Tarnów dramatycznie się kurczy

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Cubaza
Rhetor
Posty: 3794
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Cubaza »

Jak zwykle. Tylko po to się logujesz tutaj, prawda? Jak ona coś napisze to po to się logujesz żeby sprowadzić na ziemię.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Kulfon »

Jak zwykle a ty po co się logujesz ? masz coś sensownego do dodania w temacie? NIE.
Temat brzmi ''kurczy'' czyli pomału wymiera ->ja wiem że ty nie lubisz faktów może podasz jakieś cudowne recepty jak ma się nie kurczyć ?
Znasz temat demografii Polski ? coś o przekroju roczników i ilości?
Ja twierdzę że trzeba zacząć od budowania sensownych miejsc pracy to podstawa a ty wodzu od czego byś zaczął poza uszczypliwościami rzecz jasna .... jedziesz tylko Fakty i Dane proszę.
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


Cubaza
Rhetor
Posty: 3794
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Cubaza »

Zacząłeś od stwierdzenia, że teraz zejdźmy na ziemię. Czyli jak zwykle musiałeś skomentować co napisała Trishelle. Nigdy nie umiesz uszanować jej zdania tylko od razu musisz napisać, że tak się nie są to się nie uda. O to mi chodzi...

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka


Frytek
Proedroj
Posty: 463
Rejestracja: 04-07-2012, 11:18

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Frytek »

Kulfon z tym że praca jest najważniejsza ma racje... trzeba stworzyć jak najlepsze warunki do funkcjonowania biznesu... obniżyć jak najbardziej podatki i ściągnąć większe firmy nie obciążając ich wygórowanymi żądaniami w zamian za pozwolenia itp... Będzie więcej firm/zakładów a co za tym idzie miejsc pracy i ludzie nie będą musieli uciekać z Tarnowa (a przynajmniej mniej wyjedzie).

Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 768
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: gumini_0317 »

Cubaza pisze:Jak zwykle. Tylko po to się logujesz tutaj, prawda? Jak ona coś napisze to po to się logujesz żeby sprowadzić na ziemię.
Wyluzuj, on już tak ma - ostatnio brak poważniejszych afer w Kościele i nie ma o czym pisać :D


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: MST wónraT »

Trishelle pisze:Wszystko właśnie rozbija się .......

Wcześniej:
https://farm8.staticflickr.com/7058/691 ... f8b5_o.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Teraz:
https://farm7.staticflickr.com/6126/593 ... c7aa_o.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Mój Tarnów.

Jak zwykle ;)

Wcześniej jest 20.02.2012

bo później jest teraz 10.07.2011

wyjaśnić to może tylko Tom Wolbrink (Topaas).

_______________________________________________________________________

"jestem przyjacielem wujka – Wieśka F. – a przy okazji prezydentem miasta Tarnowa"
My w Tarnowie wszystko mogli
TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: JacLe »

Kulfon pisze:
Teraz pytanie co zaoferuje miasto Tarnów w ramach przyciagniecia kogokolwiek ?
Pierwsze i najważniejsze to PRACA ,PRACA i jeszcze raz PRACA od tego trzeba zacząc a potem powoli wszystko uruchamiać w celu poprawy komfortu życia miesz
kańcom .
Polecam uwadze zaznaczone - to najprostsza, najskuteczniejsza recepta na to, aby miasto przestało się kurczyć. Jeszcze dodam, że nie ilość ale jakość stanowi o potencjale i sile rozwoju.

To z czym mamy obecnie do czynienia, dobrze i ciekawie opisał kilka postów wcześniej forumowicz bor-bac:
przez bor-bac » 12 sty 2016, o 15:14
...Tu jest taki specjalny klimat mentalny. Taka sub-zaściankowość gumofilców na salonach, połączona z tragikomiczną manią wielkości - na obliczu bezdennej głupoty, podlana sosem fałszu i obłudy - z solidną i wszechogarniającą porcją bezczelnej i aroganckiej korupcji.
L'union fait la force

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: defekator »

A dla mnie wyznacznikiem gumofilcowej zaściankowości jest niechęć i pogarda do własnego miasta widoczna w wypowiedziach jak ta zacytowana powyżej. Dodatkowo dziwi to, że przecież w RM rządzą ludzie, na których najprawdopodobniej, zgodnie z deklaracjami sympatii politycznych, głosował jej autor. A jak bardzo oni szanują miejscowych pracodawców doskonale pokazało zamieszanie ze zmianą nazwy pewnych trzech ulic.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: gushman »

Trishelle pisze:A tak na prawdę najbardziej w tym wszystkim poszkodowane są dzieci, które nie mogą spontanicznie spotykać się z rówieśnikami, jak to było dawniej na osiedlach.
1. Czy to źle?
2. Teraz za miastem też powstają osiedla i tu też dzieci spotykają się spontanicznie z rówieśnikami.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


aaee
Archont
Posty: 649
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: aaee »

Jestem młody, mieszkam od zawsze w Tarnowie, pracuje od zawsze w Tarnowie, skończyłem szkołę w Tarnowie.
Całe życie związane z Tarnowem...
Pamiętam jeszcze jak byłem szczyl to jakieś 10 lat temu idąc po Wałowej czy Krakowskiej zawsze na zakupy, ludzi było tak pełno że czasem trzeba było się przeciskać w szczególności na Krakowskiej.
Teraz Wałowa i Krakowska umarła.
Zarobki w Tarnowie są marne, parę osób z forum może potwierdzić pewnie że za to samo w Krakowie dostają 2x więcej a czas dojazdu do pracy jest bardzo zbliżony.

