Stan tarnowskich chodników po zimie 09/10

Wiadomości "z miasta".

farciarzgilmore
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Jak i gdzie takie coś można zgłosić?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7667
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Re: Stan tarnowskich chodników po zimie 09/10

Post autor: Jakub Kwaśny »

mieszkaniec92 pisze:Witam!

Z racji tego, że po Tarnowie podróżuję rowerem, rekreacyjnie, docelowo itp. pragnę zwrócić uwagę na tarnowskie chodniki/ścieżki rowerowe oraz pobocza dróg.
Nie mam na myśli tutaj stanu nawierzchni, bo jest dobra lecz tego co znajduje się na tychże chodnikach.
Była zima, ludzie oraz służby porządkowe sypali chodniki różnymi dziwactwami - OK
Zima się skończyła a to wszystko pozostało: pełno żwiru, piasku, liści, śmieci itp.
Jadąc chociażby chodnikiem-ścieżką rowerową:
- ul.Koszycka -Tutaj wszystko jest ok, chodnik jak i ścieżka jest czysta,posprzątana - brak "śmieci"
- ul.Krakowska w kierunku centrum - tutaj jest tragedia. Wiem, że były remonty itd. ale nadal pełno żwiru i innych odpadów na chodniku (po obu stronach) najbardziej po prawej jadąc do centrum.
- ul. Pułaskiego - również nieciekawie, pełno żwiru, niekiedy zardzewiałe gwoździe się znalazły.

Na szczęście odcinek od ronda - Klikowska,Słowackiego koło parku Strzeleckiego jest w miarę dobrym stanie.
Tak samo ścieżka rowerowa wzdłuż ul.Słonecznej - czysto, ale to pewnie dlatego, że jezdnie oddziela pas zieleni.
Następnie ul. JPII - również na dolnym odcinku tragicznie.

-al. Tarnowskich tutaj na wydzielonej części jezdni dla rowerów - źle. Połowę wyznaczonego miejsca zajmują śmieci w postaci liści,traw,kamieni,żwiru i GWOŹDZI. 2 razy przebiłem sobie dętkę jadąc właśnie na al.Tarnowskich poboczem dla rowerów.

I stąd nasuwa się moje pytanie: Kiedy miasto ma zamiar coś z tym zrobić?
W zeszłym roku widziałem specjalne maszyny, które sprzątały pobocza, czyściły je ze wszelkich śmieci. Kiedy mają zamiar się wziąć za to ??

Pozdrawiam, młody mieszkaniec.
Otrzymałem odpowiedź do wniosku jaki zgłosiłem na podstawie powyższej wiadomości.

"W sprawie czyszczenia ścieżek rowerowych uprzejmie informuję, że większość z nich została już uprzątnięta. Zlecenia na oczyszczanie pozostałych zostały już wydane i ich wykonanie planowane jest w najbliższym czasie. Ulica Krakowska w maju, Aleja Tarnowskich i ul. Pułaskiego w czerwcu."


Pozdrawiam
Kuba
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6863
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Kubo, to może zapytaj jeszcze czy ten chodnik ułożony na jesień tamtego roku, o ile dobrze pamiętam, przy ul. Jasnej ma tak wyglądać jak teraz wygląda?
Bo w niektórych miejscach kostka jest zapadnięta.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

LordRuthwen pisze:Kubo, to może zapytaj jeszcze czy ten chodnik ułożony na jesień tamtego roku, o ile dobrze pamiętam, przy ul. Jasnej ma tak wyglądać jak teraz wygląda?
Bo w niektórych miejscach kostka jest zapadnięta.
Mówimy o ul. Jasnej od Urzędu Skarbowego?

Tam ma być jeszcze wylana nawierzchnia, ale co do kostki - rozumiem zgłosić reklamację?!
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6863
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Tak, mówimy właśnie o tym, przejdź się tam kiedyś i zobacz jaka fuszerka.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

LordRuthwen pisze:Tak, mówimy właśnie o tym, przejdź się tam kiedyś i zobacz jaka fuszerka.
Zgłoszone! Chodzę tamtędy do babci, ale od kiedy jest Orlik na SP 5 to wybieram trasę przez Skowronków na XXV lecia ;) by napawać się jego widokiem :P
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

Jakub Kwaśny pisze:W sprawie czyszczenia ścieżek rowerowych uprzejmie informuję, że większość z nich została już uprzątnięta
Potwierdzam, część ciągów jest już posprzątana, dzięki za interwencję! :)

ODPOWIEDZ