Pudła inwestycyjne miasta

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

suraiw pisze:czy R. Ścigała jest członkiem PO, czy tylko jest przez tą partię popierany.
I tak, jeżeli jest to opcja druga, to czy PO nie stać jest wystawić swojego oddanego kandydata?

jest przez tę partię popierany...., chociaż sformułowanie, że jest kandydatem PO - jest niefortunne. A takie można znaleźć chyba nawet na stronie lokalnej PO.
A co do wystawienia własnego kandydata, to sam sobie odpowiedziałeś :)


Weredyk

Post autor: Weredyk »

suraiw pisze:
Weredyk pisze: Tak uwazam, ze gdyby rzadził PISowy Prezydent a Marszałkiem byłby osoba z PO to nie ulega watpliwosci, ze wspierano by Tarnów w bardzo ograniczony sposob. Dlatego tak jak Jakub uwaza, ze optymalna jest wspolpraca na lini Prezydent PO - Marszałek PO ja uwazam podobnie tylko ze zmianą znaczka na PiS. Dlatego uwazam, ze trzeba glosowac na PiS!.
Jaką mamy gwarancję, że Marszałkiem nie będzie osoba z PO?
I co wówczas będzie? My wybierzemy Prezydenta z PIS-u, Marszałkiem zostanie przedstawiciel PO i Tarnów będzie według Twoich słów, wspierany w bardzo ograniczony sposób.
No ja jako Tarnowianin tego nie chcę, dlatego prawdopodobnie nie zagłosuję na Prezydenta z PIS-u, mając na uwadze że Marszałkiem może być PO-wiec.

Ps.
Takie pytanie, bo nie jestem dokładnie zorientowany, czy R. Ścigała jest członkiem PO, czy tylko jest przez tą partię popierany.
I tak, jeżeli jest to opcja druga, to czy PO nie stać jest wystawić swojego oddanego kandydata?
Suraiw antycypuje, ze PO na pewno by nie wspierala Prezydenta PiSu. Wywodze to z faktu w jaki sposob obecna Rada Ministrów podchodzi do naszego regionu i innych, ktore sa ostoją PiSu - po macoszemu. Sądze jednak ze potencjalnemu Marszałkowi z PiSu będzie zalezalo na odpowiednim i wymiernym wsparciu subregionu tarnowskiego, wiec raczej jestem spokojny o odpowiednie wsparcie srodkami pienieznymi z programu regionalnego. Niezależnie kto zostanie Prezydentem!

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Jak widze nie mozna popelnic lapsusa i go skorygowac po zauwazeniu,
Nie można - kto wytykał wszystkie wpadki Komorowskiemu? Widać tak teraz jest. Napisałeś to co napisałeś.


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Ciesze sie ze juz mnie porownujesz do Prezydenta elekta. Niemniej jednak prosze zachowaj proporcje. Musze jeszcze popelnic troche gaf i wpadek wiekszego kalibru niz niezamierzony i zły kontekst dwoch zdan obok siebie.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Weredyk pisze:Suraiw antycypuje, ze PO na pewno by nie wspierala Prezydenta PiSu. Wywodze to z faktu w jaki sposob obecna Rada Ministrów podchodzi do naszego regionu i innych, ktore sa ostoją PiSu - po macoszemu. Sądze jednak ze potencjalnemu Marszałkowi z PiSu będzie zalezalo na odpowiednim i wymiernym wsparciu subregionu tarnowskiego, wiec raczej jestem spokojny o odpowiednie wsparcie srodkami pienieznymi z programu regionalnego. Niezależnie kto zostanie Prezydentem!
Dlatego trzeba głosować na SLD :) o!
Nasz Marszałek, nasi posłowie, nasz minister kiedyś wspierali Tarnów niewspółmiernie do obecnych czasów! Mimo, że nie był to teren sprzyjający lewicy! I skończy się walka na linii PO - PiS - bo Ci Panowie się ze sobą jak widać dogadać nie mogą! :) A Sojusz ma zdolność koalicyjną i koncyliacyjną. Tarnów mógłby jeszcze na tym zyskać!

A co do eldorado ...
To Weredyk użył tego słowa w kontekście funduszy unijnych rozdzielanych przez województwo małopolskie, i Marszałka Ciepielę. Sens był jasny: obecnie mamy Marszałka z Tarnowa - mamy dużo środków zewnętrznych - jest eldorado! Marszałkiem będzie ktoś z PiS i kurek się zakręci!
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

Weredyk pisze: Sądze jednak ze potencjalnemu Marszałkowi z PiSu będzie zalezalo na odpowiednim i wymiernym wsparciu subregionu tarnowskiego, wiec raczej jestem spokojny o odpowiednie wsparcie srodkami pienieznymi z programu regionalnego. Niezależnie kto zostanie Prezydentem!
No tak Weredyku, teraz to chyba zrozumiałem, choć trochę czasu mi to zajęło /taki gdzieś nieogarnięty politycznie jestem ;) /.
Czyli do Sejmiku Województwa Małopolskiego głosować na kandydata z PIS-u, gdzie jeżeli będą mieli większość z ich grona zostanie wyłoniony Marszałek województwa.
Natomiast na prezydenta miasta Tarnowa można zagłosować na kandydata niezależnego, bezpartyjnego i my Tarnowianie mimo wszystko możemy być spokojni o dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego jeżeli Marszałkiem będzie członek PIS-u.
Uffff, ale to ogarnąłem.

