Tarnów dramatycznie się kurczy

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

gnite
Prytan
Posty: 107
Rejestracja: 30-08-2012, 15:38

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: gnite »

Oczy bolą od wielu rzeczy które się widzi w sieci... a jeszcze lepsze od pisania tyś. jest pisanie 2000 tyś. kiedy na pewno nie miało się na myśli dwóch milionów.


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: wejss »

Kulfon pisze:
wejss pisze: Uważasz, że 10 tyś to dużo? Obecnie średnia to 4400. Ja tu mówię o wynagrodzeniach rzędu 16-20 tyś. Skończ z myśleniem, że wszyscy w Tarnowie zarabiają 1200 zł.
Ja liczyłem 2000 tyś. na rękę razy 5 i wyszło mi 10 tyś. więc nie wiem skąd ci wyszło 1200 zł :D .Jestem realistą i wiem jakie są stawki w Tarnowie 4400 ok chyba że tirem jezdzisz a w domu jesteś tylko na święta albo budowlańcem który robi po 12 h/dziennie .

Ja mówię tu o normalnej pracy 8h/dziennie . To i emerytury ''średnie'' też nam podaj :lol:
Nie jeżdżę tirem i nie jestem budowlańcem i pracuję w Tarnowie 8h dziennie. Przykro mi, że jesteś "pesymistycznym" realistą. I chyba nie wiesz jakie są stawki w Tarnowie jeżeli uważasz 4400 za szczyt możliwości. Utknąłeś chyba gdzieś gdzie jest źle. Nie mierz wszystkich swoją miarą!!!


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Kulfon »

Z kosmosu pora zejść na Ziemię
Zacznijmy od samej demografii. Ta jest bezlitosna. Według GUS liczba mieszkańców Polski do 2030 r. w podstawowym scenariuszu spadnie o ok. 800 tys. osób, a w negatywnym o ok. 1,8 mln. Fundacja Kaleckiego pisze, że w perspektywie do 2060 r. populacja naszego kraju może zmniejszyć się o ok. 5,2 mln lub nawet o ok. 8,6 mln mieszkańców.

Zmianie ulegnie również struktura wiekowa ludności z obecnego poziomu 39,6 lat do 2030 ma podnieść się do 45,7 lat, a w perspektywie roku 2060 – do 50,5 lat. Oznacza to, że już za 13 lat połowa mieszkanek i mieszkańców Polski będzie mieć więcej niż 45 lat.

Co więcej, z prognoz ZUS wynika, że liczba osób w wieku produkcyjnym może spaść o 6,8-8,2 mln, czyli nawet o jedną trzecią w porównaniu z dzisiejszymi statystykami. A to oznacza katastrofę nie tylko dla rynku pracy.
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


Frytek
Proedroj
Posty: 461
Rejestracja: 04-07-2012, 11:18

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Frytek »

Kolejny pesymistyczny artykuł w którym ujęty jest Tarnów
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-n ... Id,2446870" onclick="window.open(this.href);return false;


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Trishelle »

Ciężko mówić o sukcesie, ale Tarnów hamuje ze spadkami. A już z pewnością traci mniej niż miasta porównywalne:

Obrazek


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: kari »

Zawsze coś, zobaczymy jak sytuacja będzie wyglądać po nowym roku.


Frytek
Proedroj
Posty: 461
Rejestracja: 04-07-2012, 11:18

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Frytek »

Sporo moich znajomych wraca albo ma taki zamiar w najbliższych latach. Praktycznie wszyscy podejmują tą decyzje ze względu na to że ich dzieci będą musiały iść do szkoły a np. w Frankfurcie syn kolegi w klasie ma połowę muzułmanów, kilku Rumunów, Ukraińców i paru Niemców.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Mr Greenback »

