Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: Rodowity »

https://www.facebook.com/Szczucinka/?fref=ts" onclick="window.open(this.href);return false; tutaj szukaj informacji. Całe szczęście, że udało się wygrać wojenke z chorymi pomysłami budowy ścieżki rowerowej w miejsce linii kolejowej, za któymi to optował burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej. W planach jest wprowadzenie drezyn, ale daleka droga do tego.


Można było starać się o dofinansowanie rewitalizacji linii 115 i stworzenie coś na wzór SKMki, ale pewnych włodarzy jedyne na co było stać to wymyślenie ścieżki rowerowej :lol:



w obecną infrastrukturę trzeba wiele zainwestować, są ubytki w torowisku, podkłady do wymiany, odkrzaczenie, ale warto!

Awatar użytkownika

Autor tematu
marwaldor
Archont
Posty: 748
Rejestracja: 10-05-2013, 06:43

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: marwaldor »

Całe szczęście, że udało się wygrać wojenke z chorymi pomysłami budowy ścieżki rowerowej w miejsce linii kolejowej,
Możesz wyjaśnić co chorego było w tym pomyśle.
Bo na razie chore są tory, po których od ładnych paru lat nic nie jeździ i zapewniam Cię, że nic nie pojedzie...

P.S.
SKM - szybka kolej miejska powiadasz - a to niby gdzie się mają poruszać tym mieszczuchy? Pomiędzy dworcem a Hodowlaną ? Bo dalej dalej tory lecą zadupiami.


szopen
Prytan
Posty: 253
Rejestracja: 10-11-2010, 19:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: szopen »

Jeżeli nagle jakieś pociągi pasażerskie miałyby zacząć kursować Szczucinką, to przypuszczam, że głównymi zainteresowanymi mieli by być mieszkańcy Dąbrowy Tarnowskiej i Szczucina. Problem polega na tym, że na trasie Szczucin - Tarnów kursuje od pierona busów firm R.T.M. i EuroTrans, ci sami przewoźnicy kursują też na linii Żabno - Tarnów. I tak już wręcz biją się o pasażerów, bilet z Dąbrowy do Tarnowa bez ulgi wyniósł mnie śmieszne 2 zł albo 2,5 zł, ceny biletów miesięcznych również nie są wygórowane. Z tego co opowiadał mi znajomy mieszkający w DT, to właściciel jednej firmy może być w stanie jeździć za darmo przez rok byleby wykończyć tego drugiego - ot taka wojenka ;-)
Osobiście uważam, że reaktywowanie tej linii byłoby wywaleniem pieniędzy w błoto, nawet gdyby miały się tam odbywać jedynie jakieś przejazdy turystyczno-widokowe, to i tak koszty remontu, odkrzaczania itp. zwracałyby się bardzo długo.

Istnieje jakiś wątek odnośnie Szczucinki? Można by nie robić tutaj offtopu ;)


petr
Prytan
Posty: 245
Rejestracja: 18-09-2009, 09:06
Lokalizacja: Tarnów

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: petr »

Na tej linii od Dąbrowy doSzczucina rośnie las. Częściowo nie ma szyn i podkładów a korzenie drzew rozsadziły nasypy. Żeby tam pojechało cokolwiek szynowego trzeba by rozebrać tą linię do dna i zbudować na nowo. A to raczej jest bez sensu.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
pozdrawiam
petr


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: Rodowity »

chore sa tory? szkodza Ci one? czy moze chora wladza ktora chorymi wizjami doprowadzila do takiego stanu rzeczy jaki jest w Dabrowie, Szczucinie, lepiej lobbowac interesy busiarzy i co by im klienci nie odpadli, lepiej lobbowac budowe sciezki po torach co by nikomu do glowy nie przyszlo przywrocenie normalnego ruchu pociagu, szynobusu. A Droga na Dabrowe, Szczucin taka szeroka i bezpieczna.



zadupiami jest tez Leg, Zabno? do Zabna pociag jedzie raz na tydzien albo dwa. A Twoje zapewnienia za jakis czas zostana zweryfikowane wiec mozesz sobie ich oszczedzic.


na linie maja zostac wprowadzone planowo drezyny.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7661
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: ad2222 »

Już raz to pisałem, ale powtórzę - za niedaleką granicą mamy bardzo ładny przykład - Badener Bahn, z centrum Wiednia do Baden - większość miejscowości po drodze to sypialnie Wiednia, niby małe dziury, ale w każdej są wielorodzinne bloki i sporo nowych jednorodzinnych domów. Tylko ta kolejka ma już ze sto lat :), no i kursuje dość często.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: Leon »

Halo, Halo :!: To NIE TEN WĄTEK :!: :!: :!:

Awatar użytkownika

Autor tematu
marwaldor
Archont
Posty: 748
Rejestracja: 10-05-2013, 06:43

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: marwaldor »

chore sa tory? szkodza Ci one?
Tak są chore, bezużyteczne a co najgorsze zaczynają straszyć. Do tego conajmniej trzy znaki STOP, które skutecznie tamują ruch na Krysztaowej, Sadowej i Kochanowskiego szkodzą mi i środowisku - zawsze o tym wspominam zatrzymując bezsensownie samochód przed w/w znakami.
zadupiami jest tez Leg, Zabno?
Miałem na myśli zadupia Tarnowa w kontekście SKM.
Ale trudno się z Tobą nie zgodzić...
na linie maja zostac wprowadzone planowo drezyny
Drezyna to raczej jest składem serwisiowym. Raczej nie do wożenia ludzi.
A jeśli mówisz o tej napędzanej siłą mięśni ludzkich, to chyba nie wiesz co mówisz...


