"Afera trawnikowa"?

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

"Afera trawnikowa"?

Post autor: ad2222 »

Dzisiaj jadąc do pracy słuchałem Eski, i mamy następną 'aferę' w Tarnowie - rzecz tyczy się jakiegoś nie posianego trawnika (nie dosłyszałem gdzie, ale był to teren Miasta), ale tłumaczenie ZDM było jasne i proste - nie posiano, bo by się zepsuł (faktycznie, przymrozki są do tej pory) ale jest zobowiązanie do posiania go do końca kwietnia przez firmę wykonującą.
Widać, że wybory się zbliżają...

Czy ktoś mógłby przybliżyć szczegóły 'afery trawnikowej'?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Może chodzi o trawniki wokół ronda "Studenckiego"? Te w środku były posiane czy nawet rozłożone przed przecięciem wstęgi, ale wokół do dziś jest goła ziemia.


petr
Prytan
Posty: 245
Rejestracja: 18-09-2009, 09:06
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: petr »

Chodzi o budowany zespół 3 boisk na oś. Westerplatte - obok centrali tel. Czytałem o tym kilka dni temu, ale nie potrafię odszukać tego info. Firma rozpoczęła budowę i skasowała część pieniędzy. Termin zakończenia robót mają o ile dobrze pamiętam do lipca. Tak, że afery pewnie nie będzie :)
pozdrawiam
petr

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

A tak, było coś o tym w TEMI też. Miał być trawnik i boiska a póki co jest bajoro. I afera wg mnie jest, bo radnym przedstawiono informację, że inwestycja została wykonana a wykonawca otrzymał wynagrodzenie.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Nie posiana trawa, wykonawca zobowiązał się, że do 30 kwietnia to zrobi, ponieważ wcześniej były przymrozki - a robienie trawnika w taki czas uważam osobiście za marnotrawstwo. Fakt, że miasto mogło by wypłacić pieniądze za założenie trawnika PO wykonaniu usługi, ale może, jak w wypadku ronda, nie miało takiej możliwości, rozłożyć w ten sposób płatności?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Rozkładanie płatności jest uciążliwe, zwłaszcza, gdy chce się zamknąć inwestycję. Inna sprawa, to to, że urzednicy powinni dopilnować wykonania całości.
Swoją drogą - to logiczne, że nie siali jak była zima.

Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Ravir pisze:Inna sprawa, to to, że urzednicy powinni dopilnować wykonania całości.
No moim zdaniem dopilnowali - w tym sensie, że nie zmarnowali publicznych pieniędzy na sianie trawnika w zimie.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

ODPOWIEDZ