Gdzie najlepiej zrobić kurs prawa jazdy?

Wiadomości "z miasta".

Autor tematu
Lvcas
Prytan
Posty: 140
Rejestracja: 01-05-2010, 21:54
Kontakt:

Gdzie najlepiej zrobić kurs prawa jazdy?

Post autor: Lvcas »

Witam!

W tym roku zamierzam zdawać na prawko, i tutaj moje pytanie zawarte w temacie. Mam dylemat, bo jedni mówią, że w kramexie ok drudzy że instruktorzy beznadziejni. Jedni że największa zdawalność w jurexie następni że w LEX-ie.

Potrzebuję coś aktualnego, znalazłem, ale z 2007 roku opinie. Gdzie zdawaliście i jak było?
Aha i cena nie gra roli. Chcę się po prostu nauczyć dobrze jeździc, żeby zdać ;)
serwis firmowy falowniki forum branżowe falowniki


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Jak masz dryg do jazdy i trochę szczęścia na egzaminie to gdzie byś kurs nie zrobił to zdasz! ;-)

Ja robiłem kurs 8 lat temu w Kramexie, zdałem za pierwszym razem, ale chyba głównie dzięki odrobinie szczęścia i co by tu nie mówić ;) urodzony kierowca ze mnie ;D
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Siostrzenica zdawała w tym roku egzamin, była przedstawicielką typowej 'grupy oblewającej' - nie dość, że dziewczyna, to jeszcze egzamin miała w następnym dniu po skończeniu 18 roku życia, czyli najwcześniej jak się da. Mimo tego zdała, ale myślę, że to tak działa jak pisze Kuba - jeżeli się orientujesz w temacie i chcesz jeździć, uczysz się przepisów - to zdajesz od razu. Jeżeli kurs robisz 'bo się kiedyś może przyda' albo 'koleżanki robią, to ja też, ale samochodu to się w zasadzie boję' - to lepiej poczekać :)

ps: siostrzenica kurs robiła w LEXie, Nowy Świat 19 - mówiła że bardzo miło, sympatycznie i dobrze uczą.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Post autor: Ricardo »

Ja robiłem w tamtym roku w Kramexie i jestem bardzo zadowolony. Może dlatego że trafiłem na dobrego instruktora (Stanisław Serwiński). Ogólnie dużo rzeczy mnie nauczył których z tego co słyszałem od znajomych często na kursach nie uczą, a czasem się przydają. Do tego gość jest wymagający (tzn. czepia się wszystkiego, egzaminatorzy MORD-u to przy nim nic)... a jednocześnie jest przesympatyczny i ma talent pedagogiczny :-), także polecam go :-).


Husiek
Hekatontarchos
Posty: 202
Rejestracja: 25-10-2009, 10:22
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Husiek »

Ja bym polecił ośrodek WPK na ul Okrężnej :) Ale ogólnie to jest tak ze gdzie byś nie robił to i tak zdajesz w jednym ośrodku co wszyscy i liczy sie szczęście :P


MTar
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 25-02-2010, 22:36

Post autor: MTar »

Ja robiłem w Luz-ie. Zdałem za pierwszym razem. A tak naprawdę jeśli nie jeździłeś wcześniej to nie liczy się ośrodek ale instruktor. Dla osoby która wcześniej nie jeździła polecił bym ci pana Stawarza. Trochę ciężko jest się do niego dostać ale podobno warto poczekać. Ja miałem z nim tylko jedna jazdę i jako, że wcześniej sporo jeździłem to niektóre uwagi były irytujące ale dla kogoś kto zaczyna to polecam. I jeszcze jedna sprawa ma świetne rozeznanie w zwyczajach egzaminatorów i na pewno udzieli ci kilka przydatnych rad gdzie z kim i na co uważać

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

To tak jak ja mógł bym polecić Jurex i pana Rybę (jak ma na imię to nie pamiętam), bardzo sympatyczny człowiek, który naprawdę potrafi nauczyć. Jeszcze mogę polecić tam jedną osobę ale jak się nazywa nie pamiętam ale jest podobny do komisarza Zawady i taką ma ksywkę tam.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Ja słyszałem plotki, jakoby w PKSie była wysoka zdawalność...

Sam się nad prawkiem zastanawiam, więc będę śledzić Wasze sugestie ; )

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11646
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Ciekawe, czy zgodnie z regułą wszelakich forum ktoś za chwilę doradzi aby uzbierać trochę więcej kasy i zamiast prawo jazdy zrobić licencję pilota ? ;)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Husiek
Hekatontarchos
Posty: 202
Rejestracja: 25-10-2009, 10:22
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Husiek »

Z ta licencja pilota to nie jest głupi pomysł :) przynajmniej nie będzie się jeździło/latało po tych dziurach w drogach :D


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Ja dzisiaj na Radzie Pedagogicznej zgłosiłem wniosek o szkolny helikopter, bo takie korki się teraz zrobiły, że ciężko do pracy na czas dojechać...


Autor tematu
Lvcas
Prytan
Posty: 140
Rejestracja: 01-05-2010, 21:54
Kontakt:

Post autor: Lvcas »

Kurcze no i dalej w kresce jestem :P

LEX - właściciel mieszka w mojej miejscowości ;) także jest ok :)
JUREX - Parę znajomych kurs tam miało, mówią, że dobrze uczą nawet.
KRAMEX - Też jest dobrze, z tego co czytam i słyszałem.
LUZ - koledzy zdają tam z klasy, wszyscy za drugim razem pozdawali dopiero :-/
serwis firmowy falowniki forum branżowe falowniki

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Na licencje to ja już zbieram od dawna, ale nie tak prosto tam jest, to nie tak jak na prawku gdzie płaci się 50 lekarzowi i wypisuje papierek żeś zdolny do prowadzenia chociaż nie masz ręki nogi i oka :P


NoJz
Obywatel
Posty: 53
Rejestracja: 10-09-2009, 23:02

Post autor: NoJz »

Ja skłoniłem się ku KRAMEXowi... ponieważ instruktorami są nauczyciele, którzy mnie uczyli w gimnazjum :D Myślę, że napewno nie jest u nich źle, bo w końcu trzeba te 20 pare samochodów utrzymać, a chętnych wiele. Pani Monika z czarnego clio 12 jest <spoko>, moja faworytka! :D Ponadto Pan Cuprian wraz ze swoim wspólnikiem z 6tki, Pani na 24, choć reszta zapewne też w większości w porządku ! :)

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Tak a propo. Wczoraj byłem świadkiem scysji na "tymczasowym" rondzie między instruktorem, który kierował "elką" i jakimś "cywilem". Elką chciał z wewnętrznego wyjechać w kierunku Dąbrowy, cywil jechał Słoneczną w kierunku Parku Strzeleckiego. Cywil wymusił pierwszeństwo na instruktorze, na co ten poczęstował go klaksonem i wychylił się przez okno żeby tamtemu nawrzucać. Ale jak się ten cywil oburzył! Zaczął drzeć mordę "naucz się jeździć patafianie!". :)

Nie zwróciłem uwagi co to za firma była, ale dobrze wiedzieć, że instruktorzy (przynajmniej niektórzy) wiedzą o co biega na tym rondzie.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

ODPOWIEDZ