Pudła inwestycyjne miasta

Wiadomości "z miasta".

Weredyk

Post autor: Weredyk »

Jakubie a cytujac moja wypowiedz jaka tresc mojego posta miałes - przed jego zmodyfikowaniem czy po?


Kajko
Obywatel
Posty: 77
Rejestracja: 06-02-2010, 00:53
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kajko »

Weredyk pisze:Kajko - mozemy powrocic - dyskusja sie wtedy nie skonczyla, zreszta daleki byles wtedy do udowodnienia, nie uzurpuj sobie do tego prawa. Srodki z MRPO. Jesli masz chec udowodniania ze to jednak mimo wszystko tylko zasluga Prezydenta Scigaly to prosze bardzo:) Powodzenia.
Powrócimy, powrócimy. Znowu zrobisz z siebie "idiotę" i na tym się skończy. Jeśli masz chęc udowodniania ze to jednak mimo wszystko tylko zasługa wicemarszałka Ciepieli to proszę bardzo:) Powodzenia.
Zaznaczę jeszcze tylko, że nie odbieram panu marszałkowi Ciepieli zasług w pozyskiwaniu środków z funduszy unijnych. Wręcz przeciwnie. Cieszę się z dobrej współpracy władz wojewódzkich z miejskimi. Jak widać przynosi to dobre efekty. Zgoda buduje:)
Don't PIS me offĄĄ


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Kajko sila Twoich argumentów była i jest porownywalna do zdolnosci bojowej plastikowych zolnierzykow. Poczytaj z wieksza starannoscia nasza poprzednia dyskusje. Jesli z niej wyciagasz wniosek ze odniosles triumf to gratuluje dobrego poczucia humoru.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Weredyku, zacytowałem to co w danej chwili po naciśnięciu przycisku "cytuj" było treścią Twojego posta! Czyli to:
Weredyk pisze:Pamietaj, ze najprawdopodobniej w wyborach do Sejmiku PiS wygra w Małopolsce. Skonczy sie eldorado.

Jasny przekaz!
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Kajko
Obywatel
Posty: 77
Rejestracja: 06-02-2010, 00:53
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kajko »

Życzę spokojnego życia w oparach prawicowych absurdów. Robisz złą robotę sobie i jedynej słusznej partii kłamiąc, manipulując i po prostu gadając bzdury. Z resztą widać kto na was głosuje: Spośród ludzi z wykształceniem podstawowym 66% oddało swój głos na J. Kaczyńskiego w ostatnich wyborach. Z takim , za przeproszeniem, pieprzeniem to do nich.
Z faktami się nie dyskutuje:
- według danych wojewódzkich 1sze miejsce per capita w województwie jeżeli chodzi o kasę z UE
- według Rzeczypospolitej 6te wśród miast na prawach powiatu w Polsce jeżeli chodzi o kasę z UE
- Kolejna nagroda dla Tarnowa

W czwartek 8 lipca Grzegorz Gotfryd, dyrektor Wydziału Strategii Urzędu Miasta Tarnowa, odebrał w imieniu prezydenta Ryszarda Ścigały nagrodę „Samorząd Przyjazny Biznesowi 2009”. Tarnów znajduje się na pierwszym miejscu wśród miast na prawach powiatu i powiatów małopolski pod względem liczby dynamicznie rozwijających się firm na 10 tysięcy mieszkańców. Współczynnik ten wynosi 7,1.

Tarnów wyprzedza zarówno Kraków jak i Nowy Sącz pod względem liczby firm na 10 tysięcy mieszkańców. 8 lipca przedstawiciel tarnowskiego samorządu odebrał w imieniu prezydenta Ryszarda Ścigały nagrodę w konkursie „Samorząd Przyjazny Biznesowi 2009”.

Jak mówią organizatorzy – celem konkursu Samorząd Przyjazny Biznesowi jest znalezienie samorządów, które rozumieją, jak ważna jest gospodarka dla lokalnych społeczności, dbają o firmy na swoim terenie i starają się przyciągnąć przedsiębiorców z innych rejonów. - Zadaniem samorządu nie jest tworzenie nowych miejsc pracy czy interweniowanie w lokalną gospodarkę. Inspirujemy mieszkańców do zakładania własnej działalności gospodarczej, prowadzimy rozmowy z potencjalnymi inwestorami, doradzamy, zachęcamy, pokazujemy potencjał Tarnowa – mówi Grzegorz Godfryd, dyrektor Wydziału Strategii UMT. - Nie spoczywamy na laurach. Przygotowujemy wniosek o dofinansowanie projektu „Rozbudowa Strefy Aktywności Gospodarczej w Tarnowie – etap 1”, który polega na kompleksowym przygotowaniu terenów pod inwestycje poprzez podniesienie ich atrakcyjności.

