Tarnów dramatycznie się kurczy

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: wejss »

Okleić Kraków dużymi bilbordami z reklamą Tarnowa, coś w stylu "Pracuj w Krakowie, mieszkaj w Tarnowie" i liczyć na to, że ktoś to łyknie. Dobre nawet kilkanaście osób.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: kari »

Opinia turystów na temat Tarnowa: "Pierwszy raz odwiedziliśmy Tarnów :-) Zaskakująco piękna starówka, lecz bardzo pusta! Narzekamy na pustki na kieleckim deptaku, ale w Tarnowie jest to już jakaś przesada. Na pięknym rynku, przypominającym Sandomierz, byliśmy sami! Dosłownie. Polecam tarnowską starówkę :-) "


Cubaza
Rhetor
Posty: 3776
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Cubaza »

W jednym temacie wystarczy...


Wojtasek
Prytan
Posty: 223
Rejestracja: 14-01-2011, 15:54
Lokalizacja: Skowronków

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Wojtasek »

Rozmowa z kandydatem na rektora PWSZ.

zwami.tv
Z prof. PWSZ Michałem Nawrockim rozmawiamy o konieczności reformy tarnowskiej uczelni, o tym, że nie ma żadnej współpracy miedzy miastem, a PWSZ, o Tarnowie, który całkiem straci znaczenie, jeśli nie będzie Akademii Tarnowskiej i o tym dlaczego Pan Profesor chce zostać rektorem

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... X1iRSRoooQ" onclick="window.open(this.href);return false;

Aż miło posłuchać człowieka, który wie o czym mówi. W materiale chyba wszystkie bolączki i kompleksy miasta.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Jan Kowalski »

Wojtasek pisze: zwami.tv
Z prof. PWSZ Michałem Nawrockim rozmawiamy o konieczności reformy tarnowskiej uczelni, o tym, że nie ma żadnej współpracy miedzy miastem, a PWSZ,
Odnoszę wrażenie, że nie ma współpracy między miastem (Romanem Ciepielą), a kimkolwiek. Może przesadzam, ale znajdźcie mi jakąś dziedzinę, w której Ciepiela z kimś się dogaduje.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Wojtasek
Prytan
Posty: 223
Rejestracja: 14-01-2011, 15:54
Lokalizacja: Skowronków

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Wojtasek »

Jan Kowalski pisze: Może przesadzam, ale znajdźcie mi jakąś dziedzinę, w której Ciepiela z kimś się dogaduje.
Może w dziedzinie rozrywki z "wąsatym" bractwem kurkowym... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: kari »

Bardzo ciekawa rozmowa.


Potato
Obywatel
Posty: 22
Rejestracja: 01-06-2017, 15:17

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Potato »

Eh...gdyby u wladzy w miescie było wiecej takich zdeterminowanych osoób to można by mieć nadzieje na lepszy Tarnów.

Niestety, młodzi wyjeżdżają na studia i już nie wracają.
Wiele razy pojawia się, że z Tarnowa można zrobić sypialnie Krakowa. W Tarnowie można taniej kupić nieruchomość itp.
To nie jest takie proste. Jak młoda rodzina ma to ogarnąć ? Małe dzieci zawozić przed 6.00 do przedszkola/żlobka, pędzić na pociąg do Krakowa. Wracajac 17-18 odbierać dzieci z przedszkola ? Przynajmniej jedna osoba musialaby w Tarnowie pracować.
ZAplecze akademickie to dodatkowy plus dla miasta.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: LordRuthwen »

Chyba nie bardzo wiesz o czym piszesz, Gdy mój młody chodził do przedszkola pracowałem w Tarnowie, żona w Żabnie, efektem tego dziecko przebywało w przedszkolu od godziny 6:30 do godziny 16:30. Tak! 10 godzin! Nie dlatego, że jechaliśmy sobie do domu zjeść obiad i potem po dziecko, po prostu inaczej się nie dało. Oczywiście gdyby nie to, że młody ma w pełni zasłużoną grupę na miejsce w przedszkolu nie miałby co liczyć, bo "samotne matki" mają pierwszeństwo.
Nie raz się zastanawiałem co ci ludzie robią, że przyprowadzam młodego to jest pierwszy a jak odbieram to jest już sam? No to dowiedziałem się co robią te "samotne matki wychowujące dzieci" gdy pewnego razu mi spuchł i musiałem go odebrać koło południa, czyli po obiedzie w przedszkolu - nic nie robią! Po obiedzie (lub inaczej licząc po darmowych 5 godzinach) z przedszkola wyszła cała procesja "samotnych matek" wraz z dziećmi, czasem w zastępstwie był jakiś dziadek lub babcia... i dzieci zostało lewo 30% pełnego stanu sprzed kilku minut.


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: sotiv »

Może te samotne matki pracują na 1/2, 3/4 etatu i są w stanie zaprowadzić dzieciaka tak żeby zdążyć na 8 do pracy i wrócić po 5 godzinach. Pracujący rodzice dostają tyle samo punktów co niepracująca samotna matka.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: LordRuthwen »

sotiv: a teraz logika przedszkoli:
Nie pracujesz, bo musisz zająć się dzieckiem.
Zajmujesz się dzieckiem, bo nie ma dla niego miejsca w przedszkolu.
Nie ma dla niego miejsca w przedszkolu bo nie pracujesz.
Nie pracujesz, bo musisz zająć się dzieckiem.
itd.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: kari »

Szkoda, że magistrat nie myśli o młodych, którzy jeszcze są w tym mieście.Każda ciekawa inicjatywa jest lekceważona.
"Niestety, ani „Art-squat” ani „Kino plenerowe” nie uzyskały wsparcia finansowego od miasta. Efekt? Wakacyjne Kino Plenerowe w Parku Sanguszków, które od 7 lat organizowali młodzi ludzie, w tym roku może się nie odbyć. A co z ,,Art-squat”? Nic nowego – było i nie ma."

Źródło: Kurier Tarnowski.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Jan Kowalski »

Ciekawszy zdaje się być wcześniejszy akapit.

Również nieprawdziwa jest informacja jakoby Roman Ciepiela upublicznił listę wpłat na swoją kampanię wyborczą w 2014 roku i jej rozliczenie. Redakcja „Kuriera Tarnowskiego” od 3 lat usiłuje pozyskać ją od włodarza, lecz ten stosując wymyślne kruczki prawne i skutecznie nam to umożliwia. Jak udało się nam dotychczas ustalić, wśród sponsorów kampanii prezydenta są m.in. jeden z jego byłych pełnomocników, który obecnie ma poważne problemy z prawem czy rodzina osób, które zostały powołane przez Romana Ciepielę na prezesów spółek komunalnych i miejskich jednostek organizacyjnych.


Jak to możliwe, żeby w trybie informacji publicznej urzędnik unikał podania tak oczywistych danych. W roku wyborczym dobrze byłoby się takich rzeczy dowiedzieć.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: kari »

Uczestniczyłem dziś służbowo w targach pracy, dużo było pracodawców z powiatu albo z innych miejscowości ( Żabno,Gromnik, Bochnia,Tuchów,Wojnicz). Najwięcej było ofert budowlanych i propozycji dla zawodów technicznych.Ogólnie szału nie ma.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Goscinny »

Bo ci, co chcą pracować, to w przytłaczającej większości pracują. A ci, co im się nie chce to ani nie pójdą, a nawet jak pójdą to nie skorzystają, bo pracy dla dyrektorów tam raczej nie będzie.

ODPOWIEDZ