Najwyżej w Tarnowie

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Wydaje mi się, że z jupiterów na stadionie Unii też widok byłby całkiem całkiem. Widać je z wielu miejsc w mieście więc i z nich zapewne sporo widać. Ale jak z dostępnością to już nie wiem.


George
Obywatel
Posty: 10
Rejestracja: 24-09-2009, 20:14

Post autor: George »

Do zrobienia panoramy proponuje rozwiązanie podobne do zastosowanego przez pewnego Brytyjczyka - http://nowe-technologie.wykop.pl/ramka/ ... a-500-gbp/
Z tym, ze w "naszym" przypadku nie byłby potrzebny GPS ani radiotransmiter, jedynie balonik aparat ustawiony na ciągle robienie zdjęć przymocowany do baloniku z helem, i całość wypuszczona na uwięzi na określoną wysokość.
Co prawda nie można dokładnie kontrolować kierunku w jakim zdjęcia są robione, ale z serii np. 100 zdjęć może dałoby się coś sensownego zrobić ;)


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Cena przedsięwzięcia? Około 500 GBP. To raczej trochę więcej, niż liczy sobie NASA za wysłanie wahadłowca w celu wykonania podobnych zdjęć.
Czyli że niby posłanie wahadłowca to wydatek mniejszy jak 500 GBP?!?! o.O

George - ja raczej planuję z ręki zrobić panoramę, ewentualnie z prowizorycznego statywu ;P (puszka z groszkiem bardzo dobrze się sprawiła do zrobienia panoramy 360 stopni!)


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Odnoszac sie do wypowiedzi Kajko, Gushmana i Doroty - pokrótce - zart bardzo adekwatny. Polecam wiekszy dystans, choc wystarczy troche wiekszy niz posiada Najwyzsze Kierownictwo.

PS Gusgman - przykry zywot człowieka poczciwego:)

Awatar użytkownika

Autor tematu
gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Weredyk pisze:Odnoszac sie do wypowiedzi Kajko, Gushmana i Doroty - pokrótce - zart bardzo adekwatny. Polecam wiekszy dystans, choc wystarczy troche wiekszy niz posiada Najwyzsze Kierownictwo.

PS Gusgman - przykry zywot człowieka poczciwego:)
Ale Twoje smrodzenie polityką w każdym wątku, nawet takim zupełnie niezwiązanym, jest po prostu przykre.

PS George, bardzo inspirujące. :) Choć wydaje mi się, że to 500 GB to tylko cena samego lotu, bez aparatu. Choć ten nie musiałby być znowu jakiś bardzo wyszukany. Zależy do czego te zdjęcia.


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Gushman przykro mi ze Ci przykro.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

George pisze:z serii np. 100 zdjęć może dałoby się coś sensownego zrobić
A w Tarnowie baloniarzy mamy... Może też robią zdjęcia?

A jeżeli chodzi o panoramy, to taką udało mi się 'z buta(narciarskiego)' cyknąć w 5 sekund (i pote skleić jakimś sprytnym programem do klejenia panoram):

Obrazek
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

hmmm but, który robi zdjęcia? Co za czasy... ; )

Moja ostatnia ma w sumie 11 000 px... trochu przesadziłem, hehe.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Keleos pisze:but, który robi zdjęcia?
I to do tego narciarski :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

Raz się przez przypadek znalazłem pod basenem z aparatem ;)

http://static.panoramio.com/photos/orig ... 716729.jpg

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

Przypadkiem wyszła całkiem ciekawa panorama :)


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

ze statywu czy z ręki?

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Mi sie ostatnio udało na dach elektrociepłowni na Azotach (ECII) wyleźć i stamtąd można ciekawe zdjęcia zrobić, niestety jeszcze nie mogę nic pokazać bo mam zakaz... jak już będę mógł to wrzucę.

Awatar użytkownika

Autor tematu
gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

rzuf pisze:Mi sie ostatnio udało na dach elektrociepłowni na Azotach (ECII) wyleźć i stamtąd można ciekawe zdjęcia zrobić, niestety jeszcze nie mogę nic pokazać bo mam zakaz... jak już będę mógł to wrzucę.
No to gratulacje! Bo rozumiem, że załapałeś się do finałowej trójki konkursu, prawda?

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

No nie do końca, finalistów jest pięciu a ja tylko wyróżnienie dostałem z prawem wstępu na Azoty :D

ODPOWIEDZ