Strona "DAWNY TARNÓW" (dawnytarnow.art.pl)

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

Autor tematu
Guzio.zhp
Prytan
Posty: 120
Rejestracja: 01-07-2010, 20:36
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Strona "DAWNY TARNÓW" (dawnytarnow.art.pl)

Post autor: Guzio.zhp »

Hej :)

Proponuje, żeby przenieść swoje posty dotyczące stronki z tematu "pomysł na promocje Tarnowa" do tego. Będziemy mieli wtedy wszystko uporządkowane, bo tak to robi się niepotrzebny bandrzaj
Tomasz Guziak

ZHP Hufiec Tarnów
1TWDH "Czarna Jedynka"
http://czarna1.prv.pl/

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Domena już działa :) Teraz muszę znaleźć "chwile czasu" na zrobienie strony...

Awatar użytkownika

Autor tematu
Guzio.zhp
Prytan
Posty: 120
Rejestracja: 01-07-2010, 20:36
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Guzio.zhp »

To super :)

Jak pisałem wcześniej, mogę być redaktorem.
Znalazłem kilka ciekawych rzeczy odnośnie Tarnowa. Są to jedynie takie krótkie ciekawostki i postaram się w najbliższym czasie rozwinąć je itp. :->

W ogóle proponuje zrobić taki podział zadań tzn. kto czym będzie się zajmował. Rzuf zgodził się na prowadzenie stronki, więc będzie administratorem. Ja redaktorem.
Kto jest jeszcze chętny do redagowania artykułów, szukania różnych ciekawych rzeczy o Tarnowie?? :)
Tomasz Guziak

ZHP Hufiec Tarnów
1TWDH "Czarna Jedynka"
http://czarna1.prv.pl/


atril
Obywatel
Posty: 42
Rejestracja: 19-09-2009, 15:51
Lokalizacja: Tarnów / UK
Kontakt:

Post autor: atril »

ja będę szczęśliwym bezrobotnym od 4 września to mogę pomóc (jeżeli będzie potrzebna pomoc przy administracji/tworzenia www). Spróbuje też coś pogrzebać w necie.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Postawiłem joomle ale nie wiem czy nie lepiej zrobić wordpressa bo łatwiej się dodaje artykuły i zdjęcia? Co myslicie?

Awatar użytkownika

Autor tematu
Guzio.zhp
Prytan
Posty: 120
Rejestracja: 01-07-2010, 20:36
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Guzio.zhp »

To może WordPress skoro łatwiej jest dodawać artykuły i zdjęcia. Stronka będzie bardziej opierała się o artykuły oraz informacje o ciekawostkach i zdjęcia (przynajmniej mam taką wizję) ;)
Ja jak robiłem i obecnie prowadzę stronkę Czarnej Jedynki (tą co jest link w opisie) to korzystałem z "pajączka" i muszę przyznać że trochę namęczyłem się przy tym. Wybierz odpowiednią wg Ciebie metodę, żeby było dla Ciebie jak najlepiej :->
Tomasz Guziak

ZHP Hufiec Tarnów
1TWDH "Czarna Jedynka"
http://czarna1.prv.pl/


Lilith
Proedroj
Posty: 358
Rejestracja: 19-11-2009, 11:13

Post autor: Lilith »

rzuf, obstawiam joomle ma fajną galerię phoca.cz (czy jakoś tak to się pisze) poza tym multum styli jest do niej i na pewno któryś dostosujemy pod siebie. Jak to będzie na joomli to sama postaram się coś zrobić w tym temacie jeśli tylko będziecie mieć pomysł na grafikę. Co do dodawania tematów i artów jednak nie jest to skomplikowane.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Joomla łatwiejsza w modyfikacji dla laików. W WP trzeba trochę więcej grzebać.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Dla mnie tyle samo roboty, przy wordpresie nawet mniej, ale obczaje sobie te galerię co Lilith proponuje i może będzie grało. W sumie joomla juz stoi, teraz layout.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Guzio.zhp
Prytan
Posty: 120
Rejestracja: 01-07-2010, 20:36
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Guzio.zhp »

Ja natomiast już bardziej zmobilizuje się do poszukiwania informacji :) niby znalazłem co nieco w necie, ale są to jedynie punkty zaczepienia do bliższego rozwinięcia tych tematów. Poszukam jeszcze czegoś w necie, popytam się co niektórych osób a zwłaszcza znajomych Przewodników. Sądzę że będą mieli coś w tej kwestii do powiedzenia tym bardziej że niedawno oprowadzali po Tarnowie. Może mają jakieś materiał, ciekawe informacje :)

W ogóle proponuje, żeby prowadzić to w taki sposób, aby każdy kto znajdzie informacje, zdjęcia itp. postarał się uzyskać na dany temat/ciekawostkę jak najwięcej informacji i zredagował artykuł tak aby rzuf miał już jakiegoś gotowca na wrzucenie na stronkę :)
Natomiast jak ktoś chciałby się podzielić jakimiś materiałami do opracowania to przekazać także do rzufa a ten albo sam coś postara się rozwinąć albo da temat innym którzy byliby chętni do zredagowania, uzupełnienia itp. danego tematu.

