Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: kato »

Szafa76 pisze: Jak tylko będzie można wystartować asfaltem z Ostrowa i skończyć w Szczucinie cały czas po wałach,to zaliczę ten dystans na rolkach :D
To ponad 60 km. Niezła kondycja i moc w nogach.
Podziwiam!
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: LordRuthwen »

Widziałem ostatnio gościa na "panczenach" jadącego wzdłuż Słonecznej, jechał sobie spokojnie, powoli, rozwijając jakieś 25 km/h "ścieżką rowerową". Więc jeśli to on, to nie zmęczy się zbytnio :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
marwaldor
Archont
Posty: 748
Rejestracja: 10-05-2013, 06:43

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: marwaldor »

LordRuthwen pisze:Widziałem ostatnio gościa na "panczenach" jadącego wzdłuż Słonecznej, jechał sobie spokojnie, powoli, rozwijając jakieś 25 km/h "ścieżką rowerową". Więc jeśli to on, to nie zmęczy się zbytnio :)
No z tymi 25km/h nieźle przesadziłeś...


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: kato »

[No z tymi 25km/h nieźle przesadziłeś...]

Nie bardzo. Jakiś czas temu jechałem przez Wolę Rzędzińską, a obok na chodniku na rolkach popylał nastolatek.
Bez problemu zmierzyłem mu 21 km/h. Nie wiem, jak długo mógł tak jechać, ale nieźle cisnął.
No i chodnik to nie asfalt. Gorzej się jedzie.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: Leon »

Do wejss. Dzięki za Twoją opinię. Każdy ma różne spostrzeżenia. Jak dla mnie jest tam zbyt monotonnie. Zaczekaj aż wszystko zarośnie to widoki będą słabe. Dla kogoś kto mieszka w tamtej okolicy może i dobre miejsce ale sam widziałeś, zainteresowanie znikome. Gdyby ktoś chciał potrenować, to dosyć słuszne miejsce, nie to co Velo Ostrów, gdzie popołudniami i w weekendy (przy dobrej pogodzie), w jedną stronę można minąć ok 50 rowerzystów i nie tylko. Z drugiej stront, trasy Velo to turystyka a nie tor wyścigowy.

Awatar użytkownika

Autor tematu
marwaldor
Archont
Posty: 748
Rejestracja: 10-05-2013, 06:43

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: marwaldor »

Może w ten weekend trzeba zobaczyć co słychać na placu budowy VeloDunajec za Biskupicami?


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: Roberto »

Obrazek

Awatar użytkownika

Szafa76
Obywatel
Posty: 20
Rejestracja: 19-07-2016, 17:08

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: Szafa76 »

kato pisze:[No z tymi 25km/h nieźle przesadziłeś...]

Nie bardzo. Jakiś czas temu jechałem przez Wolę Rzędzińską, a obok na chodniku na rolkach popylał nastolatek.
Bez problemu zmierzyłem mu 21 km/h. Nie wiem, jak długo mógł tak jechać, ale nieźle cisnął.
No i chodnik to nie asfalt. Gorzej się jedzie.
Wprawny rolkarz na rolkach z kółkami od 84mm w górę bez problemu utrzyma na dobrej równej nawierzchni prędkość około 20km/h na dystansie nawet kilkudziesięciu kilometrów. Tu macie przykładowe wyniki profesjonalnych rolkarzy jeżdżących maratony na rolkach. :D https://enduhub.com/pl/wyniki/rolki/201 ... ach,18083/" onclick="window.open(this.href);return false; Mistrz świata robi maraton w czasie poniżej godziny :) Potrzebny byłby naprawdę zaprawiony w jeździe rowerzysta żeby dotrzymać im tempa na dwóch kółkach z pedałami :) A tak wygląda bardzo profesjonalna rolka do jazdy szybkiej https://www.zicoracing.com/pl/p/Simmons ... nikow/2030" onclick="window.open(this.href);return false; cena też niezła :)


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: kato »

Cena faktycznie powala.
Widze, że jesteś w temacie, więc może podsunąłbyś jakiś pomysł na rolki, dla kogoś kto chciałby zacząć. Takie nie za drogie i nie za tanie.
Jazda rekreacyjna, co nie znaczy, że powolna (docelowo).

:)
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

Szafa76
Obywatel
Posty: 20
Rejestracja: 19-07-2016, 17:08

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: Szafa76 »

Proszę bardzo :)
http://allegro.pl/rolki-rollerblade-ign ... 02678.html" onclick="window.open(this.href);return false; bardzo dobre rolki fitness renomowanej firmy na kołach 90mm,jeżdżę od 2014 r.na poprzedzającym je modelu i jestem bardzo zadowolony.
http://allegro.pl/lyzworolki-z-aluminio ... 93781.html" onclick="window.open(this.href);return false; miałem okazję oglądać i mierzyć je na żywo w MartesSport Tarnów,jakość wykonania w stosunku do ceny bardzo przyzwoita.


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: kato »

Dzięki.
Może coś z tego będzie :)
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

Szafa76
Obywatel
Posty: 20
Rejestracja: 19-07-2016, 17:08

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: Szafa76 »

Ewentualnie przejdź się po tarnowskich sklepach sportowych i popatrz za Rollerblade Spark 84mmm na aluminiowej szynie, widywałem je w RajSporcie i MartesSporcie cena do 500zł. https://www.skitenis.pl/pl/rolkarstwo/2 ... eskie.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

Autor tematu
marwaldor
Archont
Posty: 748
Rejestracja: 10-05-2013, 06:43

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: marwaldor »

Co do pinezek:
Czasami wstyd mi za nasze społeczeństwo...
Naprawdę to jest zwykła obora.

Co do rolek:
Daj wam Boże zdrowie :)
Ja już takiego tempa nie mam nawet na rowerze.
Czterdziestka stuknęła, wiadomo już po chłopie :)


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: wejss »

marwaldor pisze:Co do pinezek:
Czasami wstyd mi za nasze społeczeństwo...
Naprawdę to jest zwykła obora.

Co do rolek:
Daj wam Boże zdrowie :)
Ja już takiego tempa nie mam nawet na rowerze.
Czterdziestka stuknęła, wiadomo już po chłopie :)
Tak jak pisałem wcześniej w sobotę przejeżdżałem tamtędy dwa razy i pinezek nie było. Jechało nas 6 osób więc ktoś by pewnie w nie wpadł. Zachodzi pytanie kto to rozsypał. Jak dziecko no to jeszcze zrozumiem bo różne idiotyczne pomysły się miało za młodu. Jeżeli jednak starszyzna wioski robi takie jaja no to ręce opadają. No chyba, że obok jest znak AGROTURYSTYKA I WULKANIZACJA.

Awatar użytkownika

Szafa76
Obywatel
Posty: 20
Rejestracja: 19-07-2016, 17:08

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: Szafa76 »

marwaldor pisze:Co do rolek:
Daj wam Boże zdrowie :)
Ja już takiego tempa nie mam nawet na rowerze.
Czterdziestka stuknęła, wiadomo już po chłopie :)
Końcówka nicka to jest mój rok urodzenia :mrgreen:. Po 40-stce facet ma trochę z osła trochę z lwa :mrgreen: staram się mieć jak najwięcej tego drugiego zwierzaka ;) :mrgreen:

ODPOWIEDZ