Gdzie najlepiej zrobić kurs prawa jazdy?

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

A właśnie - przypomniałem sobie i też mam pytanie dot. zdolności do prowadzenia pojazdów.
Czy osoba po którą do szkoły podjeżdża autobus ze znaczkiem "niepełnosprawni" i odwozi ją pod szkołę do klasy integracyjnej ma szansę na prawo jazdy?
Czy osoba która ma ataki padaczkowe i problemy neurologiczne ma szanse na prawo jazdy?
Pytam dlatego, że znam taką osobę i jej rodzice stwierdzili, że wyślą syna na prawko. Boję się, że posmarują i dostanie papier.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

A kto to weryfikuje? Tzn. czy jeżeli sam kursant się nie przyzna do schorzenia, to czy ktoś to gdzieś odnajdzie?
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


NoJz
Obywatel
Posty: 53
Rejestracja: 10-09-2009, 23:02

Post autor: NoJz »

Zapewne to przejdzie, lekarz podpisujący zdolność do prawa jazdy przychodzi tylko po to, by wziąć 50zł od łebka i iść do domu. Pyta się na co byłeś/jesteś chory, sprawdza wzrok itp i chaupa. Jeżeli skłamie i powie, że mu nic nie dolega, to zapewne przejdzie nawet bez smarowania :P

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

gushman, na pierwszy rzut oka widać, że nie wszystko u niego w porządku. Boję się, że jak się zapłaci, to lekarz niewidomemu podbije pieczątkę, że jest ok.
Ciekaw jestem czy można w takim wypadku zgłosić zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez lekarza. Jeśli gościa zobaczę za kółkiem to nie zawaham się tego zrobić, ze względu na bezpieczeństwo innych kierujących i pieszych.


NoJz
Obywatel
Posty: 53
Rejestracja: 10-09-2009, 23:02

Post autor: NoJz »

Myślę, że odpowiednia kwota u każdego potrafi zdziałać cuda... i należy się tego obawiać... bardzo obawiać.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Goscinny pisze:gushman, na pierwszy rzut oka widać, że nie wszystko u niego w porządku. Boję się, że jak się zapłaci, to lekarz niewidomemu podbije pieczątkę, że jest ok.
No to taka anegdota z mojego badania. Weszliśmy we czwórkę - ja i 3 babki. Lekarz pokazuje kolory i każe je nazywać. No to pierwsza: "zielony, żółty, różowy". Lekarz zero reakcji, ja w duchu płaczę ze śmiechu. Następna: "zielony, żółty, różowy". Lekarz spokojny, ja lekko chichoczę w myślach. Trzecia z kolei: "zielony, żółty, różowy". Lekarz stoicki spokój, ja w konsternacji. I co powiedziałem gdy przyszła moja kolej? No oczywiście: "zielony, żółty, różowy". :D Oczywiście, że wszyscy przeszli ten etap a ja do dziś nie mogę sobie darować, że tak się dałem zmanipulować. :D


karagen
Obywatel
Posty: 78
Rejestracja: 14-04-2010, 10:55

Post autor: karagen »

Ja robiłam prawko w LUZie (4 lata temu). I to chyba nie zależy od szkoły, ale od instruktora i predyzpozycji.
Ja co prawda zdałam za drugim razem, ale to dlatego,że mi auto zgasło na "górce" na placu :oops:
Tak naprawdę to zaczęłam jeździć miesiąc temu, po wykupieniu 2 godzin. Jest ok ;)
Tak, że nie bójcie się czarnego ola corsy :lol:


Autor tematu
Lvcas
Prytan
Posty: 140
Rejestracja: 01-05-2010, 21:54
Kontakt:

Post autor: Lvcas »

A co sądzicie o KRAMEXIE ?

Chyba tam jednak się zdecyduję.. :)
serwis firmowy falowniki forum branżowe falowniki


szar_a
Obywatel
Posty: 48
Rejestracja: 11-03-2010, 20:50
Lokalizacja: tarnów

Post autor: szar_a »

Zgodzę się, że wszystko zależy od instruktora. W każdym ośrodku są gorsi i lepsi. Jeśli zdecydujesz się na Kramex mogę polecić Clio 26. Instruktor spokojny, nie wydziera się, tłumaczy co i jak, do tego wplata trochę teorii tłumacząc zachowanie na ulicy. Oczywiście nie każdemu spasuje jego podejście do kursanta ale można spróbować. Poleciłam koledze tego instruktora i był zadowolony. Próbował też jeździć Clio 16 ale szybko wrócił do pana z 26. Nie wiem czy można wklejać linki http://www.osk-szkolajazdy.cba.pl/ . Właściciel Marcin L. dobrze ponoć uczy. Czytałam dobre opinie na jego temat, a znajomy je potwierdził.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

ekhem.. i jak? Statystycznie na razie wygrywa Kramex? Może jakaś ankieta? W wakacje się chyba też zapisuję gdzieś.. ; )


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Post autor: Ricardo »

Jak Kramex to polecam pana Serwińskiego :D

Co do pani z 24 to ja mam inne zdanie niż poprzednicy, tzn. jest spoko ale nie nauczy cię tak dobrze jak Serwiński (z nią też miałęm kilka jazd)


malaczarna
Obywatel
Posty: 51
Rejestracja: 24-06-2010, 15:55

Post autor: malaczarna »

Ja robiłam w ALLBIE i miałam jazdy z 5 różnymi instruktorami :) według mnie taka opcja jest najlepsza, bo każdy instruktor zwraca uwagę na inne rzeczy, dzięki czemu można wiele poprawić :)
czasem dzika, czasem oswojona


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Malaczarna - ja widze duży minus - z nauczycielami jest tak, że jak się co chwilę zmieniają to mniej się uczymy. Chodzi o to, że jeden powtarza po drugim i zwęża się ilosć informacji przekazanych.


malaczarna
Obywatel
Posty: 51
Rejestracja: 24-06-2010, 15:55

Post autor: malaczarna »

Keleos tak jest w szkole - ale z jazdą samochodem trochę inaczej to wygląda :) przecież każdy instruktor nie zaczyna uczyć Cię od początku tzn. od tego gdzie jest sprzęgło, a gdzie gaz. Każe Ci jechać i tyle. Jeden zwraca większą uwagę na np. mało dynamiczną jazdę, a inny znów na zbyt dużą pewność siebie za kierownicą ;)
czasem dzika, czasem oswojona


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Ja jestem stały w uczuciach : D

Dobra, wybór padł na Libero. Nikt o nim tutaj chyba nie wspomniał, ale siostra poleciła, a rodziny trzeba słuchać ; >

[Póki co na 3D-Fahrschool idzie fatalnie ;P]

ODPOWIEDZ