Drogi gminne w Tarnowie

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Drogi gminne w Tarnowie

Post autor: gushman »

Witam!

Mam potrzebę ustalenia, które drogi w mieście Tarnowie to drogi gminne.

Listy nie znalazłem, natomiast Wikipedia mówi coś takiego:
Droga gminna - zgodnie z art. 7 ustawy z dnia 20 marca 1985 roku o drogach publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 19, poz. 115) jest to droga o znaczeniu lokalnym niezaliczona do innej kategorii, stanowiąca uzupełniającą sieć dróg służących miejscowym potrzebom, z wyłączeniem dróg wewnętrznych. Zaliczenie do kategorii dróg gminnych następuje w drodze uchwały rady gminy, po zasięgnięciu opinii właściwego terytorialnie zarządu powiatu.
Czy wobec tego można rozumieć, że nie ma ściśle określonej listy dróg gminnych w Tarnowie (jak i każdym innym mieście)? I czy można uznać, że drogą gminną jest każda, która nie jest wojewódzką, krajową czy powiatową oraz wewnętrzną?

Ale z drugiej strony jest mowa o uchwale rady gminy...

Na inny sposób:
- droga wojewódzka przechodząca przez Tarnów to 973 biegnąca z północy na zachód Klikowską - Wyszyńskiego - Czystą - Mościckiego - Kwiatkowskiego - Czerwonych Klonów - Czerwoną - Krakowską
- jedna krajowa - 73 - biegnie z północy na wschód Nowodąbrowską - Błonie - Jana Pawła i Lwowską
- druga krajowa - 4 - mija Tarnów obwodnicą
- nie jestem pewien, ale chyba znalazłem mapę dróg powiatowych. Wynika z niej, że są to ulice (nie wyliczę wszystkich a tylko kilka najważniejszych): Elektryczna, Spokojna, część Klikowskiej, część Mościckiego, Szujskiego, część Pułaskiego, Szkotnik, al. Solidarności, Mickiewicza, Krzyska, Starodąbrowska, Gumniska itp. itd.

Czy wobec tego należy rozumieć, że wszystkie inne, oprócz wewnętrznych, to drogi gminne?

Z góry dzięki za pomoc!


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

W mieście na prawach powiatu wszystkie drogi oprócz dróg ekspresowych i autostrad (i dróg wewnętrznych) są pod zarządem miasta. Miasto może starać się o dofinansowania z budżetu wojewódzkiego i centralnego na ciągi dróg wojewódzkich i krajowych przechodzące przez miasto.

ODPOWIEDZ