Mewy (?) w Tarnowie

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

marwaldor
Archont
Posty: 748
Rejestracja: 10-05-2013, 06:43

Re: Mewy (?) w Tarnowie

Post autor: marwaldor »

Ale chyba należy się cieszyć. Za mojej młodości to bażant występował tylko w wersji wypchanej. Teraz bażantów jest od groma nawet w okolicy miasta. To chyba dobrze świadczy o jakości środowska naturalnego. A konkretnie o jego poprawie.

P.S. Za mojej mlodości cukrówek było pół na pół z gołębiami. Potem wymarły. A teraz proszę: Renesans na oś. Westerplatte. Od groma tych ptaszysk. I dobrze. Niech sobie "cukrują".


szopen
Prytan
Posty: 253
Rejestracja: 10-11-2010, 19:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Mewy (?) w Tarnowie

Post autor: szopen »

Bażantów jest dużo nawet w samym mieście. Wystarczy wybrać się tylko w miejsce gdzie jest odrobina spokoju i trochę wyższe zarośla. ;-) Sam zostałem wystraszony tym jego charakterystycznym pianiem podczas zrywania się do lotu nad Kantorią, nad Białą, pod Marcinką itp.
Swoją drogą nad Białą w Tarnowie na odcinku od Krakowskiej do Kassali można niezły zwierzyniec spotkać, od bobrów po np. czaplę białą (jeśli mnie oczy nie mylą): http://tnij.org/ra3d6il" onclick="window.open(this.href);return false; .

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6845
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Mewy (?) w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

marwaldor pisze:Ale chyba należy się cieszyć. Za mojej młodości to bażant występował tylko w wersji wypchanej. Teraz bażantów jest od groma nawet w okolicy miasta. To chyba dobrze świadczy o jakości środowska naturalnego. A konkretnie o jego poprawie.

P.S. Za mojej mlodości cukrówek było pół na pół z gołębiami. Potem wymarły. A teraz proszę: Renesans na oś. Westerplatte. Od groma tych ptaszysk. I dobrze. Niech sobie "cukrują".
A widziałeś gdzieś wróble?


petr
Prytan
Posty: 245
Rejestracja: 18-09-2009, 09:06
Lokalizacja: Tarnów

Re: Mewy (?) w Tarnowie

Post autor: petr »

Ja wczoraj widziałem wróble na Westerplatte.
pozdrawiam
petr

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Mewy (?) w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Wróble są, ale bardzo mało :( Część po prostu przeniosła się na wieś, ale opieprzanie wszystkiego jak leci styropianem spowodowało zmniejszenie się populacji wróbli.


tarnowianin1330
Prytan
Posty: 146
Rejestracja: 05-03-2011, 16:44
Lokalizacja: Tarnów

Re: Mewy (?) w Tarnowie

Post autor: tarnowianin1330 »

Populacja wróbli w Tarnowie bardzo zmalała już lata temu.I chyba każdy to zauważył.Kilka lat temu czytałem wypowiedź ornitologa, który twierdził, że populacja wróbli w Tarnowie stanowiła 20, czy 25% tego co było dawniej.M.in. wspomniane w temacie gawrony i kawki żywią się jajami i pisklętami wróbli – obserwuję to od kilku lat.

Na pewno jeszcze w niektórych rejonach Tarnowa można zobaczyć sporo szpaków, czy kopciuszków (szczególnie te pierwsze rzucają się w oczy ponieważ latają i żerują w stadzie).Gdzie jeszcze kilka lat temu wstecz nie były aż tak bardzo widoczne.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6845
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Mewy (?) w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

Ja się może nie znam, ale mi się brak wróbli w okolicy nakłada z ekspansją kleszczy, w końcu takie małe wróbelki chronią się właśnie po krzakach czy gałęziach zjadając to co tam znajdą. Źle rozumuję?

Awatar użytkownika

marwaldor
Archont
Posty: 748
Rejestracja: 10-05-2013, 06:43

Re: Mewy (?) w Tarnowie

Post autor: marwaldor »

A widziałeś gdzieś wróble?
Fakt, wróbelków coraz mniej.
Ale w okolicy mojego bloku jest jakaś grupa, na Słonecznej w żywopłotach jest ich niemało a ich zatrzęsienie jest przy dawnej siedzibie IS.
Możę się populacja odrodzi.

ODPOWIEDZ