"Tanie paliwo" w Tarnowie

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

Trochę OT. Ja wczoraj tankowałem pod Bonarką w KRK za 3.89 (PB95)


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

No bo w Krakowie, zwłaszcza we wschodniej części miasta można spotkac benzynę bezołowiową za cenę poniżej 4 zł. Sam 2 dni temu tankowałem na BP przy rondzie Matecznego ES95 za 3,99 zł. w Nowej Hucie jest jeszcze taniej ;) Tarnowowi jeszcze i tak daleko do ideału, choć pierwszy krok już wykonano. Ktoś mi powie czemu na nowej stacji na MPK paliwo drożeje o 1 grosz na 1 dzień? Przecież niedługo się nie będzie opłacało jechać na tę stację.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Bo to taka promocja była - przez dzień albo dwa było najtaniej a teraz ma iść 10 x 1 gr do góry i potem stop. Zobaczymy jak to będzie wyglądać w praktyce.

I jeszcze pytanie do Kuby. Czy stacja "miejska" jest osobną działalnością gospodarczą, z osobną księgowością itd, czy jest podpięta pod MPK?


ovoc
Obywatel
Posty: 26
Rejestracja: 27-11-2009, 12:10

Post autor: ovoc »

Bo to taka promocja była - przez dzień albo dwa było najtaniej a teraz ma iść 10 x 1 gr do góry i potem stop. Zobaczymy jak to będzie wyglądać w praktyce
Cena z piątku (27-11): 4,15zł
W tym czasie na Orlen, ul. Spokojna cena pb95: 4,29zł


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

No to jak z tym tanim paliwem w Tarnowie jest?

Oto przykład taniego paliwa z dn. 7.12.2009. Stacja paliw AUCHAN przy krakowskiej galerii Bonarka:

PB 98 - 4,04 zł
PB 95 - 3,88 zł
ON - 3,46 zł

Oczywiście wszystkie ceny za litr paliwa. I to jest w miare tanie paliwo w stosunku do lokalnego tarnowskiego.


ovoc
Obywatel
Posty: 26
Rejestracja: 27-11-2009, 12:10

Post autor: ovoc »

Niestety w Tarnowie nie jest tak kolorowo.
7.12.2009 r.

MPK:
Pb 95: 4, 16zł

BP (ul. Lwowska):
Pb 95: 4,24 zł


kato
Rhetor
Posty: 2702
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

Czyli kartel sobie radzi.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

Zgadza się. Kartel w Tarnowie radzi sobie doskonale, a ta niby stacja z tanim paliwem będąca podobno oczkiem w głowie UM, oferuje nam PB 95 w cenie o 1 gr więcej, aniżeli stacja paliw na Przemysłowej.
Z tego wniosek wyciągam taki, że to Rzeszutko wymusza obniżenie ceny paliwa dla takich stacji jak ta syngowana przez UM.
Oj nie tak miało być, oj nie tak!!!
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

suraiw pisze:Z tego wniosek wyciągam taki, że to Rzeszutko wymusza obniżenie ceny paliwa dla takich stacji jak ta syngowana przez UM.
I ja tak myślę.


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

Bo stacja na MPK jest polityczna...Ważne było jej otworzenie a teraz jak działa to już nie ważne..Mi się widzi alby przy Gemini Tesco otworzyło własną stację..Może coś by się wtedy ruszyło..


Husiek
Hekatontarchos
Posty: 202
Rejestracja: 25-10-2009, 10:22
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Husiek »

dzis na BP ul Krakowska PB95 - 4,32 :| w takim Krakowie czy innym zagajniku potrafią być ceny na poziomie 3,80 a tu nadal na maxa ... zamiast taniec to rośnie. a pamiętam przed otwarciem stacji miejskiej strasznie zapewniali ze dzięki niej ceny paliwa spadną jak na razie to ja widzę ze jest całkowicie odwrotnie szkoda.


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

No ale Prezydent będzie się mógł pochwalić że stację otworzył...


marpie
Obywatel
Posty: 82
Rejestracja: 30-11-2009, 01:28

Post autor: marpie »

Husiek pisze:w takim Krakowie czy innym zagajniku
Dobre :) Podoba mi się :)
Ceny będą takie jakie są, dopóki ludzie będą tankować. W Tarnowie mało klientów - wysoka cena, w Krakowie pomimo niskiej ceny stacje i tak wychodzą na swoje, bo jest dużo więcej klientów.


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

marpie pisze:... w Krakowie pomimo niskiej ceny stacje i tak wychodzą na swoje, bo jest dużo więcej klientów.
Z tymi klientami to różnie bywa. Przejeżdżając rano przed 9 obok stacji Auchan w Krakowie gdzie paliwo jest b.tanie /o czym wyżej pisałem/, widziałem tylko gościa z obsługi jak zbierał papierki i 0 klientów. Jadąc o 13.30, zauważyłem jak 1 /słownie jeden/ klient odjeżdżał z tej stacji pewnie zatankowany. Tak że tanie paliwo, a szału nie ma.

Co do stacji BP, to wiadoma sprawa dlaczego drogo. Mają podpisane umowy roczne, a nawet dwuletnie z firmami, istytucjami na karty do tankowania i mają zbyt na paliwo. A firmy wiadomo i tak w koszty sobie wliczą zakup paliwa do samochodów służbowych.
Dlatego na stacji BP przy Pułaskiego zawsze są klienci mimo że jest drogo jak jasny gwint.


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Moim zdaniem powinno się dofinansować takie paliwo nawet z budżetu miasta, byle tylko spowodowało to obniżki cen u konkurencji.

ODPOWIEDZ