Patologia młodzieży - piwniczne libacje i 'kanciapy'

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

Administrator
Proksenos
Posty: 220
Rejestracja: 03-03-2009, 10:01

Post autor: Administrator »

No i o tyle jeśli chodzi o kulturę.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Hehehe, bez obrazy teraz, ale to wygląda tak jak dwa równoległe światy.... Tak jakby to było, że jedna ekipa, naprawdę ma swoją własną kanciapę, gdzie imprezują raz na 3 miesiące i druga ekipa, która siedzi w tej kanciapie gdzie są śmieci.
Przynajmniej tak to wygląda z wypowiedzi dwóch osób "zainteresowanych"


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Po zdjęciach widzę, że chyba okoliczna ludność lubi szczury, bo takie środowisko to optimum dla naszych długozębnych i długoogoniastych braci...

Awatar użytkownika

Autor tematu
Guzio.zhp
Prytan
Posty: 120
Rejestracja: 01-07-2010, 20:36
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Guzio.zhp »

Marcin Zaród pisze:Po zdjęciach widzę, że chyba okoliczna ludność lubi szczury, bo takie środowisko to optimum dla naszych długozębnych i długoogoniastych braci...
Fakt, w piwnicy jest pełno szczurów. Czasem jak idę do swojej piwnicy po rower to niekiedy zdarza się, że jakiś "lokator" przemknie mi nad głową :-x
Zapewne w każdej piwnicy są szczury, ale panujące w mojej piwnicy warunki, jak śmietniska, "ubikacja" bardziej sprzyjają środowisku szczurów niż ludzi
Tomasz Guziak

ZHP Hufiec Tarnów
1TWDH "Czarna Jedynka"
http://czarna1.prv.pl/


Lilith
Proedroj
Posty: 358
Rejestracja: 19-11-2009, 11:13

Post autor: Lilith »

stefan, takim zachowaniem pokazujesz, że Guzio ma rację i pisze prawdę cóż taki element powinno się rozpędzać na 4 wiatry. A SYF na osiedlu to robicie WY tylko pytanie kiedy to do Was dotrze.
Chcecie chlać chlajcie w domu po to go macie i macie tam WC (przynajmniej powinniście mieć) a nie załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne po klatkach.
Lepiej byście pomyśleli co zrobić żeby było inaczej. Wiem, że wygodnie jest chlać i stać w MOPS po kasę na tanie wina i inne trunki wyskakujące, ale czas zrobić coś ze swoim życiem bo co przekażecie następnym pokoleniom jak być darmozjadami? To współczuję nie tylko Wam.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11646
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Buahahha. Stefan chyba poprosił o pomoc " tych od myślenia" bo posty przynajmniej po "polskawemu" napisane;) Ale czy autorom dwóch poprzednich postów na prawdę wydaje się, że obronią się przed zarzutami pisząc paszkwile na przeciwnika oraz komentując jego sytuację rodzinną i wygląd jego pleców ? Jeżeli tak to zalecam szybki powrót do rzeczywistości.
Tak swoją drogą czy nie powinny wylądować one w "Śmietniku" jako typowy atak "ad presonam" ??
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM



Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Guzio: ja tak tylko dorzucę, bo muszę - sam się wychowywałem po kanciapach, blokowiskach, pod kapturem na głowie (myślę, że Marcin Zaród może potwierdzić moje towarzystwo w liceum ; P)

Zgadnij, na kogo taka patologia potem wyrasta? No zgadnij? : D


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Keleos, ale wyjątek potwierdza regułę :P Jeśli dobrze mi się wydaje, to nawet ja wiem, w jakim towarzystwie się obracałeś :P

Awatar użytkownika

Autor tematu
Guzio.zhp
Prytan
Posty: 120
Rejestracja: 01-07-2010, 20:36
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Guzio.zhp »

Keleos pisze:Zgadnij, na kogo taka patologia potem wyrasta? No zgadnij? : D
Rozumiem, że chcesz przez to powiedzieć, że nie wszyscy co siedzą po kanciapach, chodzą w dresie, piją piwko itp. mają od razu miano lumpa i przyszłość przed nimi nie lepsza - ZGADZAM SIĘ.

