Pudła inwestycyjne miasta

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Guzio.zhp
Prytan
Posty: 120
Rejestracja: 01-07-2010, 20:36
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Guzio.zhp »

Nie twierdzę, że nie musi być kojarzony. Oczywiście, że tak, ale ponadto powinien również wykazywać się troszkę wiedzą i doświadczeniem w zakresie pracy jaką będzie wykonywał. Przykładowo trudno byłoby mi podejmować decyzje i opiniować plany i projekty ZHP gdybym nie miał pojęcia czego dotyczą, jakie pozytywne skutki za sobą pociągną i czy nie są przypadkiem błędnie sformułowane itp. Myślę, że to oczywiste.
Tomasz Guziak

ZHP Hufiec Tarnów
1TWDH "Czarna Jedynka"
http://czarna1.prv.pl/

Awatar użytkownika

kisiello
Prytan
Posty: 143
Rejestracja: 17-12-2009, 00:15

Post autor: kisiello »

ale lepiej chyba żeby był znany w konteksćie "pomaga przechodzić staruszkom przez pasy", "przywiązywał się do drzew gdy chcieli wybudować oczyszczalnie ścieków w parku", "wykazał się niezwykłą determinacją i sztuką mediacji łagodząc konflikt między mieszkańcami osiedla o spółdzielnią" a niżeli "aha, to ten sportowiec"

anyway, Wardzała jest chyba i tak jednym z aktywniejszych, tzn czytam i słysze o nim czasem ;p

Awatar użytkownika

Guzio.zhp
Prytan
Posty: 120
Rejestracja: 01-07-2010, 20:36
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Guzio.zhp »

kisiello pisze:ale lepiej chyba żeby był znany w konteksćie "pomaga przechodzić staruszkom przez pasy"
No co do staruszków to nie wiem, czy dom opieki społecznej nie powinien zadziałać ;)

Lecz również zgadzam się z opinią, że powinien aktywnie uczestniczyć w życiu miasta i jego mieszkańców :) Bo chyba to miałeś na myśli??
Tomasz Guziak

ZHP Hufiec Tarnów
1TWDH "Czarna Jedynka"
http://czarna1.prv.pl/


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Moim zdaniem R. Wardzała to radny wyrozniajacy sie akcjami spolecznymi (eventy), a nie praca merytoryczna w łonie Rady Miejskiej.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Lepsze to niż nic.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

rzuf pisze:Lepsze to niż nic.
Krowa co dużo ryczy (eventy) mało mleka daje (praca samorządowa)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

kisiello
Prytan
Posty: 143
Rejestracja: 17-12-2009, 00:15

Post autor: kisiello »

rzeczywiście, zawsze można przyjąć stanowisko że na jego miejsce mógł trafić się ktoś kto dobrze radził by sobie z "pracą merytoryczną", jednak czemu nie przyjąć takiego stanowiska wobec radnych nie wyróżniających się kompletnie niczym? mamy takich nawiasem mówiąc?

dobra nie zabieram głosu już, nie znam zbyt dobrze tematu szczerze mówiąc (możecie mnie ubiczować)

Awatar użytkownika

Guzio.zhp
Prytan
Posty: 120
Rejestracja: 01-07-2010, 20:36
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Guzio.zhp »

Niewątpliwie trudno znaleźć radnego, który wyróżniałby się, bądź nawet podejmował inicjatywy we wszystkich sprawach ...
Tomasz Guziak

ZHP Hufiec Tarnów
1TWDH "Czarna Jedynka"
http://czarna1.prv.pl/

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Wardzałowe eventy to raczej działanie promocyjne i doraźne (vide: wypełnianie PITów, konsultacje w centrach handlowych czy rozdawanie kwiatów w Dniu Kobiet) niż systemowe rozwiązywanie problemów mieszkańców miasta. Nie pozostaje po nich żaden trwały ślad, poza podbudowanym wizerunkiem samego zainteresowanego.

Znaczy to tylko, że działania tego radnego motywację znajdują w osobistych pobudkach i własnych korzyściach niż "społecznictwie" czy potrzebie działania dla dobra ogółu.

