Nowe nazwy ulic

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11066
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowe nazwy ulic

Post autor: Goscinny »

Ale z tych wszystkich ulic to Stanisława Anioła bym zostawił w spokoju:
https://goo.gl/1zyHSg" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowe nazwy ulic

Post autor: dropszot »

Goscinny pisze:Podejrzewałem kiedyś, że jozeftar jest po prostu trolem, który cieszy się widząc odpowiedzi na jego wpisy.
Teraz skłaniam się do stwierdzenia, ale to tylko domysł, że może być idiotą.
No brawo. Śmiało przekraczasz kolejne granice.

Nazywasz innego użytkownika forum per "idiota" tylko za to, że opublikował wpis, z którego treścią się nie zgadzasz.

I ty piszesz o "małych ludziach"...

Jeszcze zacznij rozdzielać użytkownikom bany na forum przez to, że wyrażają światopogląd niezgodny z twoją wizją.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11066
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowe nazwy ulic

Post autor: Goscinny »

Gdzie nazwałem kogoś idiotą? Wskaż palcem.
ps: wziąłem przykład z prezesa. W zasadzie jest to cytat z jego wypowiedzi.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Nowe nazwy ulic

Post autor: Dominik_PCH »

Nie kłóćcie się na ogólnym, dziękuje.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Nowe nazwy ulic

Post autor: defekator »

A nawet jeżeli nie byłaby to parafraza cytatu z Kaczyńskiego to zastanawiam się gdzie są granice poprawności politycznej.
Dawniej kretynizmy nazywało się kretynizmami a osoby głosząc je kretynami i jak nie było to może zbyt eleganckie to w niektórych kwestiach dobrze się sprawdzało. Obecnie jednak lewacy wmówili, że nawet największa głupota staje się "czyimś światopoglądem któremu należy się szacunek".

Swego czasu była dyskusja o ulicy Lecha Kaczyńskiego - przeciwnicy zwrócili uwagę na niepotrzebne koszta, sam "patron" jakoś nikogo nie raził, mimo, iż niewątpliwie budzi kontrowersje. Tymczasem obecnie mamy propozycję obsadzenia nazw ulic w Tarnowie praktycznie całą rodziną Kaczyńskich. Ciężko coś takiego postrzegać inaczej jak prowokację lub zwyczajny idiotyzm.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 844
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Re: Nowe nazwy ulic

Post autor: mirak »

Kto to była ta Jadwiga Kaczyńska i jak się zasłużyła dla miasta.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6854
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Nowe nazwy ulic

Post autor: LordRuthwen »

mirak pisze:Kto to była ta Jadwiga Kaczyńska i jak się zasłużyła dla miasta.
Kim był Krakowsk, Klonow czy inny Miętow (pewnie jacyś radzieccy uczeni) i czym się przysłużyli miastu, że są tu ulice Krakowska, Klonowa i Miętowa? Takie samo pytanie można zadać w stosunku do Mickiewicza, bo co on zrobił dla Tarnowa? :P
Co do piedestału dla panteonu "elit", jestem na nie. Jeszcze jak Lech był Prezydentem kraju, a więc i moim, tak jego żona (jaką osobą by nie była) nie reprezentowała żadnego stanowiska wymagającego uczczenia innego, niż pamięć jej rodziny i przyjaciół.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11066
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowe nazwy ulic

Post autor: Goscinny »

Jadwiga to Mama Prezesa - i odpowiadając na pytanie: niczym.
Powiem więcej - niczym się nie zasłużyła dla dowolnego miasta w kraju i za granicą.

A wracając do tematu samych nazw - os. XXV-Lecia PRL mogłoby się po prostu nazywać "XXV-Lecia". Nazwa neutralna i zawsze aktualna, bo co rok jest 25-lecie czegoś :)
Fąfary - bez zmiany nazwiska. Był jakiś biskup Fąfara - z dwojga złego lepszy niż jakiś nieżyjący polityk pis.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Nowe nazwy ulic

Post autor: Jan Kowalski »

Polska przez ponad 40 lat była PRL-em i to jest element naszej historii, a dla większości tu obecnych, znaczna część życia. Wykreślenie tych trzech literek wydawałoby się rozsądne, gdyby nie koszt. Rozumiem, ze w ramach dekomunizacji zabiera się ulicy nazwę Dzierżyńskiego, ale nie da się i nie ma potrzeby wykreślać z naszej historii PRLu.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Nowe nazwy ulic

Post autor: Dominik_PCH »

Na moim osiedlu, siadła by historia na ścianach bloków. Lepszy rezultat, bo każdy mógłby się dowiedzieć jak było. Zmiana bez obciążania mieszkańców osiedla kosztami wymiany dowodów. Jak by to przekazać do realizacji
1. Antoni Sypek - konsultacja historyczna
2. Artyści projektujący w PRL znający dobrze styl tamtych czasów

Powstałoby mocne żywe muzeum. Z czasem rozpoczęcie remontu osiedla przywracając je do stanu w PRL, płyty chodnikowe, ławki z tamtego okresu, kosze na śmieci i inne. Osiedle byłoby propsowane na całą Polskę!. Tylko do tego trzeba mieć jaja.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11066
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowe nazwy ulic