Rzeszów kiedyś z opowieści był wsią zabitą dechami gdzie psy szczekały d... no... a teraz stolica Podkarpacia i większe perspektywy tam można mieć niż w tarnuffku...


GregTrN
Prytan
Posty: 267
Rejestracja: 11-06-2010, 20:20
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: GregTrN »

Wiecie co jest najgorsze. Mówię ze swojej własnej perspektywy. Nawet jak zostaniesz w Tarnowie. Tak jak ja czy kolega wyżej. To jesteś wśród swoich rówieśników, znajomych w zdecydowanej mniejszości którą można przeliczyć na palcach jednej ręki. A kiedyś było nas naprawdę dużo czy to na osiedlu czy w szkole.


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Trishelle »

Już przestańcie o tej młodzieży bo i w całym kraju jej ubywa. Teraz jednak podzielę się faktami. Na studia przeprowadziłam się do wynajmowanego pokoju w Krakowie. Po nieco ponad dwa lata zrezygnowałam. Zarobki owszem są dwa razy wyższe, ale również i utrzymanie. Utrzymanie wynajmowanego pokoju w Krakowie przewyższa ceny utrzymania małego mieszkania własnościowego w Tarnowie o wyższym standardzie aż dwukrotnie. Raz że komfort dwa, że duża oszczędność. Tym bardziej jeśli chodzi o kupno mieszkania. W Tarnowie kupisz za ta sama cenę dużo większy metraż. Także spopularyzują się takie dojazdy, które już są popularne w całym kraju. Zobaczcie, że mimo zarobków w Krakowie jest tylko przyrost osób w wieku studenckim i pracujących z niskim stażem, a po dorobieniu się, ludzie uciekają w okalające regiony:

Obrazek

Wkurza mnie tylko to, że osoby które same czegoś nie doświadczą, próbują punktować tylko plusy innego miejsca.

Proszę poczytać sobie o najpopularniejszym odjeździe w Polsce na trasie Łódź-Warszawa. No i dlaczego tak się dzieje:
http://biznes.onet.pl/wiadomosci/analiz ... zi/5dxtrue" onclick="window.open(this.href);return false;
http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226, ... rects=true" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.wykop.pl/ramka/1098275/boat- ... -warszawa/" onclick="window.open(this.href);return false;

Miejcie na uwadze, że relacja Krakow-Tarnow jest szybsza, autokary omijają pośrednie miejscowości oraz ceny są rażąco niższe, takie dojazdy będą jeszcze popularniejsze.


wejss
Rhetor
Posty: 1632
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: wejss »

Znam faceta mieszkańca Krakowa, który kupił mieszkanie w Tarnowie 3 razy taniej niż miał kupić w Krakowie i stwierdził, że jak przejdzie na emeryturę a ma to być już niedługo, to przeprowadza się do Tarnowa bo jak powiedział cytuję: " tam się do k...nędzy nie da żyć"


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Trishelle »

Ja też znam takie przypadki, które budują domy na północ od miasta głównie. Mówiliśmy na SSC kiedyś o tym, że taka dysproporcja w migracji w końcu stanie się przekleństwem dla ośrodków, ale z korzyścią dla innych. Dysproporcja cen nadal będzie rosnąć, a komfort podróży umożliwi w końcu dojazdy z coraz to dalszych zakątków. W brew temu co się dzieje, ośrodki które teraz tracą na sąsiedztwie dużych, w końcu zaczną zyskiwać. Ciężko mówić tu w dobie niżu o wzroście ludności, ale przynajmniej o wyhamowaniu. Duże szanse na odbicie mają Legnica, Opole, Tarnów, Płock czy Radom, a w dłuższej perspektywie Kalisz z miast podobnej wielkości. Musi jednak minąć jeszcze jeden trend, a mianowicie rozlewanie się miast. W końcu wolne działki pod domek będą tak daleko, że w końcu ludzie zaczną wracać do miast. Akurat tutaj Tarnów jest najbliżej tego etapu z powyższych miast, gdyż miasto leży na bardzo gęsto zaludnionym terenie, a do tego część terenów nie nadaje się pod zabudowę. Z podobnej przyczyny nie wierzę w prognozy demograficzne do 2050 roku. Do tego czasu standard kolei czy nawet autostrad wzrośnie do takiego pułapu, że Kraków i Tarnów będą stanowić jeden organizm aglomeracyjny chociaż pewnie mniej ludny niż aktualnie, ale napewno lepiej skomunikowany. Dużo zdziała tutaj budowa węzła A4 w Klikowej, który myślę że w końcu powstanie i zwiększenie standardów terenów wokół dworców Tarnów, Tarnów Mościce i Wolą Rzędzińska.


dzik
Archont
Posty: 561
Rejestracja: 29-12-2010, 18:19
Lokalizacja: świat

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: dzik »

Trishelle pisze:Z podobnej przyczyny nie wierzę w prognozy demograficzne do 2050 roku. Do tego czasu standard kolei czy nawet autostrad wzrośnie do takiego pułapu, że Kraków i Tarnów będą stanowić jeden organizm aglomeracyjny chociaż pewnie mniej ludny niż aktualnie, ale napewno lepiej skomunikowany. Dużo zdziała tutaj budowa węzła A4 w Klikowej.
Uff,już bym chciał to zobaczyć.Ciekawe, a jak to się ma od strony Rzeszowa?
Polak Szkot dwa bratanki*

ODPOWIEDZ