Ale taka właśnie jest nasza polska polityka. Dużo więcej poklasku i głosów zdobywa się spontanicznymi akcjami, które przewijają się przez media szybko i intensywnie. Praca u podstaw jest mało efektowna. Zmysł polityczny Wardzała ma nieźle rozwinięty.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

Guzio.zhp
Prytan
Posty: 120
Rejestracja: 01-07-2010, 20:36
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Guzio.zhp »

W 100 % ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ "gushman" :!:

Dzięki za te słowa bo bałem się to napisać. Jestem nowy na forum i już w jednym temacie uwzięli się na mnie bo miałem zupełnie odmienne zdanie
Tomasz Guziak

ZHP Hufiec Tarnów
1TWDH "Czarna Jedynka"
http://czarna1.prv.pl/

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Guzio.zhp pisze:jednym temacie uwzięli się na mnie
Spoko, to UKŁAD się uwziął :) Albo GTW :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Gushman, czy Wardzała nie robił też akcji z obniżaniem wjazdów na chodniki?
Jeśli tak, to na pewno z tej akcji coś zostało. (choć co najmniej kilkanaście jeszcze zostało do poprawy)

Co do reszty eventów się zgadzam, choć faktycznie gdyby w parze z nimi szła jeszcze realna praca w radzie miasta, to by było fajnie... Nie słyszałem, żeby gościu walczył jak lew w sprawie klubów sportowych, a przynajmniej to mógłby robić, bo zakładam, że się zna...

Natomiast jakoś mi się nie obiły o uszy nazwiska praktycznie innych poza wcześniej wymienionymi radnymi. Pewnie teraz nagle przed wyborami się obudzą z akcjami wszelakimi...

Z drugiej strony może jest jakiś problem w komunikowaniu społeczeństwu tego, co się dzieje w radzie. Nie każdy ma kablówkę, żeby posiedzenia oglądać. Miasto ma swoją stronę, ale ona w 99% to organ Prezydenta, a rada tak trochę po macoszemu traktowana...

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Marcin Zaród pisze:Gushman, czy Wardzała nie robił też akcji z obniżaniem wjazdów na chodniki?
Tej nie pamiętam, więc nie potwierdzę i nie zaprzeczę. Na czym miała polegać? Bo wg mnie w Tarnowie obniżone krawężniki montowane i wymieniane są już od bardzo dawna, jeszcze przed czasami "wardzałowymi".

Wiesz, o każdej akcji można napisać, że niesie długotrwały skutek. A nuż kwiat na Dzień Kobiet dostał się pani, która nigdy w życiu kwiatka nie dostała. I od tamtej pory wiecznie ponura stała się wiecznie uśmiechnięta. A nuż z PITem przyszedł człeczek, któremu dzięki pomocy fachowcy udało się uniknąć wysokiego podatku dzięki czemu mógł nakarmić dzieci i wszyscy w rodzinie żyją szczęśliwie. Również kilka krawężników obniżonych przez Wardzałę mogło dać chwilową radość kilku osobom.

Ale tu chodzi o to, żeby wszystkie kobiety w Tarnowie chodziły stale uśmiechnięte. Żeby wszyscy ludzie mniej zaradni mógli stale liczyć na pomoc (choć nie jestem zwolennikiem rozwiązań socjalistycznych). Żeby budowniczy chodników od razu budowali je z myślą również o inwalidach. A to wszystko do zrobienia jest na poziomie właśnie lokalnego prawodawstwa. Tutaj o Wardzale nie słychać...


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Ogólnie rzecz biorąc o RW było głośno przed wyborami do Europarlamentu... potem jakoś mi przemyka niezauważony...


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Marcin Zaród pisze: Z drugiej strony może jest jakiś problem w komunikowaniu społeczeństwu tego, co się dzieje w radzie. Nie każdy ma kablówkę, żeby posiedzenia oglądać. Miasto ma swoją stronę, ale ona w 99% to organ Prezydenta, a rada tak trochę po macoszemu traktowana...
Kablowka juz nie nadaje sesji Rady Miejskiej.

ODPOWIEDZ