Post autor: Goscinny »

Zrobiłem wypiskę nazw do zmiany:
1. os. XXV-Lecia PRL
2. Władysława Hibnera
3. Lucjana Szenwalda
4. Stanisława Anioła
5. Władysława Broniewskiego
6. Batalionów Chłopskich
7. Mariana Buczka
8. Stanisława Fąfary
9. Bolesława Kowalskiego
10. Polskiego Października
11. Wincentego Rzymowskiego
12. Aleksandra Waszkiewicza
13. Franciszka Zubrzyckiego
14. Stanisława Ziaji


ad 1) XXV-Lecia (albo tak jak pisze Jan Kowalski - bez zmian, bo w końcu PRL istniała czy tego chcemy, czy nie)
ad 4) bez zmian - zostawić jako ulicę fikcyjnej postaci z "Alternatyw 4".
ad 6) tutaj też mamy jakby nie patrzeć organizację walczącą z okupantem. Po co to zmieniać? Przeczuwam, że tutaj możemy mieć wkrótce ulicę ŻW
ad 7) był taki historyk Karol Buczek - patrząc na jego biogram, to komuniści go zdecydowanie nie kochali
ad 8.) był taki biskup Fąfara.
ad 9) zmienić na Jana Kowalskiego :P
ad 14) zostawić Ziaji i niech firma kosmetyczna płaci za nazwę :)

Reszta nie ma odpowiedników niekomunistycznych, ale zmienić to na nazwy neutralne, wybrane przez mieszkańców tych ulic, a nie narzucać.
Na tym zdjęciu w RDN widać jak ładnie można pokazać, że zmiany w zasadzie są minimalne. Jest tam kolumna "ilość punktów adresowych" i przy np. XVV-Lecia PRL jest "10". Przecież to tylko 10 punktów, tyle co nic. A powinni dopisać ilu osób dotknie ta "dobra zmiana". Już by tak miło nie było. Przy Fąfary podobnie - tylko "4", ale bloki.


rbasior
Obywatel
Posty: 67
Rejestracja: 03-09-2009, 11:35
Lokalizacja: Os. Zielone

Re: Nowe nazwy ulic

Post autor: rbasior »

Goscinny pisze:Podejrzewałem kiedyś, że jozeftar jest po prostu trolem, który cieszy się widząc odpowiedzi na jego wpisy.
Teraz skłaniam się do stwierdzenia, ale to tylko domysł, że może być idiotą.
Zasługujesz na plusa tym wpisem ale nie mam jak Ci go dać. Rozwalasz system.


Jozeftar
Prytan
Posty: 130
Rejestracja: 18-07-2016, 10:55

Re: Nowe nazwy ulic

Post autor: Jozeftar »

rbasior pisze:
Goscinny pisze:Podejrzewałem kiedyś, że jozeftar jest po prostu trolem, który cieszy się widząc odpowiedzi na jego wpisy.
Teraz skłaniam się do stwierdzenia, ale to tylko domysł, że może być idiotą.
Drogi Gościnny niestety, ale nie jestem idiotą.
Był pomysł przemianowania trzech ulic: Błonie, Spokojnej i Elektrycznej na aleję Lecha Kaczyńskiego. Moim zdaniem lepiej będzie nadać Jego imieniem którąś z wyżej wymienionych ulic, bo i tak mają być zmieniane.
Każdy może zgłosić swoją propozycje, nikt Wam tego nie zabrania.Ja mam taką propozycję, wiec ją zgłaszam.
Możecie zgłosić Lecha Wałęse albo Krystyne Jandę, która ostatnio często angażuje się w działalność KOD-u.
Nikt Wam nie broni. Rada zdecyduje kogo wybrać.

Awatar użytkownika

golew
Obywatel
Posty: 90
Rejestracja: 23-09-2009, 13:20
Lokalizacja: Gdynia / Tarnów

Re: Nowe nazwy ulic

Post autor: golew »

Jan Kowalski pisze:Słyszał kto kiedy, żeby o tym osiedlu mówić XXVlecia PRL? :) Zawsze się mówiło na dwudziestopięcioleciu :)
Kiedyś pracowałam w jednej z firm - dostawców mediów w Tarnowie. Ileż tam w ich systemie było wersji adresów z tego osiedla :lol:
XXV-lecia
XXV-lecia PRL
25-lecia
25-lecia PRL
każda jeszcze jako os. lub oś.
wyszukać adres, by zaktualizować umowę to była masakra.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Re: Nowe nazwy ulic

Post autor: rzuf »

Jozeftar pisze:
rbasior pisze:
Goscinny pisze:Podejrzewałem kiedyś, że jozeftar jest po prostu trolem, który cieszy się widząc odpowiedzi na jego wpisy.
Teraz skłaniam się do stwierdzenia, ale to tylko domysł, że może być idiotą.
Drogi Gościnny niestety, ale nie jestem idiotą.
Nie jestem idiotą, nie jestem idiotą, nie jestem idiotą... powtórz tysiąc razy a stanie się prawdą...

Powtarzam pytanie Jozeftar. Czym zasłużyli się Jadwiga i reszta Kaczyńskich dla Tarnowa?

ODPOWIEDZ