Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: Boruta »

Leon, trasa jest gotowa na całym odcinku od ujścia Dunajca do Szczucina, jedynie pobocza nie były jeszcze usypane gdy tam jechałem. Jeśli chcesz tam podjechać samochodem z Tarnowa, to ciut bliżej masz do Ujścia, nad rzeką przy promie jest ogromny plac gdzie można zaparkować. Na wale asfalt gładki jak stół. Do Szczucina miałem wiatr w plecy, z powrotem było gorzej, jednak na wale wyłapuje się każdy podmuch.

Link do ścieżki z Endomondo:
https://www.endomondo.com/users/2347904 ... /776391139" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11063
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: Goscinny »

W dzisiejszej "Gazecie Krakowskiej" czytamy:
. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa wstrzymało likwidację Szczucinki, a samorządowcy wycofują się z pomysłu zastąpienia zarośniętych torów ścieżką rowerową.
część samorządowców wpadła już na pomysł, aby po torach kursował pociąg retro.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7659
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: ad2222 »

Jak tylko wypłynął temat ścieżki rowerowej, to myślałem, że będzie to obok torów. A same tory zostaną (nawet nie żelazo fizycznie, ale przygotowane miejsce) na podmiejską kolejkę - szynobus.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: Jan Kowalski »

Teraz jest moda w PO na robienie ścieżek rowerowych. To jest takie innowacyjne i ekologiczne, że nawet w Tarnowie znaczną część chodników przerobiono na ścieżki rowerowe za pomocą cudownych piktogramów. Wystarczy zapytać Rozsądnego ile ścieżek powstało w ciągu 2 lat jego kadencji. Teraz pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego planowali zalać asfaltem linię kolejową, bez zastanowienia nad tym, jaka to niegospodarność. Wystarczy porównać koszt powstania kilometra torowiska i kilometra ścieżki rowerowej.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

rowerzysta
Prytan
Posty: 266
Rejestracja: 08-08-2011, 23:51
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: rowerzysta »

W końcu przyzwoita nawierzchnia asfaltowa a nie jak w mieście - kostka.


dominik49
Prytan
Posty: 123
Rejestracja: 03-03-2012, 17:59

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: dominik49 »

Temi pisze:

http://www.temi.pl/temi/region/42-regio ... samochodow" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: Leon »

Dzięki za info. Dojazd i powrót oczywiście rowerem :) W sumie wyjdzie ok 140 km a przy okazji można pozwiedzać okolicę.
Niestety jest to pewna wada, że jadąc wałem wieje. Jest się powyżej naturalnego terenu i niczym nie osłoniętym. No ale coś za coś. :->

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11063
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: Goscinny »

Może taka nowa "szczucinka" byłaby fajnym uzupełnieniem tych tras. Rower do pociągu, do Szczucina i stamtąd powrót wzdłuż Wisły i Dunajca.

Awatar użytkownika

Autor tematu
marwaldor
Archont
Posty: 748
Rejestracja: 10-05-2013, 06:43

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: marwaldor »

Boję się, że jak się Pis połapie to może jeszcze coś namieszać, wszak wiadomo że pedałowanie to grzech cięzki i obraza IV RP, a do tego jest to inicjatywa PO, podpisana przez Prezydenta Komorowskiego.

P.S.
Usilnie szukam odpłatnego transportu z rowerami do Szczucina, gdyż mam kondycję na jazdę tylko w jedną stronę.
Ma ktoś pomysł?

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11643
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: defekator »

marwaldor pisze: Usilnie szukam odpłatnego transportu z rowerami do Szczucina, gdyż mam kondycję na jazdę tylko w jedną stronę.
Ma ktoś pomysł?

Kiedyś widziałem jak gość zagadał z kierowcą i wsadził do kursowego busa rower właśnie. W godzinach największego obciążenia nie przejdzie, ale wówczas gdy jest dość luźno a kursy RTM i Pławeckiego się dublują może się udać.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Autor tematu
marwaldor
Archont
Posty: 748
Rejestracja: 10-05-2013, 06:43

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: marwaldor »

Dobra myśl, tylko że mi chodzi po głowie świąteczny poniedziałek a i rowerów będzie z pięć.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11643
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: defekator »

Na pięć raczej nie ma szans. Podejrzewam, że z dwoma już byłby problem ;)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


wejss
Rhetor
Posty: 1632
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: wejss »

marwaldor pisze:Boję się, że jak się Pis połapie to może jeszcze coś namieszać, wszak wiadomo że pedałowanie to grzech cięzki i obraza IV RP, a do tego jest to inicjatywa PO, podpisana przez Prezydenta Komorowskiego.

P.S.
Usilnie szukam odpłatnego transportu z rowerami do Szczucina, gdyż mam kondycję na jazdę tylko w jedną stronę.
Ma ktoś pomysł?
Jak by była szczucinka to byś miał problem rozwiązany.


R p T
Proedroj
Posty: 310
Rejestracja: 12-01-2015, 21:49

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: R p T »

Goscinny pisze:W dzisiejszej "Gazecie Krakowskiej" czytamy:
. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa wstrzymało likwidację Szczucinki, a samorządowcy wycofują się z pomysłu zastąpienia zarośniętych torów ścieżką rowerową.
część samorządowców wpadła już na pomysł, aby po torach kursował pociąg retro.
Możesz służyć linkiem do tej informacji?
Ciekaw jestem, czy wspomniano chociaż o Stowarzyszeniu Miłośników Kolei z Krakowa.
Samorządowcom Szczucinka wisiała.
To stowarzyszenie walczyło o Szczucinkę.
:arrow: http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci ... 77207.html" onclick="window.open(this.href);return false;
:arrow: https://pl-pl.facebook.com/smkkrakow/ph ... 25/?type=3" onclick="window.open(this.href);return false;
Rowerkiem po Tarnowie

Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. /George R.R. Martin

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11063
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: Goscinny »

W wersji "papierowej" to było, ale udało mi się załatwić zrzut tego artykułu:
Załączniki
szczucinka.jpg
szczucinka.jpg (201.78 KiB) Przejrzano 5860 razy

ODPOWIEDZ