Opłaty w TSM

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Op³aty w TSM

Post autor: ad2222 »

Na pożegnanie spółdzielni :) zostałem ukarany grzywną w wysokości 130 pln. Za tą grzywnę dostanę do ręki papier, dzięki któremu będę mógł przestać być członkiem TSM (czytaj: będę mógł sprzedać mieszkanie). Wypełnienie tego papieru to pewnie 10 minut roboty (ręcznie, bo komputerem to pewnie z godzina...).

Muszę zweryfikować swój cennik... ;)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Aaaa, muszę sprawdzić czy w ogole placiłem - kupiliśmy to mieszkanie w 2001r, już wtedy jako spółdzielcze wlasnościowe, wykupione przez poprzedniego właściciela, z założoną własną księgą wieczystą.

[ Dodano: 29-09-2009, 9:21 ]
Ciąg dalszy :) - dzisiaj nieśmiało zapytałem z jakiej to okazji ta opłata i dlaczego za jedną kartkę papieru trzeba tyle płacić... a Pani Zza Biurka 'mię zagła': 'A wie Pan, byłam w banku dzisiaj, i oni chcieli pieniądze za rozmienienie na drobne!!!'. Nie wiem jak to się ma do mojej opłaty, ale w piątek mooooże się dowiem... W końcu jak już przestanę być członkiem, to wcale mi nie odpowiedzą...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Mark
Proedroj
Posty: 334
Rejestracja: 15-10-2009, 20:09

Tarnowska Spóldzielnia Mieszkaniowa

Post autor: Mark »

Czy wszystkie podwyżki i inne decyzje władz TSM od stycznia 2008 są nieważne?


Dla radnych i prawników :P

http://www1.atlas.intarnet.pl/index_ful ... l&id=15052

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

ad2222 pisze:Dzisiaj nieśmiało zapytałem z jakiej to okazji ta opłata i dlaczego za jedną kartkę papieru trzeba tyle płacić... a Pani Zza Biurka 'mię zagła': 'A wie Pan, byłam w banku dzisiaj, i oni chcieli pieniądze za rozmienienie na drobne!!!'
Hahaha, Bareja! Normalnie Bareja! Toż to mógłby być jeden z tych kultowych tekstów z "Misia"!

PS Ups, chyba się wygłupiłem. :) Odpowiedziałem na wpis z września. :mrgreen:

Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

A ja kontynuuję te wygłupy :)
Goscinny pisze:A kaucję ci jakąś wrócili? Wpisowe czy co tam było dawniej?
Zapomniałem dodać, że gdzieś w okolicy października dostałem pismo, że owszem, wpisowe mogą mi zwrócić (30 pln), ale, uwaga! - od któregoś-tam lipca do września 2010 (pismo dostałem X.2009) - inaczej kasa przepada. Śmieszno i straszno :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

ad2222 pisze: Zapomniałem dodać, że gdzieś w okolicy października dostałem pismo, że owszem, wpisowe mogą mi zwrócić (30 pln), ale, uwaga! - od któregoś-tam lipca do września 2010 (pismo dostałem X.2009) - inaczej kasa przepada. Śmieszno i straszno :)
Mówisz o tzw. udziale i nie ma w tym postępowaniu nic dziwnego; zgodnie z prawem spółdzielczym (i dotyczy to nie tylko spółdzielni mieszkaniowych) wypłata udziału może nastąpić nie wcześniej jak po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego za rok w którym nastąpiło twoje wystąpienie ze spółdzielni. I tak nikt nie jest w stanie zatwierdzić takiego sprawozdania już na początku nowego roku, drugi kwartał to chyba bardziej realna data. I taki udział nie "przepada" a przynajmniej nie od razu bo od chwili zatwierdzenia w/w sprawozdania są jeszcze 3 lata na wypłatę tego udziału i dopiero potem prawo roszczenia do wypłaty udziału wygasa a spółdzielnia może go sobie zabrać na cośtam cośtam :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Czyli gdybym występował na początku roku, to na te 30 pln czekałbym 1,5 roku? Też nieźle ;)
Na szczęście przygoda z TSM już za mną...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

Dzisiaj odwiedziłem administrację TSM, chciałem dostać nową książeczkę opłat. Okazuje się, że muszę się zgłosić na Sowińskiego, a na książeczkę czekać miesiąc. Od czego więc są administracje osiedlowe? Pani była zapracowana, puste biurko, słone paluszki, brak komputera! :shock:
Kiedyś Paweł Kukiz tak śpiewał:

"Powróćże Komuno do zakładów pracy
Żeby znów szczęśliwi byli rodacy
Niech wróci Komuna i tania kiełbasa
Pół litra na głowę i piwo na kaca"


Do TSM nic nie musi wracać, to cały czas tam jest!
Ostatnio zmieniony 11-02-2010, 13:10 przez Boruta, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Ciekawe. To Twoim obowiązkiem jest nabyć/odebrać taką książeczkę? To jest jedyna droga wnoszenia opłat?
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Koledzy nie narzekajcie... muzea tez są potrzebne :D

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 844
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Post autor: mirak »

Chcecie tematów do filmu a la Bareja pogadajcie z mieszkańcami Mościckiej. 50m chodnika zajęło im 1,5 miesiąca
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

gushman pisze:Ciekawe. To Twoim obowiązkiem jest nabyć/odebrać taką książeczkę? To jest jedyna droga wnoszenia opłat?
Żaden obowiązek, taki wybór (dzięki za uświadomienie o innych możliwościach ;) )

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

No i masz! Czyli nie jest obowiązkowe? To inne pytanie: czy w tych książeczkach są reklamy? Czy to tylko w Mościcach je dodają do książeczek?
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

W starej nie ma reklam , a czy będą w nowej dowiem się za miesiąc.

ODPOWIEDZ