Kursy strzeleckie

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Autor tematu
Arczi
Obywatel
Posty: 10
Rejestracja: 26-11-2009, 19:51
Lokalizacja: Tarnów

Kursy strzeleckie

Post autor: Arczi »

czy istnieje możliwość zrobienia sobie jakiś kursów strzeleckich itp w Tarnowie ??

a jeśli tak to gdzie?
Ostatnio zmieniony 07-06-2010, 22:48 przez Arczi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Kurs to nie wiem, ale brałem kilka razy udział w strzelaniu organizowanym przez jakąś firmę, coś a'la survivalową, mieli sporo różnych broni do wyboru - od pistoletów, przez shotgun aż do karabinków snajperskich - fajna zabawa :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Autor tematu
Arczi
Obywatel
Posty: 10
Rejestracja: 26-11-2009, 19:51
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Arczi »

no właśnie chodziłoby mi o zrobienie jakiegoś kursu i otrzymaniu papieru ze coś takiego mam ;)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Ale po co? do pozwolenia na broń potrzebny Ci jest psycholog i badania, wszystko określone przepisami - żaden kurs czy egzamin z papierem Ci się nie przydadzą.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

http://www.sfora.tarnow.pl/forum/zaklad ... -vt692.htm

Klub powstał, można się zapisywać.


Lilith
Proedroj
Posty: 358
Rejestracja: 19-11-2009, 11:13

Post autor: Lilith »

ad2222 to nie jest tak do końca aby starać się o pozwolenie na broń faktycznie trzeba najpierw mieć patent strzelecki i kilka lat tym zajmować pozwolenie na broń nie uzyska się ot tak na ładne oczy tak samo zresztą jak patentu strzeleckiego :) Ruthwen podał już link gdzie jest zbiórka osób chętnych do założenia klubu strzeleckiego w Tarnowie również z możliwością zdania egzaminu na patent strzelecki.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »


Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

I właśnie dlatego repliki należy nosić w futerałach lub torbach, wystarczy nawet owinąć w szmatę, żeby nie była na wierzchu i problem się rozwiązuje.
Syćko.

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

A gosc mowi jak idiota: co chwile słowo: "nie", i tego...

ogolnie gosc pierdzieli bajki jak Hans Andersen ;p
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

Guzio.zhp
Prytan
Posty: 120
Rejestracja: 01-07-2010, 20:36
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Guzio.zhp »

W Tarnowie na Krzyskiej jest strzelnica LOK. Można tam postrzelać np. z kbks, karabinka pneumatycznego, pistoletu, paintball ... Snajperkę też tam mają bo kiedyś strzelałem.

Jeśli chodzi o jakieś papiery odnośnie strzelectwa to można zrobić uprawnienia instruktora strzelectwa we Fiuku (koło Żabna). Mogę się mylić bo dawno nie zajmuję się tym, więc najlepiej pójść na strzelnicę do LOK-u i pogadać tam z prezesem - on najlepiej odpowie na wszystkie pytania :)
Natomiast zdaje mi się, że jeśli ktoś stara się o pozwolenie na broń palną to musi mieć przeprowadzone szereg badań psychiatrycznych itp. ukończony kurs posługiwania się bronią palną...
Tomasz Guziak

ZHP Hufiec Tarnów
1TWDH "Czarna Jedynka"
http://czarna1.prv.pl/


Lilith
Proedroj
Posty: 358
Rejestracja: 19-11-2009, 11:13

Post autor: Lilith »

Guzio.zhp, jeśli chodzi o staranie się o pozwolenie na broń sportową bo tak się ono nazywa. To przede wszystkim musisz mieć patent i przynajmniej 5 lat stażu w zawodach strzeleckich a potek długa droga przez badania psychologiczne i inne sprawy papierkowe.

Awatar użytkownika

Guzio.zhp
Prytan
Posty: 120
Rejestracja: 01-07-2010, 20:36
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Guzio.zhp »

Lilith, nie musisz tego do mnie pisać bo nie ja jestem zainteresowany zdobyciem pozwolenia. Kieruj swoje uwagi i sugestie do ogółu ;)

ps. jeśli chodzi o staż to mam wystarczający i doświadczenie również, więc sorki
Tomasz Guziak

ZHP Hufiec Tarnów
1TWDH "Czarna Jedynka"
http://czarna1.prv.pl/

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Staż i doświadczenie liczy się od zdobycia patentu, a skoro tego nie wiesz więc NIE MASZ ani stażu ani doświadczenia w świetle przepisów :P
A pisała do Ciebie boś się wypowiedział mając ogólną wiedzę niezmąconą znajomością szczegółu :) (Cubaza zgadnij czyje to słowa ;) )

ODPOWIEDZ