Ps.
Dziękuję Dorota za wyjaśnienie przynależności R. Ścigały, bo kiedyś dochodziły mnie słuchy że miał wstąpić w szeregi PO. Czyli była to plota i nadal jest niezależny.[/b]
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Jakub Kwaśny pisze: To Weredyk użył tego słowa w kontekście funduszy unijnych rozdzielanych przez województwo małopolskie, i Marszałka Ciepielę. Sens był jasny: obecnie mamy Marszałka z Tarnowa - mamy dużo środków zewnętrznych - jest eldorado! Marszałkiem będzie ktoś z PiS i kurek się zakręci!
Chybiona i wadliwa naditnerpretacja moich slow.

Myslisz swoimi kategoriami i zapewne stad takie a nie inne wnioski.

Napisałem pozniej co rozumiem przez moj post, a Ty dalej swoje. Jakies kurki, itd. Powiniennes zostac hydraulikiem. A jeszcze przed chwila czytalismy, ze Prezydent pisze wysmienite wnioski i stad te efekty, teraz jak sie okazuje to zasluga Marszałka i jego działan. Zdecydujcie sie:)

Jakubie jak mozna glsoowac na SLD jesli nawet nie jest w stanie wystawic swojego kandydata na prezydenta w Tarnowie? Wegetujecie, stad to obslizgle przymilanie sie do PO z nadzieja ze zatroszczy sie o was. Zachowujecie sie niczym jak uboga panna na wydaniu z podarta kiecka i zla renoma.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Weredyk pisze:
Jakub Kwaśny pisze: To Weredyk użył tego słowa w kontekście funduszy unijnych rozdzielanych przez województwo małopolskie, i Marszałka Ciepielę. Sens był jasny: obecnie mamy Marszałka z Tarnowa - mamy dużo środków zewnętrznych - jest eldorado! Marszałkiem będzie ktoś z PiS i kurek się zakręci!
Chybiona i wadliwa naditnerpretacja moich slow.

Myslisz swoimi kategoriami i zapewne stad takie a nie inne wnioski.

Głupio Ci teraz i się tłumaczysz :)

A co do SLD ;) to jak pokazały wybory Lewica jest w Polsce potrzebna! ;) i w samym Tarnowie również! Co do wyborów na Prezydenta Tarnowa - sprawa nadal jest otwarta. A przykład Grzegorza Napieralskiego pokazał, że czasami warto! ;)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Ja już mogę zdradzić na kogo zagłosuję w najbliższych wyborach do samorządu - na tego, kto przez lata "niewyborcze" cały czas coś robił, i cały czas był do dyspozycji swoich wyborców. Niestety, złamię swoją zasadę nie głosowania na lewicę, ale od czego w końcu są zasady...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Jakub Kwaśny pisze:
Weredyk pisze:
Jakub Kwaśny pisze: To Weredyk użył tego słowa w kontekście funduszy unijnych rozdzielanych przez województwo małopolskie, i Marszałka Ciepielę. Sens był jasny: obecnie mamy Marszałka z Tarnowa - mamy dużo środków zewnętrznych - jest eldorado! Marszałkiem będzie ktoś z PiS i kurek się zakręci!
Chybiona i wadliwa naditnerpretacja moich slow.

Myslisz swoimi kategoriami i zapewne stad takie a nie inne wnioski.

Głupio Ci teraz i się tłumaczysz :)
Nie mialem wyboru wobec Twoich niedorzecznych wniosków:)


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

ad2222 pisze:Ja już mogę zdradzić na kogo zagłosuję w najbliższych wyborach do samorządu - na tego, kto przez lata "niewyborcze" cały czas coś robił, i cały czas był do dyspozycji swoich wyborców. Niestety, złamię swoją zasadę nie głosowania na lewicę, ale od czego w końcu są zasady...
Adamie, nie będziesz żałował! :)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Tak patrząc na politykę, w wydaniu krajowym i miejskim, to dochodzę do wniosku, że musimy do samorządu wybierać tych, którym się chce cokolwiek dla Miasta robić, a nie leserów którzy czekają na sygnał swoich partyjnych przełożonych z Góry. Miasto to miasto, rządzi się innymi prawami i ma inne potrzeby niż Kraj.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

IMHO lewica powinna jednak w Tarnowie wystawić swojego kandydata na prezydenta. Taki stan rzeczy jak jest obecnie (a raczej na razie jest planowany na wybory) nie jest sytuacją rozwojową, nawet mając w perspektywie wybory za parę lat do następnej kadencji.

Odpuszczenie sprawy nie prowadzi w dobrą stronę.

Co do tego, co napisał Ad222, czy ktoś kojarzy jakieś nazwiska radnych poza Kubą i Robertem Wardzałą, (na początku kadencji także Grzegorz Kądzielawski, który potem gdzieś zniknął), którzy wsławili się jakąś aktywnością na lokalnym podwórku?

Bo ja się sprawami miasta interesuję, ale mam wrażenie, że rada miasta składa się z 4-5 osób, których imiona i nazwiska obijały się o uszy, a reszta to jakieś totalne tło... To chyba nie wystawia radnym pozytywnej cenzurki...

Awatar użytkownika

Guzio.zhp
Prytan
Posty: 120
Rejestracja: 01-07-2010, 20:36
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Guzio.zhp »

Nie chodzi o to żeby radny miasta był kojarzony z nazwiska i tylko dlatego został radnym, jak np. Robert Wardzała. Musi mieć jeszcze odpowiednią wiedzę, doświadczenie w tym zakresie oraz poparcie społeczne
Tomasz Guziak

ZHP Hufiec Tarnów
1TWDH "Czarna Jedynka"
http://czarna1.prv.pl/


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

A jak sobie wyobrażasz poparcie społeczne jeśli społeczeństwo nie wie jak wygląda lub nazywa się radny?

Kojarzenie nazwiska/twarzy jest kluczem do poparcia społecznego. Nie da się popierać czegoś, o czym się nawet nie słyszało.

ODPOWIEDZ