Jak byłem małolatem też chodziłem z bluzą z kapturem, często wagarowałem, nie ukrywam, że zdarzyło się kilka "wyskokowych akcji" itp. :D i nie wyrósł ze mnie bandyta, ale harcerz, turysta, poeta, pisarz, kulturalny, wykształcony itp. (tak nie chwaląc się :P ) tylko jedno jest tu istotne - co innego jest sobie robić to wszystko i nie wadzić innym, a inna sprawa kiedy robi się z piwnicy nie już kanciapę (zauważ, że w tytule tematu słowo kanciapa jest w cudzysłowie- nie bez powodu), ale po prostu melinę, niewyobrażalnie śmiecić, robić ubikację z miejsca publicznego, zaczepiać ludzi odwiedzających i sąsiadów oraz odnosić się do nich w sposób wulgarny. Trudno jest opisać te wszystkie rzeczy naraz...

Nie sądzę, że robiłeś to co oni. Jak wspomniałem, ja również przesiadywałem swego dawniejszego czasu w kanciapie, czyli miejscu gdzie spotyka się młodzież, pograją np. w karty, pogadają ... mają takie swoje prywatne miejsce, bazę...
Tomasz Guziak

ZHP Hufiec Tarnów
1TWDH "Czarna Jedynka"
http://czarna1.prv.pl/


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

melinę, niewyobrażalnie śmiecić, robić ubikację z miejsca publicznego, zaczepiać ludzi odwiedzających i sąsiadów oraz odnosić się do nich w sposób wulgarny.
Widać nasze pojęcia kanciapy się różnią. Ja bywałem właśnie w takich. Może nawet niekiedy gorszych.

Gwoli wyjaśnienia - kanciapa to nie miejsce, gdzie się gra w gry komputerowe czy odśpiewuje pieśni ze śpiewnika harcerskiego...

CO do zachowań, to starsze panie (sąsiadki) płytą chodnikową również były straszone, co skrupulatnie zgłaszały na policję. Zresztą dzień bez policji to był dzień stracony.

Idzie z tego wyjść na ludzi. Oczywiście nie każdy, ale z grubsza bym powiedział, że większość trafia na kobietę, zaczyna pracować i przed 25 rokiem życia się uspokaja (tj. nie licząc tych, którzy trafiają do więzienia...). Na palcach jednej ręki zliczę tych, którym się nie udało (nie mówię, że pozostali zarabiają kokosy i prowadzą swoje firmy, ale wiodą spokojne, pracowite życie).


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Guzio.zhp pisze::D i nie wyrósł ze mnie bandyta, ale harcerz, turysta, poeta, pisarz, kulturalny, wykształcony itp. (tak nie chwaląc się :P )
Hmmmm to nie portal randkowy :P hehehe ;) A tak poza tym to Ty masz jakieś wady? I jakie to Ty masz to wykształcenie ?:> :P Obstawiam architekturę bo masz autocada :P
Keleos pisze:Idzie z tego wyjść na ludzi. Oczywiście nie każdy, ale z grubsza bym powiedział, że większość trafia na kobietę, zaczyna pracować i przed 25 rokiem życia się uspokaja (tj. nie licząc tych, którzy trafiają do więzienia...). Na palcach jednej ręki zliczę tych, którym się nie udało (nie mówię, że pozostali zarabiają kokosy i prowadzą swoje firmy, ale wiodą spokojne, pracowite życie).
I to co zacytowałem najbardziej mi się podoba. powiem szczerze, że też miałem do czynienia z różnym, jak to niektórzy nazywają "elementem" i jakoś nie wyrosłem na złego człowieka ;)


Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

Cubaza pisze::P Obstawiam architekturę bo masz autocada :P
Nie tylko architekci używają AC
Też go mam, a architektury nie studiuję/studiowałem... ;)
[center]"We're the lucky ones. Don't forget that"
[/center]

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Cubaza pisze:Hmmmm to nie portal randkowy hehehe A tak poza tym to Ty masz jakieś wady?
Jak to mówił poeta "Tylko Ja jestem piękny, tylko Ja jestem mądry, i tylko Ja tak sądzę" :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Autor tematu
Guzio.zhp
Prytan
Posty: 120
Rejestracja: 01-07-2010, 20:36
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Guzio.zhp »

Nie wiem czy dobrym pomysłem było zamieszczanie tego tematu. Znoszenie obelg, wyzwisk i wymyślnych historii o mnie i mojej rodzinie ... ale przynajmniej administracja oświadczyła mieszkańcom, że uprzątnie te wysypisko śmieci i podejmie starania, aby tego typu incydenty jakie mają miejsce nie powtórzyły się w przyszłości - na ile to jest realne to czas pokaże ...
Wielkie dzięki za podjęcie tematu, bo gdyby obszedł się bez Waszego udziału to nic by się nie zmieniło :)
Tomasz Guziak

ZHP Hufiec Tarnów
1TWDH "Czarna Jedynka"
http://czarna1.prv.pl/

ODPOWIEDZ