Chodzi o to, żeby nie było tak, że ktoś prześle do rzufa info. np. typu: legenda głosi, że pod ruinami zamku na marcince są ukryte tunele podziemne i koniec. Tylko rozwinął ten temat, dlaczego niby są tam te tunele, skąd są te pogłoski, może zrobił jakieś zdjęcie zamku itp. i opracował gotowy artykuł na ten temat.
Myślę, że rozumiecie o co mi chodzi, choć zamotałem troszkę :P
Tomasz Guziak

ZHP Hufiec Tarnów
1TWDH "Czarna Jedynka"
http://czarna1.prv.pl/


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Jedyne co na chwilę obecną myślę, to to że się podniecasz tym jak 13-latek, który właśnie zrobił swoją pierwszą stronę na interii...

Wrzuć na luz. Nie licz na to, że będziesz jak w redakcji na filmach dzwonił na 5 telefonów, wydawał jednozdaniowe polecenia 30 pracownikom i biegał z miejsca na miejsce szukając sensacji lub weryfikując materiał. To fikcja.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Guzio.zhp
Prytan
Posty: 120
Rejestracja: 01-07-2010, 20:36
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Guzio.zhp »

Keleos pisze:Jedyne co na chwilę obecną myślę, to to że się podniecasz tym jak 13-latek, który właśnie zrobił swoją pierwszą stronę
Nie wiem o co Ci chodzi? Po prostu ciekawi mnie to i już. Nie udzielam wścibskich komentarzy jak Ty podniecasz się z kolei na inne tematy więc "wrzuć na luz"

Natomiast muszę Cię rozczarować Keleos co do twojej opinii odnośnie rzekomej fikcji. Pisząc o cmentarzu wojskowym nr 202 w Tarnowie właśnie sprawdzałem różne źródła wiadomości o tym, pytałem się okolicznych mieszkańców w tej sprawie i starszych osób z Tarnowa, opiniowałem wiarygodność od strony źródła historycznego z historykami z Tarnowa .... więc o jakiej ty tu fikcji piszesz??

Inny lepszy przykład! Nie tak dawno koleżanka z harcerstwa poprosiła mnie o pomoc w przygotowaniu prezentacji dotyczącej turystyki w powiecie tarnowskim. Było to w maju br. przed akcją Przewodników Górskich w Skamieniałym Mieście, więc zaproponowałem jej, że mogłaby uzyskać bezpośrednio informacje na imprezie turystycznej od przewodników i turystów, może przeprowadzić wywiady itp. Z początku Przewodnicy nie byli za bardzo skłonni do tego, ale dali się przekonać. Byli pod wielkim wrażeniem, jak potrafi w spaniały i ciekawy sposób prowadzić wywiad, dyskusje i zachęcić turystów do podjęcia rozmowy. Dzięki właśnie temu uzyskała możliwość działania z Przewodnikami, prowadzenia wywiadów itp. podczas imprez turystycznych oraz pisania artykułów na rożne serwisy turystyczne. Wcześniej nie miała z tym nigdy do czynienia. Odkryła w sobie talent do tego i robi to co lubi.
Może i inni poprzez pisanie różnych artykułów itp. będą realizowali swoje zainteresowania oraz swoimi zdolnościami będą dzielić się z innymi :)
Tomasz Guziak

ZHP Hufiec Tarnów
1TWDH "Czarna Jedynka"
http://czarna1.prv.pl/


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Sam pomysł stronki bardzo fajny...

Jedno ale - Jeeezu, czy Wy w harcerstwie nie jesteście nigdy w stanie zejść z językiem o jeden rejestr niżej (z cholernie oficjalnego na lekko bardziej luzacki)?

Bo gdyby nie było przy wpisach Twojego, Guzio, zdjęcia, to czytając Twoje teksty zobaczyłbym oczami wyobraźni Dudusia z "Podróży za jeden uśmiech"...

Please... (niech to będzie rada, która wszystkim przyniesie korzyści)


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Zanegowałeś tylko weryfikację informacji. Ja pisałem też o 5 telefonach i jednozdaniowych rozkazach dla kilkudziesięciu pracowników. Całość nazwałem fikcją, więc nie cytuj wybiórczo.

I mówimy o forumowiczach. Nie o harcerzach czy członkach PTTK, którzy jak się zdaje nie mają co z wolnym czasem zrobić. Zwykli ludzie pracują, opiekują się dziećmi, jeżdżą w delegacje... nie bardzo mają czas całymi dniami siedzieć nad informacjami na stronę, która jak się zapewne okaże jest już kolejną o tej samej tematyce.

No chyba, że "redagować" treści mają osoby spoza forum - wtedy nie rozumiem po co więc o tym w ogóle rozmawiać na publicznym forum. Wygodniej i praktyczniej byłoby dogadać się prywatnie, na IMach.

Awatar użytkownika

gosis
Prytan
Posty: 244
Rejestracja: 26-06-2010, 23:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gosis »

Keleos, nie podcinaj skrzydeł. Ma ochotę działać, wykazuje entuzjazm, bardzo dobrze.

Inicjatywa bardzo mi się podoba. A że chce zrobić to solidnie to źle? Może i jest wiele podobnych stronek, ale nic nie stoi na przeszkodzie, że ta stanie się najczęściej odwiedzaną.

Poza tym, skoro forumowicze mają dosyć czasu, żeby siedzieć na forum, to czemu nie znalazłyby też czasu na wyszukiwanie informacji o Tarnowie?

ODPOWIEDZ