Frytek pisze:Sporo moich znajomych wraca albo ma taki zamiar w najbliższych latach. Praktycznie wszyscy podejmują tą decyzje ze względu na to że ich dzieci będą musiały iść do szkoły a np. w Frankfurcie syn kolegi w klasie ma połowę muzułmanów, kilku Rumunów, Ukraińców i paru Niemców.
Kolejny od alternatywnej rzeczywistości. :lol: :lol: :lol: Nie znam ani jednej osoby, która wraca z USA, a uwierz mi chłopcze-imigrantów tam od groma.
Ale jak ktoś chce wracać to zapraszamy. Szczególnie tych z pieniędzmi ! 8)
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Frytek
Proedroj
Posty: 461
Rejestracja: 04-07-2012, 11:18

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Frytek »

Mr Greenback pisze:
Frytek pisze:Sporo moich znajomych wraca albo ma taki zamiar w najbliższych latach. Praktycznie wszyscy podejmują tą decyzje ze względu na to że ich dzieci będą musiały iść do szkoły a np. w Frankfurcie syn kolegi w klasie ma połowę muzułmanów, kilku Rumunów, Ukraińców i paru Niemców.
Kolejny od alternatywnej rzeczywistości. :lol: :lol: :lol: Nie znam ani jednej osoby, która wraca z USA, a uwierz mi chłopcze-imigrantów tam od groma.
Ale jak ktoś chce wracać to zapraszamy. Szczególnie tych z pieniędzmi ! 8)
Uuuu kolega lewego myślenia... współczuje.. choroba okrutna i nieuleczalna...przykre :roll: a pisałem o europie zachodniej.. tej co jest niby bardziej rozwinięta kulturowo i ubogacona inżynierami i lekarzami z afryki...


Cubaza
Rhetor
Posty: 3775
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Cubaza »

Hmmm a gdzie on napisał o USA? Znam w sumie też i takie osoby. Znam dość dużo ludzi, którzy wracają z Anglii, Niemiec i Szwecji.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Goscinny »

Ale wracają bo tutaj jest tak wspaniale i mają perspektywy rozwoju, czy z powodu ubogacenia kulturowego Zachodu?


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: kari »

Wśród moich znajomych po nowym roku duża liczba osób wyprowadza się do Krakowa, Rzeszowa, Wrocławia,Warszawy,Poznania.Kuzyn z dziewczyną ukończył PWSZ i nie znalazł tutaj pracy i przeprowadza się do Wrocławia gdzie dostał fajną propozycję.Część z tych osób po kilku latach być może wróci, bo mają tutaj rodziny, działki.Zarobią to wrócą, żeby wybudować dom.


Potato
Obywatel
Posty: 22
Rejestracja: 01-06-2017, 15:17

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Potato »

kari pisze:Wśród moich znajomych po nowym roku duża liczba osób wyprowadza się do Krakowa, Rzeszowa, Wrocławia,Warszawy,Poznania.Kuzyn z dziewczyną ukończył PWSZ i nie znalazł tutaj pracy i przeprowadza się do Wrocławia gdzie dostał fajną propozycję.Część z tych osób po kilku latach być może wróci, bo mają tutaj rodziny, działki.Zarobią to wrócą, żeby wybudować dom.
Być może wróci, ale wątpliwe.
Nawet jak odziedziczy działke, zarobi na dom...to gdzieś trzeba pracować, by się utrzymać.
Tak oto postanowi kupić mieszkanie w Krakowie, Wrocławiu...I dupa

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 840
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: mirak »

Szykuje się tłok na granicach. Bądźcie poważni - zamienią 1500 funtów/euro/dolarów (podkreśl które chcesz) na 1500 złotych? Wracają z powodów losowych, nie potrafią żyć na obczyźnie, albo nie bardzo chce się im pracować, ale to nie są tłumy.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"


Ricardo
Archont
Posty: 645
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Ricardo »

mirak pisze:Szykuje się tłok na granicach. Bądźcie poważni - zamienią 1500 funtów/euro/dolarów (podkreśl które chcesz) na 1500 złotych? Wracają z powodów losowych, nie potrafią żyć na obczyźnie, albo nie bardzo chce się im pracować, ale to nie są tłumy.
Albo jak cześć moich znajomych, wyjechali tylko na 2-3 lata zarobić sobie na założenie i rozkręcenie firmy w Polsce...

ODPOWIEDZ