Tarnów dramatycznie się kurczy

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: krzychu »

wielu mlodych tarnowian zadaje sobie pytanie : gdzie najlepiej emigrowac : gdzie bedzie im dobrze :)
LA ARTE


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: kato »

Czytałem, że Czesi rekrutują każdą ilość Polaków. Mają najniższe bezrobocie w UE i zwyczajnie brakuje im rąk do pracy, a w dodatku nieźle płacą.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Dominik_PCH »

Work Service ruszył z kampanią rekrutacyjną w cyklu artykułów sponsorowanych.


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Trishelle »

Mało kto liczy że w miastach średniej wielkości pracując za niższą pensję, żyje się na wyższym poziomie niż w większym mieście za wyższą pensję, oraz chcąc kupić mieszkanie nie zadłuża się na połowę życia, ograniczając swój dochód o kilkadziesiąt procent. Ponadto mniejsza strata czasu na przemieszczaniu się gdziekolwiek. No ale co kto lubi. Niektórzy wolą charować jak wół i przez 30 lat odkładać połowę swojej pensji na mieszkanie w wątpliwej jakościowo lokalizacji, tylko po to, aby raz w miesiącu zobaczyć na koncie większą liczbę i chwalić się pochodzeniem z większego miasta.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Dominik_PCH »

Są też tacy co za najniższą krajową mieszkają dalej z mamą i błyszczą intelektem na lewo i prawo, doradzają wszystkim i wszędzie. Są też tacy co wzięli sprawy w swoje ręce, nie narzekają i bez żadnych kredytów sobie żyją, pracując dla siebie. W Polsce mamy każdego po trochę. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Awatar użytkownika

Szafa76
Obywatel
Posty: 20
Rejestracja: 19-07-2016, 17:08

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Szafa76 »

Jestem rodowitym tarnowianinem i w Tarnowie pracuję chociaż kilkanaście lat mieszkam poza miastem i do pracy dojeżdżam ponad 20 km.to jednak twierdzę ,że Tarnów nie tyle się kurczy co wymiera.Przed chwilą patrzyłem na rynek i Tarnowski finał WOŚP jest raptem kilkadziesiąt osób,młodzi w tym zaścianku nie mają perespektyw i po prostu wyjeżdżają za chlebem.Klaster przemysłowy miał pomóc,ale raczej póki co nie zatamował odpływu młodych z miasta,a nie czarujmy się nie dla każdego młodego człowieka szczytem marzeń i ambicji jest praca u Pana Sonika w Gemini.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: kari »

Wcale się nie dziwię, że ludzie uciekają i będą uciekać z Tarnowa. Brak perspektyw.To miasto nie ma nic do zaoferowania.
Dla młodych ludzi jest praca praktycznie tylko na kasie...


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: krzychu »

tak to prawda miasto jest do niczego

ludzie do niczego praca do niczego

dobrze ze jest internet
LA ARTE

Online

Cubaza
Rhetor
Posty: 3776
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Cubaza »

Nie za dobrze, że jest internet. Bo wtedy wychodzą tacy ludzie jak Ty którym nie chce się wcisnąć prawy ALT, ani kropka ani shift.


dzik
Archont
Posty: 561
Rejestracja: 29-12-2010, 18:19
Lokalizacja: świat

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: dzik »

krzychu pisze:tak to prawda miasto jest do niczego

ludzie do niczego praca do niczego
Nadzieją szybka kolej albo mało palące auto ;)
Polak Szkot dwa bratanki*

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: LordRuthwen »

Tu się nie ma z czego śmiać, wszyscy rypali się z Bronka jak walnął pamiętne słowa: "niech zmieni pracę i weźmie kredyt", tak się głupio składa, że też się z tego śmiałem i uważałem to za skrajny idiotyzm... a zrobiłem dokładnie to co powiedział: zmieniłem pracę (właśnie na Kraków - mało palące auto, no może nie mało ale na gaz - tanio szybko jeździ :P ) i wziąłem kredyt, efektem tego poziom życia podskoczył mi znacząco w górę, a niedługo podskoczy mi kilkukrotnie poziom mieszkaniowy, co również przełoży się na skurczenie się Tarnowa o kilka osób i zyskiem jednej z ościennych wiosek.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Jan Kowalski »

Wypowiedź nie była głupia, tylko chlapnięta. Co możesz powiedzieć Ty, czy ja, nie może powiedzieć kandydat na prezydenta. Obecna sytuacja rynkowa jest taka, że jak coś umiesz to znajdziesz prace bez problemu, a tym którzy narzekają na Tarnów dziwię się, bo skoro tu jest tak źle, to tylko otwierać firmę. tanie lokale, tania siła robocza, tani internet, a kurier spowoduje, że możesz działać w całej Polsce.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Dominik_PCH »

Bardzo uprościłeś w tym momencie. W moim przypadku i Lorda (branża IT), żeby zrobić tak jak mówisz najpierw musisz mieć kontakt z dużym klientem (popracować dla niego w siedzibie), a tych znajdziesz w dużym mieście. W Tarnowie, moja firma mogłaby się bić o zlecenia typu ulotka, plakat, folder reklamowy, strona www, proste logo. Obecnie projektuje interfejsy graficzne dużych systemów webowych, natywnych aplikacji mobilnych (iOS, Android). Z czasem praca z dużymi projektami zostaje, a może się zmienić charakter na np. pracę zdalną.
Tym sposobem, przenosząc firmę do Tarnowa, pracuje z dużymi projektami dalej, a dodatkowo mogę szukać małych na lokalnym rynku, którym zaoferuje doświadczenie zdobyte u dużego.
Ostatnio zmieniony 16-01-2017, 14:43 przez Dominik_PCH, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Jan Kowalski »

Trochę uprościłem. Ale prawda jest taka, że podstawą zdobycia dobrej pracy jest... doświadczenie. Jeśli coś umiesz to pracę znajdziesz. Jeśli masz tylko szkołę, to roszczenia są bezzasadne. Najlepiej doświadczenie zdobyć w siedzibie firmy, a tych nie ma w Tarnowie. Ale dobrych studiów też nie robisz w Tarnowie, więc jest taki czas w życiu, kiedy trzeba wyjechać. Nie zrobisz kokosów po fizjoterapii na PWSZ. Jak już masz dobre studia i kilka lat doświadczenia, możesz na nowo zamieszkać w Tarnowie, czy jak Lord w podtarnowskiej wiosce, bo tutaj na prawdę dobrze się żyje.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Dominik_PCH »

Zgadzam się, masz rację.

ODPOWIEDZ