Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
marwaldor
Archont
Posty: 748
Rejestracja: 10-05-2013, 06:43

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: marwaldor »

U nas w Polsce B to najlepiej wychodzą skanseny.
I tak trasa "szczucinka" będzie sobie stała bezużytecznie a w wolnej chwili będzie zarastała krzakami i drzewami.

No cóż, poczekamy aż złomiarze rozkradną resztę torów i może wtedy coś się uda przeforsować w kierunku rowerzystów.


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: sylw3st3r »

http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/ak ... -renesans/" onclick="window.open(this.href);return false;
tutaj taka ciekawostka odnośnie szczucinki :)

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: Goscinny »

Weźmy teraz dwa możliwe scenariusze, patrząc pod kątem rowerzystów:
1. Zamiast "Szczucinki" mamy trasę rowerową. Wówczas z Tarnowa można pojechać do np. Szczucina i potem wrócić wzdłuż Wisły i Dunajca do domu. Ale... to nie jest trasa dla "niedzielnych rowerzystów", bo ma jednak sporo kilometrów.
2. Uruchamiają kolej do Szczucina. Można pojechać tam z rowerami i wrócić do Tarnowa rowerem - mniej kilometrów, większa szansa na rowerzystów-amatorów. Busiarze mogą się buntować, ale jak sami piszecie nie ma szans, żeby busem przewieźć rowery.

Awatar użytkownika

Autor tematu
marwaldor
Archont
Posty: 748
Rejestracja: 10-05-2013, 06:43

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: marwaldor »

Nikt nie uruchomi połączenia kolejowego bo nikt nie będzie dokładał do biznesu. Z tego samego powodu Szczucinka zostala uziemiona.
Chyba że do biznesu dopłaci Miasto czyli my podatnicy...
Ostatnio zmieniony 20-08-2016, 13:19 przez marwaldor, łącznie zmieniany 1 raz.


dzik
Archont
Posty: 561
Rejestracja: 29-12-2010, 18:19
Lokalizacja: świat

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: dzik »

sylw3st3r pisze:http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/ak ... -renesans/
tutaj taka ciekawostka odnośnie szczucinki :)
A jednak da się :D
Polak Szkot dwa bratanki*

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11638
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: defekator »

dzik pisze:
sylw3st3r pisze:http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/ak ... -renesans/
tutaj taka ciekawostka odnośnie szczucinki :)
A jednak da się :D

Czemu by się miało nie dać. Napisanie artykułu w których ktoś opowiada o swoich marzeniach i życzeniach to nie jest nic trudnego ;)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 842
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: mirak »

W Słowenii miałem okazję przejechać 500 metrowym byłym tunelem kolejowym w którym wyznaczono drogę dla rowerów pod górą.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"

Awatar użytkownika

Szafa76
Obywatel
Posty: 20
Rejestracja: 19-07-2016, 17:08

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: Szafa76 »

Korzystając z urlopu przetestowałem kilka razy opisywaną trasę rowerową pod kątem rolek i jest super :mrgreen: Samochód zostawiałem na niedalekim parkingu pod sklepem GS-u,z racji tego że jazdę na rolkach zaczynałem z Ostrowa dosyć wcześnie bo już przed 7-ómą rano to na całym 24 kilometrowym dystansie (liczone tam i z powrotem) spotkałem może 2-3 rowery i dwa razy gościa na nartorolkach więc nie było okazji do sytuacji konfliktowych i żaden rowerzysta nie straszył mnie policją i rzuceniem klątwy na wrednego rolkarza ;) :D Ogólnie asfalt super :D w stronę Glowa z górki z powrotem trzeba już trochę pomachać nogami :mrgreen: ale cóż ruch to zdrowie.


wejss
Rhetor
Posty: 1625
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: wejss »

Szafa76 pisze:Korzystając z urlopu przetestowałem kilka razy opisywaną trasę rowerową pod kątem rolek i jest super :mrgreen: Samochód zostawiałem na niedalekim parkingu pod sklepem GS-u,z racji tego że jazdę na rolkach zaczynałem z Ostrowa dosyć wcześnie bo już przed 7-ómą rano to na całym 24 kilometrowym dystansie (liczone tam i z powrotem) spotkałem może 2-3 rowery i dwa razy gościa na nartorolkach więc nie było okazji do sytuacji konfliktowych i żaden rowerzysta nie straszył mnie policją i rzuceniem klątwy na wrednego rolkarza ;) :D Ogólnie asfalt super :D w stronę Glowa z górki z powrotem trzeba już trochę pomachać nogami :mrgreen: ale cóż ruch to zdrowie.
Z tego co wiem to rolkarze mają zakaz korzystania z wału.
Tu wzmianka - http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/ta ... owerowych/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony 25-08-2016, 11:52 przez wejss, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: Goscinny »

Osobiście wolę spotkać rolkarza na nielegalu niż jakiegoś Cześka co swoim Polo chce sobie po wale skrót zrobić.

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 842
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: mirak »

Ani rolkarz, ani biegacz to żadne utrudnienie, ale mamuśki z wózeczkami trzeba ścigać
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"

Awatar użytkownika

Autor tematu
marwaldor
Archont
Posty: 748
Rejestracja: 10-05-2013, 06:43

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: marwaldor »

A ja tam nic do rolakrzy nie mam. Niech jeżdżą ile się da. Na zdrowie.
Gorsi są piesi.


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: suraiw »

A ja się dziwię rolkarzom, że tak za wszelką cenę chcą jeździć po niezbyt szerokiej ścieżce rowerowej na wale.
Wiadomo, że z Tarnowa na rolkach nie jedzie na ten wał, tylko podjeżdża samochodem pod wiadome miejsce i dopiero sru na rolkach.

Ja ostatnio jeżdżę sobie rowerkiem przez las na Dwudniakach, gdzie jest piękna szeroka (około 4 m.) asfaltowa trasa i rolkarze śmigają ino dym nie przeszkadzając spacerowiczom z kijkami, ani rowerzystom. Tak że jak na rolki, to tylko na Dwudniaki, a nie kisić się na wale Dunajca.
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.


kato
Rhetor
Posty: 2698
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: kato »

W dodatku w lesie jest znacznie przyjemniej. Szczególnie w gorące dni.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Re: Asfalt na wale Dunajca dla rowerzystów

Post autor: suraiw »

No i fajnie ;)
W środę podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy władze województwa podpisały umowę z wykonawcą na budowę kolejnego, 12-kilometrowego etapu trasy VeloDunajec biegnącego po wale przeciwpowodziowym Dunajca od Biskupic Radłowskich do Wietrzychowic. Nowy odcinek połączy się z wybudowanym już odcinkiem tej trasy od Ostrowa do Biskupic Radłowskich (14 km), stanowiąc jego kontynuację i połączenie z Wiślaną Trasą Rowerową w miejscowości Wietrzychowice.

Podpisano też umowę na budowę siedmiu komfortowych Miejsc Obsługi dla Rowerów przy VeloDunajec i Wiślanej Trasie Rowerowej. W części z nich zapewniona zostanie baza gastronomiczno-noclegowa, co pozwoli na organizowanie kilkudniowych wypraw rowerowych dla całych rodzin. Budowy potrwają blisko rok
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.

ODPOWIEDZ