Tarnów dramatycznie się kurczy

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

farciarzgilmore
Archont
Posty: 732
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: farciarzgilmore »

kari pisze:Samochodów przybywa, ludzi niekoniecznie.
Same jeżdżą te samochody?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: LordRuthwen »

Śmiem twierdzić, że chodzi o to, że kiedyś był jeden samochód na kilka rodzin, obecnie jest kilka samochodów na rodzinę, sam mam dwa, żona jeździ solo, ja też, to już masz dwa miejsca parkingowe zamiast jednego i dwa samochody w ruchu zamiast jednego.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: kari »

Dokładnie. Chodzi mi o to, że np czteroosobowa rodzina(mama, tata, córka, syn) mają dwa samochody i teraz syn zrobił prawo jazdy i rodzice kupili mu auto.
U mojego sąsiada jest 5 samochodów na 6 osób.W Mościcach przybywa aut, ciężko czasem znaleźć parking.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Kulfon »

Nie nooo litości to że miasto stoi w korkach nie oznacza że miastu przybywa mieszkańców :lol: kolega może nie zauważył że w większości aut jest tylko 1 osoba to że tak na bide z 40 % to obce rejestracje .Kolega powinien dokładnie przestudiować ilości mieszkańców według roczników urodzeń i brak perspektyw przynajmniej zahamowania tendencji wyludniania miasta.
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Rodowity »

samochodów przybywa, a po za tym grono zza granic miasta przyjechało nam wybić chleb ze sklepów bo 2dni wolnego :shock: Kiedy skończy się ten proceder, korzystania z tego co miejskie da darmochę?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: LordRuthwen »

Znaczy szlaban i myto? No gratuluję pomysłu...


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Rodowity »

oho uderz w stół... ;-)

Uważam, że albo wchodzą w granice miasta z darmową wymianą dokumentów na równych prawach jak każda dzielnica, nikt gorszy nikt lepszy. Albo niech zaczną dokładać się do budżetu miasta. Więc z tym mytem może tak do końca nie pomyliłeś się :)


Czesio
Obywatel
Posty: 73
Rejestracja: 04-01-2015, 21:41

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Czesio »

Płytkie i proste myślenie. Przejedź się kolego do Krakowa. Jednak nie popatrzeć na Wawel, lecz na życie i funkcjonowanie miasta. Wjedź wieczorem (ale nie tylko wieczorem)na osiedla i popatrz na tablice rejestracyjne zaparkowanych pojazdów. Zapewniam Cię, zobaczysz różne - a liczne będą zaczynać się nie tylko na KR czy KRA.
Poddaj się refleksji. Większość szkół średnich dobrze funkcjonuje ponieważ "zasilane" są młodzieżą z "zagranicy" miasta. Gdyby nie ta "zagraniczna" młodzież połowa placówek byłaby do likwidacji. Do budżetu miasta maja się dokładać "zagraniczni" ? W sklepach zakaz sprzedaży dla "nie mieszkańców". To już pachnie "faszyzmem".
Zamiast zwalać winę na innych niechaj rajcy miejscy z prezydentem zaczną do miasta ściągać kapitał.
Miasto się korkuje? A co robią rajcy z prezydentem? Pozwalają PKP na totalną samowolkę. Kto normalny godzi się na remonty "wszystkiego" w tym samym czasie?

Idąc Twoim tokiem rozumowania, należałoby wszystkim mieszkańcom Tarnowa zakazać wjazdu do innych powiatów, zakazać pracy w innych miastach itd..

Gratuluję szerokiej wizji....


Exyou
Proedroj
Posty: 328
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Exyou »

https://plus.gazetakrakowska.pl/region/ ... a,12674154" onclick="window.open(this.href);return false;


ja wiedziałem że tak będzie, aha, aha ja wiedziałem że tak będzie.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: kari »

Exyou pisze:https://plus.gazetakrakowska.pl/region/ ... a,12674154


ja wiedziałem że tak będzie, aha, aha ja wiedziałem że tak będzie.

To było wiadome. Za duże koszty.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Mr Greenback »

kari pisze:
Exyou pisze:https://plus.gazetakrakowska.pl/region/ ... a,12674154


ja wiedziałem że tak będzie, aha, aha ja wiedziałem że tak będzie.

To było wiadome. Za duże koszty.
e tam ! Pierwszoplanowy poseł Wojtkiewicz powyrzuca zarządy i skończy się to liczenie milionów ! Ma być siedziba i już :lol: :lol: :lol: :lol:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


farciarzgilmore
Archont
Posty: 732
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: farciarzgilmore »

Napiszę Wam tyle, że to jest tylko i wyłącznie polityczna decyzja. Podam Wam przykład na podstawie struktury tej firmy, która zmieniła się niedawno. Zakłada ona utworzenie Oddziałów/Zakładów Gazowniczych w każdym województwie gdzie siedzibą tychże oddziałów są miasta wojewódzkie. Bo tak będzie łatwiej dla klientów, będzie taniej itp. W podziale administracyjnym kraju mamy 16 województw ale w PSG jest 17 :) nowe województwo z siedzibą w Koszalinie :D . Żeby było śmieszniej to wg zarządu PSG stolicą woj. podkarpackiego jest .... Jasło i tam jest siedziba, a woj. śląskiego jest ... Zabrze (przypadkiem stamtąd pochodzi prezes :lol: ). Tarnowski Oddział zlikwidowali i przenieśli do Krakowa .... gdzie nie ma budynków i jest słaba infrastruktura, natomiast w Tarnowie jak wiemy jest nowy duży budynek, garaż wielopoziomowy. Także wszystkie przeliczenia zarządu i teksty typu "nie opłaca się" to wiecie gdzie można sobie wsadzić.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: hurricane »

Wy tu gadu gadu a może się okazać, że po cichu oddział drugiej z gazowych spółek opuści Tarnów... tarnowskie dziennikarzyny jeszcze na to nie wpadły...

Co do PSG. Jeśli ktoś liczył, że Zarząd przeniesie się do Tarnowa to chyba mocno na głowę upadł. Co do struktury - założenia były dość klarowne, ale polityczne wyszło jak wyszło, szczególnie to Jasło wygląda komicznie...


farciarzgilmore
Archont
Posty: 732
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: farciarzgilmore »

hurricane pisze:Wy tu gadu gadu a może się okazać, że po cichu oddział drugiej z gazowych spółek opuści Tarnów... tarnowskie dziennikarzyny jeszcze na to nie wpadły
Coś więcej? Jaka druga spółka?


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: faleQ »

farciarzgilmore pisze:
hurricane pisze:Wy tu gadu gadu a może się okazać, że po cichu oddział drugiej z gazowych spółek opuści Tarnów... tarnowskie dziennikarzyny jeszcze na to nie wpadły
Coś więcej? Jaka druga spółka?
Gaz-System. Firma która odpowiada za budowę i zarządzanie gazociągami.

Tap tap na chinolu

ODPOWIEDZ