Strona "DAWNY TARNÓW" (dawnytarnow.art.pl)

Wiadomości "z miasta".

Lilith
Proedroj
Posty: 358
Rejestracja: 19-11-2009, 11:13

Post autor: Lilith »

Jak każdy z forumowiczów coś od siebie by dorzucił na temat dawnego Tarnowa np. jakieś zdjęcia znalezione lub w których posiadaniu są, albo choćby punkty zaczepne do historii związanych z dawnym Tarnowem to ta stronka będzie najczęściej odwiedzaną i najlepiej prowadzoną.
Zawsze warto spróbować.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

mhm. Powodzenia.
Załączniki
Tarnów. Zygmunt Vogel.jpg
vogel.jpg

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

na forum w "galerii" jest sporo starych fotek Tarnowa.
myślę, że "dawny" Tarnów powinien mieć też zdjęcia w zasadzie współczesne, z miejsc, które się zmieniają, bo np. budują rondo, przebicie, wyburzają coś.
Za parę lat człowiek już zapomni jak to wyglądało "dawniej", a tak to zerknie na zdjęcie i sobie przypomni.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Guzio.zhp
Prytan
Posty: 120
Rejestracja: 01-07-2010, 20:36
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Guzio.zhp »

Dokładnie :) Można zamieścić zdjęcia współczesne np. obok tych starszych z przed lat

Nikt nie mówi o siedzeniu dniami i godzinami nad tym. Po prostu jak ktoś ma wolny czas i chce mu się to może coś znalazłby ciekawego i przekazał do publikacji na stronkę.
Natomiast uważam, że warto porozmawiać z Przewodnikami i członkami PTTK bo wiem, że O/PTTK Ziemi Tarnowskiej ma archiwum a i może Przewodnicy mają jakieś materiały i coś wiedzą, może pogadać z kimś kto miałby coś ciekawego do powiedzenia itp. więc mogliby podzielić się z nami informacjami.
Przecież pisaliśmy w innym temacie o tym, to nie wiem skąd ta nagła zmiana myśli co niektórych ;)
Tomasz Guziak

ZHP Hufiec Tarnów
1TWDH "Czarna Jedynka"
http://czarna1.prv.pl/


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

W Archiwum Państwowym o/Tarnów są zdjęcia dworca po wybuchu bomby. Były one wykorzystane w zeszłym roku podczas eventu właśnie na dworcu.

Awatar użytkownika

kisiello
Prytan
Posty: 143
Rejestracja: 17-12-2009, 00:15

Post autor: kisiello »

mój tata zrobił zaraz przed wyburzeniem zdjęcia kamienicom przy skrzyżowaniu lwowskiej i starodąbrowskiej, średniej jakości (bo w nocy). ale są. dajcie znać gdyby się przydały.


Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

To ja mam lepszej jakości zdjęcia tych kamienic bo robione w dzień :)
Służę ;)
[center]"We're the lucky ones. Don't forget that"
[/center]

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Nom ja też je mam... postanowiłem zrobić Wordpressa będzie łatwiej dodawać większe ilości zdjęć.


fuutott
Obywatel
Posty: 47
Rejestracja: 19-09-2009, 18:37

Post autor: fuutott »

Jest juz album ze starymi zdjeciami tarnowa ktore wrzucilem jakos tak zaraz po powstaniu forum.

W tej chwili mam na dysku archiwum 500 "nowych" starych zdjec tarnowa, ze wzgledu na ilosc nie bede mial jak wgrac i opisac ich wszystkich sam, dlatego prosba do administracji i uzytkownikow o pomoc.

Moglbym podzielic to archiwum na paczki po 50 zdjec, ktore zainteresowani mogli by wrzucac do albumu Stary Tarnow na forum. Zainteresowani mogli by zglaszac sie w tym temacie. Prosba rowniez do administracji forum aby zainteresowanym dano mozliwosc wrzucania zdjec do tego albumu.

Rozumiem ze zaproponowano tutaj nowa strone, i z przyjemnoscia udostepnie te zdjecia. Lecz chcialbym miec caly album tu na forum.

EDIT:
http://www.agora.tarnow.pl/album_cat.php?cat_id=5


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Cudo zdjęcia!

Super by było znać nazwy niektórych mniej oczywistych ulic/miejsc i datę zdjęcia (te ze swastykami chyba wiem, kiedy były robione ; P).


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

A mnie w Tarnowie brakuje kultury żydowskiej. To znaczy żałuję, że nie ma już Synagogi, i nie uświadczysz na ul. Żydowskiej żadnego ortodoksyjnego, niskiego żyda. Taki fajny klimat jest na tych zdjęciach ...
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

A mnie hitlerowców brakuje. Też był fajny klimacik...


fuutott
Obywatel
Posty: 47
Rejestracja: 19-09-2009, 18:37

Post autor: fuutott »

Cudo zdjecia to ja dopiero wgram, kilka probnych wrzucilem wlasnie przed chwila. Jak mowilem potrzebuje pomocy przy wrzucaniu.

Jak tylko dowiem sie od Goscinnego co mozna to bedziemy dzialac.


Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

Ja się zgłaszam na ochotnika do tych zdjęć, ale mógłbym to dopiero po 14.08 robić, bo jutro wyjeżdżam na tydzień :)
[center]"We're the lucky ones. Don't forget that"
[/center]

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Proponowałbym zgrać z forum inną galerię niż ten badziewny album z phpbb.
Coppermine posiada pomost integrujący z phpbb2, zam używam zresztą i jest o niebo wygodniejszy.

ODPOWIEDZ