"Tanie paliwo" w Tarnowie

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

halskky
Obywatel
Posty: 49
Rejestracja: 10-11-2009, 01:39

Re: "Tanie paliwo" w Tarnowie

Post autor: halskky »

hurricane pisze:Możliwe. Wspominali chyba, że obniżą o 15 groszy. Tyle, że 3,67 zł. to mniej więcej obecna cena hurtowa paliwa, a nie ma powodu, by MPK i miasto dopłacało do biznesu. Podejrzewam, że to promocja świąteczno-noworoczna.
Hurtowe ceny Orlenu służą tylko jako punkt odniesienia. Duzi odbiorcy paliw, a MPK z pewnością do takich należy, płacą za nie znacznie mniej. Więc nie byłbym taki pewny, że miasto do interesu dopłaca.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: "Tanie paliwo" w Tarnowie

Post autor: TomekMKM »

Przed świętami na Shellu przy Szujskiego PB95 tankowałem za 4,06. Dzisiaj na Orlenie na Mościckiego za rekordowe ... 4,03, dzięki czemu trasę Tarnów-Nowy Sącz-Bukowina-Zakopane-Nowy Targ-Kraków-Tarnów (razem z przejazdami po mieście c.a. 390 km) udało mi się zrobić za 95 zeta. Jakież było moje zdziwienie, gdy dzisiaj przy tankowaniu przelałem zbiornik ;)
Ostatnio zmieniony 28-12-2015, 22:18 przez TomekMKM, łącznie zmieniany 4 razy.


e12
Prytan
Posty: 139
Rejestracja: 15-01-2010, 12:01
Lokalizacja: Centrum

Re: "Tanie paliwo" w Tarnowie

Post autor: e12 »

M Petrol wcale nie jest najtańszy jeśli chodzi o cenę ON w Tarnowie - dziś tankowałem na stacji mieszczącej się w bazie PKS na Braci Saków po 3,64 :)


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: "Tanie paliwo" w Tarnowie

Post autor: hurricane »

halskky pisze:
hurricane pisze: Duzi odbiorcy paliw, a MPK z pewnością do takich należy, płacą za nie znacznie mniej. Więc nie byłbym taki pewny, że miasto do interesu dopłaca.
Mam znajomego właściciela firmy przewozowej (kilkanaście autobusów), gdy pytałem o ceny, po jakich dostaje ON to powiedział, że zwykle około 25 groszy poniżej cen detalicznych na stacjach benzynowych, czyli mniej więcej po cenach hurtowych. Nie sądzę, by inni mieli jakieś dużo większe upusty, przecież pośrednik też raczej do interesu nie będzie dopłacał, producent paliw tym bardziej.
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl


halskky
Obywatel
Posty: 49
Rejestracja: 10-11-2009, 01:39

Re: "Tanie paliwo" w Tarnowie

Post autor: halskky »

hurricane pisze:
halskky pisze:
hurricane pisze: Duzi odbiorcy paliw, a MPK z pewnością do takich należy, płacą za nie znacznie mniej. Więc nie byłbym taki pewny, że miasto do interesu dopłaca.
Mam znajomego właściciela firmy przewozowej (kilkanaście autobusów), gdy pytałem o ceny, po jakich dostaje ON to powiedział, że zwykle około 25 groszy poniżej cen detalicznych na stacjach benzynowych, czyli mniej więcej po cenach hurtowych. Nie sądzę, by inni mieli jakieś dużo większe upusty, przecież pośrednik też raczej do interesu nie będzie dopłacał, producent paliw tym bardziej.
Hurtowi odbiorcy oleju napędowego, którzy zamawiają większe ilości do swoich własnych zbiorników na paliwo, mogą liczyć na upusty +/- 200 PLN na 1m3 od ceny hurtowej Orlenu podanej na stronie internetowej. Przy dzisiejszych cenach daje to około 3,50 PLN / litr brutto.
W przypadku hurtowego zakupu paliwa na ogólnodostępnych stacjach benzynowych rzeczywiście można liczyć na rabat około 25 - 30 groszy na litrze od ceny na pylonie.
MPK posiada własne zbiorniki i przy liczbie autobusów jakie posiada i ich apetycie na ON + paliwo, które sprzedają na stacji daje nam na prawdę duże ilości. Jest bardzo możliwe, że kupują Diesla z jeszcze większymi rabatami.


Kimkat
Metoikos
Posty: 4
Rejestracja: 23-12-2015, 18:19
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: "Tanie paliwo" w Tarnowie

Post autor: Kimkat »

e12 pisze:M Petrol wcale nie jest najtańszy jeśli chodzi o cenę ON w Tarnowie - dziś tankowałem na stacji mieszczącej się w bazie PKS na Braci Saków po 3,64 :)
Też tam zawsze tankuję, znalazł ktoś gdzieś jeszcze taniej może?

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Re: "Tanie paliwo" w Tarnowie

Post autor: ozi26 »

Taniej to już kupisz tylko oszczędności ;-)

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: "Tanie paliwo" w Tarnowie

Post autor: sylw3st3r »

Rzeszutko ceny z dzisiaj to PB95 3.95 PB98 4.31 ON 3.77 LPG 1.72


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: "Tanie paliwo" w Tarnowie

Post autor: sotiv »

Jeśli ktoś szuka taniej paliwa, to można wstąpić np. na Halę Tuchowską i za każde wydane 50 zł dostaje się rabat 0,15 gr/litr na zatankowanie minimum 15 litrów dowolnego paliwa i płatność gotówką na stacji Witospol. Promocja jest bodajże do końca stycznia.


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: "Tanie paliwo" w Tarnowie

Post autor: sylw3st3r »

ktoś podrzuci jak ceny na Rzeszutko?


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Re: "Tanie paliwo" w Tarnowie

Post autor: suraiw »

Zapamiętałem że PB95 3,92 zł, LPG 1,71 zł. To są ceny na dzień19.01.
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: "Tanie paliwo" w Tarnowie

Post autor: sylw3st3r »

Rzeszutko dzisiaj PB95 3.89 ON 3.67 LPG 1.71 PB98 4.24

Awatar użytkownika

robas
Proedroj
Posty: 371
Rejestracja: 03-08-2011, 15:44
Lokalizacja: Starodąbrowska
Kontakt:

Re: "Tanie paliwo" w Tarnowie

Post autor: robas »

Shell na Nowodąbrowskiej - ON 3,69. Magiczne 3,50 się zbliża :)


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: "Tanie paliwo" w Tarnowie

Post autor: hurricane »

robas pisze:Magiczne 3,50 się zbliża :)
Niestety ceny paliw nie zbliżą się nawet do tej granicy. Już w sobotę była podwyżka cen hurtowych, w ciągu ostatnich dwóch dni na światowych giełdach była korekta wzrostowa na ropie rzędu 13% w górę. Raczej za kilka dni spodziewałbym się nagłej 10-groszowej podwyżki...


Frytek
Proedroj
Posty: 461
Rejestracja: 04-07-2012, 11:18

Re: "Tanie paliwo" w Tarnowie

Post autor: Frytek »

Wczoraj w Krk na wielu markowych stacjach było 3,57 za ON

ODPOWIEDZ