Za tarnowskieinfo.pl
Don't PIS me offĄĄ


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Jakub Kwaśny pisze: Ps. Weredyk edytował posta, wyczuł , ze się zagalopował ! :)
W swoim pierwszym poscie dodales wskazana powyzej tresc. Nie modyfikowałes go. Niemozliwym zatem bylo jednoczesne odczytanie tresci w jego nieostatecznym brzmieniu a nastepnie wskazanie w post scriptum, ze go edytowałem. Zastanawia mnie to. Dlatego pytam.

Kajko - powiedz mi co to zmienia dla Tarnowa taka czy inna statuetka? Jakos nie widze tu tysiecy inwestorów łomotających do wrót naszego miasta. Po pierwsze nie mamy terenow (bo nie skupujemy i ich nie scalamy, choc wiem ze teraz po 3,5 roku budzimy sie z tego snu niemocy), a po drugie jesli nagrode dla najwiekszego inwestora otrzymuje firma, ktora wlozyla raptem 2,5 miliona złotych (cieszmy sie ze w ogole wlozyla) to jest pewien symptom indolencji na tym polu.

Co do rankingów, widziałem juz kilka roznych rankingów, w jednych Tarnów stał wysoko w innych cieniował. Nie ulega watpliwosci, iż w 2009 poprawilo sie ale przyjrzyjmy sie efektom za rok 2008 r., w ktorym byla tragedia. Zobaczymy jak bedzie sie to ostatecznie prezentować. Za 2 czy 3 miesiace bedzie mozna ostatecznie podsumowac Prezydenture R. Scigały.

Co do wykształcenia. Ono absolutnie nie swiadczy o człowieku. Dziele ludzi na madrych i glupich, zlych i dobrych, wyksztalcenie nie ma tutaj zadnego znaczenia.

PS Idiota, bzdury, manipulacje, klamstwa - bardzo ciezki arsenał. Polecam sie zastanowic nad elementarnym doborem adekwatnych slow.


Kajko
Obywatel
Posty: 77
Rejestracja: 06-02-2010, 00:53
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kajko »

Idiota specjalnie było w cudzysłowie ("robić z siebie idiotę" to taki związek frazeologiczny występujący w języku polskim). A reszta się zgadza. Tu nie chodzi o wielkich inwestorów. Chodzi o drobniejsze firmy. Dobrze, że ich przybywa. Czy Ty na prawdę myślisz, że scalenie gruntów pod inwestycje (np. wykup prywatnych działek) to kwestia 2, 3 czy też 6 miesięcy. Coś mi się wydaje, że trwa to trochę dłużej, bo informacje o rozpoczęciu procedury scalania gruntów np. przy ul. Niedomickiej pojawiły się po raz pierwszy już dość dawno temu. A wykształcenie wbrew temu co piszesz ma duży wpływ na wybory jakich ludzie dokonują; niestety ludzie słabiej wykształceni gorzej rozumieją otaczającą ich rzeczywistość i procesy w niej zachodzące, a ich mądrość często kończy się tam gdzie kończy się ich zagroda. Smutne, ale prawdziwe. Taki macie elektorat i dla tego w Tarnowie przegrywacie.
Don't PIS me offĄĄ

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Weredyk pisze:
Jakub Kwaśny pisze: Ps. Weredyk edytował posta, wyczuł , ze się zagalopował ! :)
W swoim pierwszym poscie dodales wskazana powyzej tresc. Nie modyfikowałes go. Niemozliwym zatem bylo jednoczesne odczytanie tresci w jego nieostatecznym brzmieniu a nastepnie wskazanie w post scriptum, ze go edytowałem. Zastanawia mnie to. Dlatego pytam.

Iście PISowska retoryka, Weredyk czepiasz się szczegółów, które na dodatek ukazują Twoje prawdziwe oblicze. To nie jest temat o Eldorado, które postanowiłeś usunąć ze swojego postu, tylko o pudłach inwestycyjnych. Modyfikował nie modyfikował, cytował nie cytował jakie to ma znaczenie w dyskusji skoro już kilka postów wcześniej sam przyznałeś się do wersji, którą zauważył Kuba. Skończ już płakać nad tym jak to niesprawiedliwie Cię potraktował, stało się i się nie odstanie.

Stawiasz też tezę, że najprawdopodobniej PIS będzie miał marszałka, poniżej zamieszczam screen ze strony PKW
Obrazek


Jeśli dodamy wyniki poszczególnych kandydatów (za większością stoją partie polityczne) to wychodzi niemal niemal dokładnie remis, więc skąd takie stwierdzenie? No chyba, że zastosujemy metody z Rzeczpospolitej, gdzie remis w sondażach oznaczał wygraną Kaczorka ;)


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Weredyk pisze:Kajko sila Twoich argumentów była i jest porownywalna do zdolnosci bojowej plastikowych zolnierzykow.
eee tam ty tak do wszystkich piszesz :lol:
Kajko pisze:Spośród ludzi z wykształceniem podstawowym 66% oddało swój głos na J. Kaczyńskiego w ostatnich wyborach. Z takim , za przeproszeniem, pieprzeniem to do nich
ot i szczera prawda i fakt niezaprzeczalny .
Tarnów przestał być już pośmiewiskiem Polski i nie zagłosował bezrozumnie na PiS Komorowski wygrał tu dwie tury i nie było w tym cienia przypadku :!:
Juz nawet N.Sącz w którym zawsze prawica dominowała uzyskał tylko 10 % przewagę tak że przestań smucić drogi Weredyku i pora zejść na ziemię :lol:


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Jakub Kwaśny pisze: Weredyk napisał/a:
Pamietaj, ze najprawdopodobniej w wyborach do Sejmiku PiS wygra w Małopolsce. Skonczy sie eldorado.
wątek eldorado ciekawi mnie niezmiernie. Proszę o jego rozwinięcie; dla kogo jest to eldorado i co powstanie po zlikwidowaniu eldorado.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

trix pisze:
Jakub Kwaśny pisze: Weredyk napisał/a:
Pamietaj, ze najprawdopodobniej w wyborach do Sejmiku PiS wygra w Małopolsce. Skonczy sie eldorado.
wątek eldorado ciekawi mnie niezmiernie. Proszę o jego rozwinięcie; dla kogo jest to eldorado i co powstanie po zlikwidowaniu eldorado.
Proste wg Weredyka teraz mamy eldorado , bo jest Marszałek z PO, który daje trochę kasy na Tarnów. Dojdzie PiS do władzy skonczy się dla Tarnowa eldorado! To tak w skrócie!
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Yhy, myślałem ze Weredyk ma na myśli: teraz macie eldorado bo RS jest prezydentem można marnować i rozkradać kasę. Jak my dojdziemy do władzy to się skończy.
Jest jeszcze wersja 3: skończy się dla was eldorado jak dojdziemy do władzy i nastąpi dla nas eldorado :P.
Ciekawe która wersja jest prawdziwa.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Mnie się wydaje, że plan PiSu jest Kononowiczowski: Skończy się Eldorado. NIC NIE BĘDZIE! : D


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Ciezko mowic o eldorado dla miasta Tarnowa. Mowilem o Prezydencie Scigale i jego towarzyszach. Vide ostatni przyklad MPK - nagroda dla Prezesa wyzsza niz cały zysk za rok, mąż VicePrezydent Skrzyniarz w Radzie Nadzorczej, nagrody dla jegocorki i proprezydenckiego radnego itp. Cała otoczka PO w Tarnowie - wystarczy popatrzec na Zarząd PO i gdzie aktualnie te osoby pracują w porownaniu do stanu sprzed 3 lat.

Oczywiście zaraz sie pojawi zarzut, ze PiS w Tarnowie podobnie czynił. Nawet w 20 % nie było to dyskontowane tak jak to robi PO. Oczywiście ich przywilej ale i odpowiedzialnosc.

Tak uwazam, ze gdyby rzadził PISowy Prezydent a Marszałkiem byłby osoba z PO to nie ulega watpliwosci, ze wspierano by Tarnów w bardzo ograniczony sposob. Dlatego tak jak Jakub uwaza, ze optymalna jest wspolpraca na lini Prezydent PO - Marszałek PO ja uwazam podobnie tylko ze zmianą znaczka na PiS. Dlatego uwazam, ze trzeba glosowac na PiS!.

Jak widze nie mozna popelnic lapsusa i go skorygowac po zauwazeniu, ze inna mysl chcialem wyartykuowac, a w tym kontekscie bylo to nienajtrafniejsze. Jakub oczywiscie wyciagnał juz dalekosiezne ale i chybione wnioski. Zapewniam, ze doloze w przyszlosci wszelkich staran zeby Tarnów uzyskiwał jeszcze wiecej srodkow niz za RŚ. Choc o to akuratnie nie trudno.


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

Weredyk pisze: Tak uwazam, ze gdyby rzadził PISowy Prezydent a Marszałkiem byłby osoba z PO to nie ulega watpliwosci, ze wspierano by Tarnów w bardzo ograniczony sposob. Dlatego tak jak Jakub uwaza, ze optymalna jest wspolpraca na lini Prezydent PO - Marszałek PO ja uwazam podobnie tylko ze zmianą znaczka na PiS. Dlatego uwazam, ze trzeba glosowac na PiS!.
Jaką mamy gwarancję, że Marszałkiem nie będzie osoba z PO?
I co wówczas będzie? My wybierzemy Prezydenta z PIS-u, Marszałkiem zostanie przedstawiciel PO i Tarnów będzie według Twoich słów, wspierany w bardzo ograniczony sposób.
No ja jako Tarnowianin tego nie chcę, dlatego prawdopodobnie nie zagłosuję na Prezydenta z PIS-u, mając na uwadze że Marszałkiem może być PO-wiec.

Ps.
Takie pytanie, bo nie jestem dokładnie zorientowany, czy R. Ścigała jest członkiem PO, czy tylko jest przez tą partię popierany.
I tak, jeżeli jest to opcja druga, to czy PO nie stać jest wystawić swojego oddanego kandydata?
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.

ODPOWIEDZ