Zmiana adresu firmy

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

Autor tematu
Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Zmiana adresu firmy

Post autor: Dominik_PCH »

W lokalnych "niemediach" dominuje przekaz, że wszystko jest za darmo, że nie ma problemów ze zmianą adresu. Generalnie bez spiny, dziennikarze wszystko się dowiedzieli jak pani Patrycja Wolnik z RDN w artykule http://rdn.pl/?p=134021" onclick="window.open(this.href);return false; .

Moje pytanie. Czy ktoś z was zmieniał adres firmy i może się podzielić informacjami. Zwaszcza jeśli chodzi o kontakt z UM, US. Szukam jeszcze inforamcji odnośnie faktur do kiedy mogę korzystać ze starego adresu a kiedy mam już mieć nowy.

takie info dostałem z UM nieoficjalnie.
Uchwała wchodzi w życie po 14 dniach od opublikowania w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego. Przepisy nie określają terminu przekazania uchwały do publikacji ani terminu w jakim ma się publikacja ukazać. Mogę jedynie przypuszczać, że w tym miesiącu jeszcze nie będzie zmiana obowiązywać.

PS
Dziękuje


Daresh
Obywatel
Posty: 57
Rejestracja: 31-03-2013, 21:22
Kontakt:

Re: Zmiana adresu firmy

Post autor: Daresh »

Nie wiem jak to się ma do dekomunizacyjnej, ale ja generalnie z datą zgłoszenia w CEiDG nowego adresu, według księgowej musiałem już mieć go na wszystkich fakturach, bez żadnych okresów przejściowych

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Zmiana adresu firmy

Post autor: Mr Greenback »

Przedsiębiorcy, którzy muszą z powodu dekomunizacji, czyli zmian nazw ulic zaktualizować dane, zostali wprowadzeni w błąd. W wysłanym instruktarzu do ponad 1200 gospodarstw i firm urzędnicy napisali, że przedsiębiorcy mają wypełnić NIP – 3 oraz złożyć go w Urzędzie Skarbowym. Tymczasem Urząd Skarbowy informuje, że po pierwsze druk o takiej nazwie nie istnieje od lat, a obowiązuje ZAP-3 i dotyczy tylko osób fizycznych.

http://rdn.pl/?p=146042" onclick="window.open(this.href);return false;

Widzę oczyma wyobraźni to wku#%iene tych co poszli do US :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Zmiana adresu firmy

Post autor: Goscinny »

A najgłupsze jest to, że ci przedsiębiorcy muszą gdziekolwiek iść. Przecież oni nigdzie się nie przeprowadzili, nie zmienili miejsca prowadzenia działalności. "urząd" im sam zmienił nazwę ulicy i jeszcze muszą chodzić to potwierdzać, a to urząd w końcu przy zmianie nazw powinien zaktualizować bazę ulic i automatycznie wszystkie działalności z XXV-Lecia PRL stałyby się działalnościami na Niepodległości. Tylko urzędnicy nie mogliby pokazać, że to oni są ważniejsi.
16 sierpnia baza TERYT była już zaktualizowana więc każdy sensownie napisany system mógł pobrać nowe dane i byłoby po sprawie.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Zmiana adresu firmy

Post autor: LordRuthwen »

Mi poczta cofnęła przesyłkę z adnotacją nie ma takiego adresu pod koniec lipca...


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Re: Zmiana adresu firmy

Post autor: krzychu »

trzeba uciekac z Tarnowa tu bedzie tylko gorzej ;-)
LA ARTE


Cubaza
Rhetor
Posty: 3775
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Zmiana adresu firmy

Post autor: Cubaza »

Droga wolna. Teraz nie powinno być korków.
Ostatnio zmieniony 24-08-2017, 18:05 przez Cubaza, łącznie zmieniany 1 raz.


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Re: Zmiana adresu firmy

Post autor: krzychu »

Cubaza chyba zjadles za duzo truskawek ;-)
LA ARTE

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Zmiana adresu firmy

Post autor: Mr Greenback »

Stanisława Anioła ma zostać zmieniona na Powstańców Styczniowych, Stanisława Fąfary na Józefa Krogulskiego, Antoniego Gostyńskiego na Jana Bytnara. Leona Kruczkowskiego na Łyczakowską i Tomasza Dąbala na płk. Ryszarda Kuklińskiego.

http://rdn.pl/?p=147387" onclick="window.open(this.href);return false; Nie do zniesienia. Znowu same kobiety patronkami ulic...
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Zmiana adresu firmy

Post autor: ad2222 »

I nie lepiej nadawać ulicom niekonfliktowe nazwy typu Zgody, Pogodna, Zamkowa? U mnie na osiedlu do "zlustrowania" jest tylko Tuwim ;) - ale na niego to trzeba by było jeszcze bardziej prawicowego rządu.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Zmiana adresu firmy

Post autor: TomekMKM »

Zgody - nie będzie zgody, bo tylko nasza racja jest obowiązująca, względnie, kto to był Zgoda?

Zamkowa - Jewgienij Zamkow, radziecki pisarz.


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: Zmiana adresu firmy

Post autor: sotiv »

TomekMKM pisze:Zgody - nie będzie zgody, bo tylko nasza racja jest obowiązująca, względnie, kto to był Zgoda?

Zamkowa - Jewgienij Zamkow, radziecki pisarz.
Z takim tokiem myślenia, to trzeba jeszcze ulicę Brzozową wywalić z wiadomych względów :D

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Zmiana adresu firmy

Post autor: LordRuthwen »

Jest jeszcze Klonowa, Topolowa, Kasztanowa, a w Klikowej to dopiero zatrzęsienie komuchów... Miętowa, Poziomkowa itd :D

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Re: Zmiana adresu firmy

Post autor: maup »

Noo, ten Poziomkow to straszna swołocz była. Podobno razem z Grochowem prowadzili badania nad wzmocnieniem kory drzew liściastych, żeby ją wykorzystać jako kamuflujące pancerze do wojskowych drezyn
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

ODPOWIEDZ