie nie trzeba. aczkolwiek dziękuję lilith za jakiś odzew;]
'I want you to be crazy,cause you're stupid bejbe when you're sane'


Lilith
Proedroj
Posty: 358
Rejestracja: 19-11-2009, 11:13

Post autor: Lilith »

Banał nie banał widziałam takich co chcieli się dostać gdzieś bo ponoć tam jest ok i dużo się można nauczyć ale najlepiej bez wysiłku (u nas na studiach też tacy byli).


Autor tematu
lady_disaster
Obywatel
Posty: 8
Rejestracja: 17-07-2010, 20:01
Lokalizacja: kolwiek

Post autor: lady_disaster »

no zdarzają się i tacy, różnie to w życiu bywa. jednak na architekturę ani nie jest się łatwo dostać, ani łatwo na niej utrzymać, więc bez odpowiedniego przygotowania jestem skreślona na wstępie.
'I want you to be crazy,cause you're stupid bejbe when you're sane'


Lilith
Proedroj
Posty: 358
Rejestracja: 19-11-2009, 11:13

Post autor: Lilith »

zależy gdzie chcesz iść na architekturę bo jeszcze w niektórych miejscach wymagają rysunku więc jakbyś nie miała doświadczenia w tym to polecam jakieś kursy.


Autor tematu
lady_disaster
Obywatel
Posty: 8
Rejestracja: 17-07-2010, 20:01
Lokalizacja: kolwiek

Post autor: lady_disaster »

wiem, wiem. wszędzie są praktyczne i teoretyczne egzaminy wstępne więc byle kogo nie przyjmują. o rysunku jakie takie pojęcie mam, ale i tak rysunek to nie wszystko.

btw. wiesz może gdzie w Tarnowie są organizowane jakieś kursy rysunku?
'I want you to be crazy,cause you're stupid bejbe when you're sane'

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Kiedyś takie kursy były w Pałacu Młodzieży - prowadził je Jacek Kucaba, kursy też dawał Pazera.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Autor tematu
lady_disaster
Obywatel
Posty: 8
Rejestracja: 17-07-2010, 20:01
Lokalizacja: kolwiek

Post autor: lady_disaster »

ad2222, link nie działa;/
'I want you to be crazy,cause you're stupid bejbe when you're sane'

Awatar użytkownika

gosis
Prytan
Posty: 244
Rejestracja: 26-06-2010, 23:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gosis »

Może chodziło o ten: http://www.studiorysunku.com.pl/ ? Tylko z tego co widzę to nie z Tarnowa

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

To szkoła z Krakowa, przygotowują właśnie przyszłych studentów architektury do zdania egzaminu z rysunku.
Link wziąłem z tego portalu: http://www.szkolnictwo.pl/index.php?id=PB9230&page=2 i mógłbym przysiąc że dwie godziny temu link jeszcze działał...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Autor tematu
lady_disaster
Obywatel
Posty: 8
Rejestracja: 17-07-2010, 20:01
Lokalizacja: kolwiek

Post autor: lady_disaster »

ad2222, ok dzięki za fatygę w poszukiwaniu;]
szkoda, że nikt sie nie porwał na architekturę do Żaka;p
'I want you to be crazy,cause you're stupid bejbe when you're sane'


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

lady_disaster, za dużo uczelni i za dużo kierunków do wyboru ;) Jakby na forum było milion użytkowników to byłaby możliwość, że ktoś studiuje architekturę ;)
Ja bym się do Żaka nie wybrał ;) Jak był czas, że do wojska brali to ludzie szli do Żaka żeby uciec od wojska ;)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

lady_disaster, Żadna fatyga, siostrzenica chodzi tam na zajęcia. Z polecanych szkół to jeszcze coś takiego - http://www.kursrysunku.com.pl/index.php?id=st
Jeżeli chodzi o samą architekturę i egzaminy - to próbuj raczej tam, gdzie uczą sami wykładowcy (nie egzaminatorzy :) ) - oni wiedzą czego uczyć.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

ODPOWIEDZ