Ktoś strzela do ptaków na ulicy Krzyskiej.

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Autor tematu
Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Ktoś strzela do ptaków na ulicy Krzyskiej.

Post autor: Boruta »

Wczoraj rano na ul. Krzyskiej tuż przed autostradą znalazłem dwa martwe ptaki leżące obok siebie. Kos był już rozjechany przez samochody ale drozd śpiewak był jeszcze nie rozjechany, z wyraźną dziurą w głowie. Jeśli przypadkiem dureń za to odpowiedzialny tu zaglądnie, to niech wie, że o sprawie została powiadomiona policja. Ja też nie mam zamiaru mu odpuścić, jeżdżę tamtędy często i będę zwracał uwagę na martwe ptaki w tej okolicy.
Mam nadzieję, że po niedawnych przygodach ze strzelaniem z wiatrówek w Tarnowie policja nie zbagatelizuje problemu.
Sprawa jest poważna, bo oddanie strzału w tym miejscu wiąże się z puszczeniem śrutu nad drogą i chodnikiem w kierunku zabudowań po drugiej stronie ulicy.

Miejsce w Street Viev, ptaki leżały pod tymi drzewami.

https://www.google.pl/maps/@50.0600614, ... 312!8i6656" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

mali_mali
Obywatel
Posty: 35
Rejestracja: 19-03-2016, 16:15
Lokalizacja: Tarnów / Zakopane / Londyn

Re: Ktoś strzela do ptaków na ulicy Krzyskiej.

Post autor: mali_mali »

Cóż, skuteczny zasięg wiatrówki to około 100 metrów, a pewnie nikt z wiatrówką po ulicy nie spacerował, więc ...


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Re: Ktoś strzela do ptaków na ulicy Krzyskiej.

Post autor: bart11 »

Boruta pisze:Wczoraj rano na ul. Krzyskiej tuż przed autostradą znalazłem dwa martwe ptaki leżące obok siebie. Kos był już rozjechany przez samochody ale drozd śpiewak był jeszcze nie rozjechany, z wyraźną dziurą w głowie. Jeśli przypadkiem dureń za to odpowiedzialny tu zaglądnie, to niech wie, że o sprawie została powiadomiona policja. Ja też nie mam zamiaru mu odpuścić, jeżdżę tamtędy często i będę zwracał uwagę na martwe ptaki w tej okolicy.
Mam nadzieję, że po niedawnych przygodach ze strzelaniem z wiatrówek w Tarnowie policja nie zbagatelizuje problemu.
Sprawa jest poważna, bo oddanie strzału w tym miejscu wiąże się z puszczeniem śrutu nad drogą i chodnikiem w kierunku zabudowań po drugiej stronie ulicy.

Miejsce w Street Viev, ptaki leżały pod tymi drzewami.

https://www.google.pl/maps/@50.0600614, ... 312!8i6656" onclick="window.open(this.href);return false;
Do strzelnicy jakieś 2km, na bezpośredni strzał + pikowanie to trochę daleko ale wciąż możliwe. Druga opcja (skoro ptaki leżały koło siebie) - to jednak działanie kota, lubią one właśnie "układać" padlinę na widoku.

ODPOWIEDZ