Wracając do tematu:
Wycieczka ze Szczucina wałem Wisły, wałem Dunajca do Tarnowa to jest prawie 80 km. Dla mnie i mojej rodziny nie do pokonania w obie strony. Szukam transportu aby dojechać tam, a wrócić rowerkiem spowrotem. Niech mi ktos powie, czy jeżdżą busy do Szczucina i skąd odjeżdżają. Może zapytam busiarza czy by zawiózł ?

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: defekator »

@Malwador

http://rtm-trans.pl/szczucin-tarnow" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.plawecki.org/s-tarnow-dabrow ... ,4,13.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Przez Tarnów jadą mniej więcej tak jak linia 5
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


dzik
Archont
Posty: 561
Rejestracja: 29-12-2010, 18:19
Lokalizacja: świat

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: dzik »

ad2222 pisze:Już raz to pisałem, ale powtórzę - za niedaleką granicą mamy bardzo ładny przykład - Badener Bahn, z centrum Wiednia do Baden - większość miejscowości po drodze to sypialnie Wiednia, niby małe dziury, ale w każdej są wielorodzinne bloki i sporo nowych jednorodzinnych domów. Tylko ta kolejka ma już ze sto lat :), no i kursuje dość często.
Takie rzeczy to tylko na zachód od Wisły ;)
Polak Szkot dwa bratanki*


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: Rodowity »

Marwaldor:
Drezyna to raczej jest składem serwisiowym. Raczej nie do wożenia ludzi.
A jeśli mówisz o tej napędzanej siłą mięśni ludzkich, to chyba nie wiesz co mówisz...
skoro nie wiem, to patrz tutaj:

http://wycieczki-bieszczady.pl/drezyny- ... zyczalnia/" onclick="window.open(this.href);return false;

co widzimy?
Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe zostały uznane za

NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY
Województwa Podkarpackiego 2015 oraz Polski 2015
coś chcesz dodać? czekam, bo cały czas czytam z Twojej strony, "nie wiesz co mówisz, chore tory, nie pojedzie" więc tak się mają do tego Twoje zapewnienia. Nie dziwie się, że w tym mieście jest taka sytuacja, skoro wszyscy są tylko nastawieni na NIE DA SIE. A tu wielkiej filozofii nie ma

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7661
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: ad2222 »

Wczoraj byłem na tych drezynach - świetna rzecz, ale powiem Ci jedno - nie mamy takich widoków, jak w Bieszczadach - bo też, pedałując do stacji Stefkowa, myślałem o linii Tarnów-Szczucin w tym kontekście. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś, wzorem firmy z Bieszczad, zaryzykował trochę grosza i spróbował zrobić coś takiego w Tarnowie. Oni zaryzykowali i się udało. Ja swoich pieniędzy w naszą "szczucinkę" nie zaryzykowałbym.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Autor tematu
marwaldor
Archont
Posty: 748
Rejestracja: 10-05-2013, 06:43

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: marwaldor »

coś chcesz dodać? czekam, bo cały czas czytam z Twojej strony, "nie wiesz co mówisz, chore tory, nie pojedzie" więc tak się mają do tego Twoje zapewnienia.
Tak chcę dodać, że Tarnów i jego okolice to nie Bieszczady, a Szczucin czy D.Tarnowska to nie Zakopane czy austriackie Baden. W D.Tarnowskiej nie ma nic co by mogło przyciągnąć turystów, w Szczucinie również, no może poza muzeum drogownictwa, które niestety jest nieczynne w sobotę i niedzielę. Myśle, że z powodu natłoku zwiedzających...

I tylko napomknę, że jest pewna różnica pomiędzy wąskotorówką a zwykłym torem: Drezynę na zwykły tor jest w stanie napędzić tylko ktoś pokroju strongmena i w trasie do najbliższych Niedomic będzie potrzebował zmiany...
A rowerem to nawet ośmiolatek dojedzie...
Nie dziwie się, że w tym mieście jest taka sytuacja, skoro wszyscy są tylko nastawieni na NIE DA SIE. A tu wielkiej filozofii nie ma
Oczywiście, że się da. Tylko pytanie: Po co ? Skoro widać jak na dłoni, że to najpierw będzie klapa a zaraz potem wtopa. I tu wielkiej filizofii też nie ma.

Ale skoro jesteś innego zdania zrób biznesplan, uderzaj po fundusze unijne, dołóż ze swoich, zainwestuj i zarabiaj pieniądze...

Awatar użytkownika

Autor tematu
marwaldor
Archont
Posty: 748
Rejestracja: 10-05-2013, 06:43

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: marwaldor »

Rowerem po torach. Na Śląsku w miejscu nieczynnych linii kolejowych zbudują rowerową autostradę
http://next.gazeta.pl/next/7,151003,205 ... #BoxBizImg

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: defekator »

Nie tylko na Śląsku. W artykule jest mowa o podobnych rozwiązaniach na Pomorzu czy też w Niemczech. Widać tylko u nas ten pomysł okazał się poroniony, ze względu na płonne nadzieje przywrócenia nierentownego w obecnej sytuacji ruchu kolejowego na Szczucince. Zamiast trasy rowerowej nie będzie nic - ale przynajmniej nie będzie też nowych powodów do narzekania ;)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

ODPOWIEDZ