"Tanie paliwo" w Tarnowie

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3057
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

No 10gr to faktycznie nie dużo mniej - ale jednak, niech walczą...
Poza tym będą chyba musieli zwiększyć różnicę w stosunku do sieci ;-) chcąc mocniej konkurować ...
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

Jakub Kwaśny pisze:No 10gr to faktycznie nie dużo mniej - ale jednak, niech walczą...
Poza tym będą chyba musieli zwiększyć różnicę w stosunku do sieci ;-) chcąc mocniej konkurować ...
ok, niech walczą; byle potem nie okazało się, że MPK dopłaca do funkcjonowania stacji, prosząc o większą dotację z miejskiego budżetu...


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3057
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Dorota1975 pisze:ok, niech walczą; byle potem nie okazało się, że MPK dopłaca do funkcjonowania stacji, prosząc o większą dotację z miejskiego budżetu...
skoro chcą otworzyć drugą?! to zdaje się nie dopłacają ;-)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

Jakub Kwaśny pisze:skoro chcą otworzyć drugą?! to zdaje się nie dopłacają ;-)
to zawsze może być taki tani chwyt marketingowy :mrgreen:
pożyjemy, zobaczymy.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Jakub Kwaśny pisze:No 10gr to faktycznie nie dużo mniej - ale jednak, niech walczą...
Poza tym będą chyba musieli zwiększyć różnicę w stosunku do sieci ;-) chcąc mocniej konkurować ...
Walka póki co nie przynosi spodziewanych rezultatów. Sieciówki pozostają zupełnie obojętne na istnienie Mpetrol a ich ceny w Tarnowie wciąż są jednymi z najwyższych w Polsce.

Może to też dlatego, że ludzie nie garną się jakoś wybitnie na miejską stację. Obawiam się, że może działać podobny mechanizm jak z Lukoilem - Tarnów, a w szczególności miejskie inicjatywy, kojarzą się mieszkańcom z dziadostwem. A paliwo to drażliwy temat, wymagający zaufania kierowcy do dystrybutora.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6880
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

gushman, ja bym powiedział bardziej, że ta stacja jest na tzw. zadupiu, tam nie jest nikomu po drodze.
Jakby ją jakoś wyeksponowali przy jakiejś główniejszej drodze to by było chyba lepiej.
No i jeszcze jedno - mnogość dystrybutorów paliwa na tej stacji.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3802
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Ale powiedzcie mi jedno tak właściwie ;) Czego spodziewaliście się po jednej stacji, która, po pierwsze, jest na uboczu, po drugie, ma paliwo tańsze o 10gr na litrze od sieciówki, więc dojazd tam wyjdzie drożej niż zatankowanie na sieciówce.
Zacznijmy od tego, że są różne Rzeszutki, Valdi, Kramexy itp ;) I jest ich dość dużo a i tak sieciówki nie staniały ;) Więc dlaczego mała by to zmienić jedna miejska stacja?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6880
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Zmieniłaby, ale jakby to była stacja a nie stacyjka i jakby paliwo było na niej zdecydowanie tańsze a nie tylko troszeczkę.
Tarnów jest na tyle małym miastem, że jedna by wystarczyła.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3802
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Ale Lord zobacz na okolice ulicy Przemysłowej ;) Masz tam 2 stacje sieciowe(BP, Lotos) i dwie stacje nie zrzeszone(Rzeszutko, Valdi). I jakoś nie widzę, że stacje sieciowe w tym miejscu obniżyły drastycznie ceny. A mają blisko bardzo konkurencję w postaci naprawdę tanich stacji benzynowych ;)

Ale tak jak ty napisałeś, czyli, że mogłaby konkurować gdyby miała naprawdę tanie paliwo a nie tylko troszkę tanie.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6880
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

No, bo jak zauważyłeś, niewielu ludziom opłaca się tam jechać specjalnie po to, żeby zatankować, załóżmy, że ktoś tankuje raz na tydzień za 50 zł (~12 l), to oszczędza raptem 1,20 zł, czyli 4,80 zł miesięcznie, co daje dodatkowy litr z hakiem, a 4 dojazdy tam, powiedzmy z okolic os. Legionów to będzie więcej niż litr paliwa w plecy.
Ja z reguły tankuję na full i jeżdżę do zera, no to tak czy inaczej, 4,20 bym oszczędził, co mi daje litr więcej na całym baku - fest interes, a jeszcze biorąc pod uwagę, że jak gdzieś jadę, to w przeciwnym kierunku to tym bardziej będę tam "częstym" klientem.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1418
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Stacja obok Bonarki - Auchan dziś E95 - 3,96 zł, E98 - 4,18 zł. Polecam bo paliwo i dobre i tanie ;) Przy czym u nas E95 - 4,36 :-x różnica jedynych 40 groszy.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Stacje pod szyldem Supermaketów to INNA bajka.

Ich zadaniem NIE jest zarabiać na paliwie - znajomy pracujący w Oszłomie* w Wejherowie mówił, ze marże na paliwie były minimalne, tak je policzyli by nie tracić. Zysk był minimalny, symboliczny.

Zadanie tych stacji to MARKETING - Jadę zatankować bo najtańsze paliwo - to skoro już jadę to zrobię tam zakupy by DWA razy nie jeździć. Znajomy mówił też, ze stacja była brana jako wyjście awaryjne - pamiętacie jak banda oszołomów chciała zakazać handlu w niedzielę? Kumpel twierdził (a jest jednym z dyrektorów lokalnego Oszołoma) że ich Naczalstwo rozważalo zamknięcie Supermarketu i otwarcie stacji Z DOŁĄCZONYM sklepem - takie wyjście awaryjne - i miły dodatek do marketingu.

A że ceny niskie? Cóż to dobrze - konkurencja zawsze najlepsza dla klientów.

*Tak mój znajomy "tłumaczy" nazwę Auchan :mrgreen:

Awatar użytkownika

zicc
Prytan
Posty: 181
Rejestracja: 26-11-2009, 18:28

Post autor: zicc »

Otóż to. Stacja MPK jest na uboczu, nie każemu tam po drodze. Po drugie aby zatankować trzeba odczekać swoje w kolejce bo dystrybutor jeden, różnica w cenie też nie powala z nóg...

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1418
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Ravir mało mnie obchodzi polityka firmy Auchan - nigdy tam nie robiłem jeszcze zakupów,
ale nie wykluczam że może zrobię... ważna jest cena i jakość paliwa :D

Stacja MPK to bardzo dobry pomysł, pod warunkiem że będzie ich więcej i będą
mieć więcej dystrybutorów. Ostatnio jak zobaczyłem ile tam ludu to zawróciłem
i pojechałem na Shela... a szkoda


CiniO
Obywatel
Posty: 70
Rejestracja: 12-10-2009, 23:09
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: CiniO »

Heh bylem w Tarnowie przez ponad miesiac i tankowalem wsumie tylko i wylacznie na tej stacji.
Ani razu nie czekalem wiecej niz 3 minuty.
Ale moze teraz (w ostatnich 2 tygodniach) sie cos zmienilo.

ODPOWIEDZ