Dutka - Proboszcz parafii Bł Karoliny w Tarnowie

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Re: Dutka - Proboszcz parafii Bł Karoliny w Tarnowie

Post autor: maup »

Kosciół jest duży a plebania jeszcze większa...
Na szczęście są jeszcze Filipini, Bernardyni, Misjonarze... ;)
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1893
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Re: Dutka - Proboszcz parafii Bł Karoliny w Tarnowie

Post autor: MST wónraT »

Mój Tarnów.

Obrazek


_______________________________________________________________________

"jestem przyjacielem wujka – Wieśka F. – a przy okazji prezydentem miasta Tarnowa"
My w Tarnowie wszystko mogli
TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Dutka - Proboszcz parafii Bł Karoliny w Tarnowie

Post autor: kato »

Większa plebania jest u Fatimskiej. I co z tego?
Daje kto chce. Nie wierzę, że teraz działa jakiś przymus.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 767
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Re: Dutka - Proboszcz parafii Bł Karoliny w Tarnowie

Post autor: gumini_0317 »

Wielkość plebani to zasługa tego, że tam mieszkają wykładowcy z seminarium. Owszem, mogliby mieszkać jak Heller w prywatnym mieszkaniu, ale było by to skrajnie nieekonomiczne.


Autor tematu
riko
Obywatel
Posty: 43
Rejestracja: 01-05-2011, 16:01

Re: Dutka - Proboszcz parafii Bł Karoliny w Tarnowie

Post autor: riko »

nicniewiem pisze:Dla mnie dziwne jest skarżyć się, że pani pracowała bez umowy. Nie zorientowała się przez tyle lat, że nie ma umowy itp? Czemu się o to nie upomniała? Widocznie wtedy było to ok. To, co proboszcz wygaduje, to inna bajka, osobiście nie dotarły do mnie takie plotki, nie mnie osądzać, choć proboszcza nie lubię. Prywatnie cieszę się niezmiernie, że tej pani już nie ma, śpiew w kościele był w zaniku, teraz organista jest super, ludzie w końcu śpiewają, chór się reaktywował i w Święta Bożego Narodzenia dał prawdziwy popis.
Może się upomniała ? Może nie raz ? Pewnie wiesz skoro masz takie wspomnienia. Skoro śpiew jej był w zaniku, skoro ludzie "w końcu" śpiewają ! Ogarnij się bo ludzie pomyślą, że śpisz z Dutką :-) Wszyscy wiedza jakie są realia . Dziś zona moja jest szanowaną (w pełni tego słowa znaczeniu) organistką w jednej z podtarnowskich parafii. A Twój kolega Dutka ,żeby odkupić choc po części winy przysyła przy okazji świąt swojego pracownika z marnymi paczkami. Ja bym je wyrzucił do kosza, ale moja zona jest mądrzejsza i mówi ,że ludziom trzeba przebaczać - to ja Tobie tez przebaczam ,za te kłamstwa publicznie przedstawiane. PS. Byłem na jednej mszy u "Dutki" i słyszałem śpiewający chór - no to po 20 latach śpiewania w chórach raczej chyba nie mam dobrego słuchu jak usłyszałem jak daje "prawdziwy popis" . Zapraszam zatem do posłuchania Sanktuaryjnego Chóru Mieszanego w Tuchowie w którym wraz z żoną śpiewamy , a potem pogadamy o popisach. Chętnie osobiście poznałbym osobę tak lekko wydającą wyroki. Chyba ,ze nie ma odwagi bo przecież internet daje możliwość bycia anonimowym .

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Dutka - Proboszcz parafii Bł Karoliny w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

riko, a bierzesz pod uwagę, że odczuwanie "popisu" podczas występu chóru lub jakiejkolwiek innej sztuki wokalne czy instrumentalnej jest kwestią gustu lub zwykłego braku porównania do czegoś innego? Jednym się podoba jedno innym drugie. Nie unoś się tak i wyluzuj trochę.


Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Dutka - Proboszcz parafii Bł Karoliny w Tarnowie

Post autor: Mr Greenback »

Niebywały kraj. Jakiś podrzędny klecha jednej z wielu tarnowskim parafii zasłużył sobie na wątek na forum i to bynajmniej nie robiąc niczego pożytecznego.... :lol:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Autor tematu
riko
Obywatel
Posty: 43
Rejestracja: 01-05-2011, 16:01

Re: Dutka - Proboszcz parafii Bł Karoliny w Tarnowie

Post autor: riko »

Goscinny pisze:
Chyba ,ze nie ma odwagi bo przecież internet daje możliwość bycia anonimowym
Powiedział "riko" :)
ja już tu dawno nie jestem anonimowy po podaniu tylu szczegółów :-)

ODPOWIEDZ