"Tanie paliwo" w Tarnowie

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

"Tanie paliwo" w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

No i mamy na ukończeniu kolejny projekt, któremu nie wróżę szans na sukces
Tanie paliwo w Tarnowie jeszcze tej jesieni

Dobiegają końca prace budowlane przy miejskiej stacji paliw powstającej na terenie zajezdni MPK przy ulicy Okrężnej. Przypomnijmy – ma ona wpłynąć na obniżenie cen tego surowca w grodzie Leliwitów.
Za http://www.intermaks.pl/index.html?grp= ... 7&strona=0

Dlaczego nie wróżę mu sukcesu? Jakoś nie wierzę, że MPK kupi paliwo w cenach niższych niż Shell, BP itd. Myślę, że jako firma "z boku" kupują drożej niż oficjalni przedstawiciele koncernów. W jaki zatem sposób mają mieć tańsze paliwo? Dadzą marżę 0,01 gr na litrze? Dotacje z miasta? Zresztą pewnie koszty utrzymania stacji i pracowników pójdą w koszty MPK, czyli zapłacimy je wszyscy, bo MPK pokaże stratę i zwróci się do kasy miasta po pieniądze.
Ewentualnie jest to projekt z góry obliczony na generowanie strat i cena paliwa na tej stacji nie będzie miała nic wspólnego z rynkiem.


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

Skoro miasto dotuje MPK, to zyskują pasażerowie z Tarnowa i okolicznych miejscowości, które do Tarnowa należeć nie chcą, korzystający z usług tego przewoźnika.

Ja nie korzystam z usług komunikacji miejskiej to przynajmniej poprzez dotacje do tańszego paliwa skorzystam jako mieszkaniec Tarnowa. :-P
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Zmniejszyć akcyze na paliwo o 80 %, 20% na budowe dróg TYLKO, i litr bedzie kosztował 2,40 zł.
To co tutaj widze to chyba kolejny pomysł jak wyciągnąć kase z urzędu miasta.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

angelo
Archont
Posty: 621
Rejestracja: 16-09-2009, 09:03
Lokalizacja: Tarnów/Strusina

Post autor: angelo »

W sąsiednim Rzeszowie taka stacja działa i o ile wiem to ma się dobrze. Poza tym na tarnowskich stacjach marża jest tak wysoka, że jeśli miejska stacja obniży ją o połowę to i tak da radę.

Pozdrawiam.
29500ml B Rh+... A Ty?

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

No i jak faktycznie jest tam taniej bo nawet nie byłem i zastanawiam się czy warto jechać tam tankować czy to tylko ściema???

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Tanie paliwo w naszym mieście to pic na wodę, już z Wierzchosławicach zatankujecie 8 gr taniej, ja tankowałem w Sędziszowie 4,09 (ES95) podczas gdy w Tarnowie ceny stały na poziomie 4,35.
W Rzeszowie, Krakowie wychodzi po 10 gr na litrze mniej, na Auchan w Rzeszowie jeszcze mniej.
Bywają czasy, gdy Grosar w Ładnej ma niższe ceny niż stacje w mieście, a przecież to stacja duża, przy DK4 więc i ruch jest spory, w każdej innej części kraju ceny w miastach są niższe niż na trasie...

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

A propos - akcja medialne była, niby na stronach miejskich miały być podawane i co? I nic... Już się nikomu nie chce monitorować tych cen, ale pochwalić się w mediach można było, odhaczyć punkt dla PR i tyle.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Najtaniej jest obecnie w Niepołomicach 3,99 za litr ES95

W Krakowie ceny wahają się od 4,04 w Nowej Hucie do 4,19 na Bronowicach.

Nie ma mnie w Tarnowie od 10 dni, ale w ciemno stawiam, że na koncernowych stacjach mamy dalej od linijki 4,32 za litr...

Pocieszę wszystkich :) w Zakopanem jest uwaga 4,59 za litr ES95, wiem nędzne pocieszenie...

Trzymam kciuki za miejską stację... w zachodniej części miasta tanie dobre paliwo na Przemysłowej, we wschodniej na MPK, jeszcze jedna tania stacja na północy miasta i jest optymalnie...

Podałem ceny w złotówkach za litr ES95 na stacjach koncernowych.


Husiek
Hekatontarchos
Posty: 202
Rejestracja: 25-10-2009, 10:22
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Husiek »

Jedyna tania stacja o której mówili ta na przemysłowej ma ok paliwo. Pozwolę sobie jeszcze nawiązać do stacji KRAMEX na ul.Moscickiego, paliwo to raczej siki :> kilka razy niestety musiałem tam zatankować (pospiech) a mam blisko, otóż zauważałem cena np 3,80 za L, wkładasz pistolecik naciskasz i co sie dzieje ? ... Cena leci do 40gr ale paliwo jeszcze nie ;p i w zasadzie te 40gr płaci sie za nic ;) wiec wydaje mi sie to taka pseudo taniocha. Na BP np czegoś takiego niema wsadzam i leje :)


Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

Wczoraj na Shellu przy Jana Pawła w Krakowie 95 była po 4,05


wolf
Obywatel
Posty: 28
Rejestracja: 14-11-2009, 11:28
Lokalizacja: Grozny

Post autor: wolf »

Juz dwa razy w ostatnim czasie przejechałem się na "tanim paliwie po tarnowsku". Stacja na Przemysłowej na R... Dosłownie masakra to co działo się po zatankowaniu LPG. Musiałem dopiero podjeżdzac na stację na któej zazwyczaj tankuje i przemieszać gaz, żeby można było dalej jechac...

Pozdrawiam po dłuższej przerwie :)


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3052
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Wolfie :-) brakowało mi Cię! hahaha witamy!

Co do tankowania, to ja tam zawsze korzystam z BP, ale jest to LPG no i faktycznie czasami mają jakąś kiepską dostawę i 50km mniej a czasami wszystko w normie, nie wiem od czego to zależy?
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

Ja tankuje 95 u Rzesztki już od dłuższego czasu. Jakoś nie widzę aby silnik inaczej pracował niż na paliwie z bardziej "renomowanych" stacji.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Ja też nie narzekam na ww. stację na Przemysłowej, mam teraz tamtędy szybciej do domu :P... za to jedna duża stacja benzynowa pewnego znanego prywaciarza przyprawiła moje auto o nowy katalizator...

W Krakowie generalnie dziś można spotkać stacje, gdzie jest taniej o 17 groszy na litrze niż w naszym Tarnowie... :-/

W Małopolsce paliwo tradycyjnie najtańsze jest w Niepołomicach 4,12-4,14 za litr ES95 i tradycyjnie najdroższe w Zakopanem około 4,60 za litr ES95, tam to dopiero mają sakramenckie zdzierstwo :shock: ...

Zawsze można zrobić test na jakość, z reguły paliwo o słabszej jakości powoduje jego większe zużycie a co przekłada się na mniejszy dystans... paliwo dobre odwrotnie...

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Dlatego postanowiłem napisać to, jak na razie kończę paliwko zatankowane w Rzeszowie i będę dalej szukał stacji dla siebie w naszym mieście.

ODPOWIEDZ