Ulica Lecha Kaczyńskiego?

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Ulica Lecha Kaczyńskiego?

Post autor: Jan Kowalski »

Lepiej nie pisz źle o Kwaśnym, bo tutaj jest cały komitet poparcia, który banuje za obrazę najaktywniejszego radnego.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11637
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Ulica Lecha Kaczyńskiego?

Post autor: defekator »

Obraza a krytyka to dwie różne sprawy.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Ulica Lecha Kaczyńskiego?

Post autor: Jan Kowalski »

W normalnym życiu tak.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Ulica Lecha Kaczyńskiego?

Post autor: hurricane »

Jan Kowalski pisze:Lepiej nie pisz źle o Kwaśnym, bo tutaj jest cały komitet poparcia, który banuje za obrazę najaktywniejszego radnego.
Myślę, że sam zainteresowany się nie obrazi. Aczkolwiek co o radnym może powiedzieć chociażby jego strona internetowa, która miała być narzędziem do komunikacji z wyborcami. Dziwnie często była aktualizowana do wyborów samorządowych, potem za rok na wszelki wypadek Kuba uspokoił wszystkich, że nie startuje do szamba na Wiejskiej. Od tamtej pory cisza. Chociaż przynajmniej oficjalny profil na facebooku jakoś żyje w miarę na bieżąco.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Ulica Lecha Kaczyńskiego?

Post autor: Jan Kowalski »

W ostatnim czasie Kwaśny odciął się od SLD i połączył w jakiś nowy-twór z Nowacką z Twojego Ruchu. ZLEW osiągnął w ostatnich wyborach lepszy wynik, niż jakiekolwiek notowania SLD zatem jest uzasadnienie.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3053
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Re: Ulica Lecha Kaczyńskiego?

Post autor: Jakub Kwaśny »

hurricane pisze:
Jan Kowalski pisze:Lepiej nie pisz źle o Kwaśnym, bo tutaj jest cały komitet poparcia, który banuje za obrazę najaktywniejszego radnego.
Myślę, że sam zainteresowany się nie obrazi. Aczkolwiek co o radnym może powiedzieć chociażby jego strona internetowa, która miała być narzędziem do komunikacji z wyborcami. Dziwnie często była aktualizowana do wyborów samorządowych, potem za rok na wszelki wypadek Kuba uspokoił wszystkich, że nie startuje do szamba na Wiejskiej. Od tamtej pory cisza. Chociaż przynajmniej oficjalny profil na facebooku jakoś żyje w miarę na bieżąco.

Tomasz, strona internetowa to bardziej skomplikowana sprawa aczkolwiek pracuje nad tym. Co do aktywności, polecam zajrzeć tutaj i porównać. To tyle :) Pozdrawiam serdecznie

http://www.tarnow.pl/Miasto/Tarnowscy-r ... kub-Kwasny
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Jozeftar
Prytan
Posty: 130
Rejestracja: 18-07-2016, 10:55

Re: Ulica Lecha Kaczyńskiego?

Post autor: Jozeftar »

Jestem jak najbardziej za Aleją im. Lecha Kaczyńskiego. To był prawdziwy patriota, dobry człowiek i Prezydent .

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7656
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Ulica Lecha Kaczyńskiego?

Post autor: ad2222 »

Jozeftar pisze:To był prawdziwy patriota, dobry człowiek i Prezydent .
Równie dobrze można nazwać tą ulicę Lecha Wałęsy, czy Bronisława Komorowskiego. Też są prawdziwymi patriotami, dobrymi ludźmi i byli Prezydentami (z dużej litery czy z małej, bo sam nie wiem?).
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11637
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Ulica Lecha Kaczyńskiego?

Post autor: defekator »

@Ad2222
Nie podpowiadaj, bo jeszcze nasi bezradni z Rady Miejskiej zaczną wojny na zmiany nazw ulic.

Jozeftar pisze:Jestem jak najbardziej za Aleją im. Lecha Kaczyńskiego. To był prawdziwy patriota, dobry człowiek i Prezydent .

Sprzeciw jest nie przeciw samej ulicy Kaczyńskiego co przeciw bezsensownej zmianie nazwy trzech ulic co spowoduje utrudnienia dla mieszkańców i ogromne koszty dla działających tam firm. Niech bezradni z PIS nazwą tak sobie jakąś nową ulicę, gdzie takie problemy się nie zrodzą. I nikomu to nie będzie przeszkadzać. Tylko, że tak na prawdę nie chodzi tu o upamiętnienie prezydenta Kaczyńskiego ale o zwyczajne obsikanie terenu na zasadzie "zmienimy nazwę bo możemy i co nam zrobicie" oraz o to, że prawdopodobnie ktoś uważa, że taki projekt spowoduje, że zostanie zauważony u partyjnej wierchuszki PIS. Niestety lokalni działacze PIS w krajowych strukturach tej partii znaczą jeszcze mniej niż nic nie potrafiący zdziałać lokalni działacze PO.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Ulica Lecha Kaczyńskiego?

Post autor: hurricane »

Jakub Kwaśny pisze: Tomasz, strona internetowa to bardziej skomplikowana sprawa aczkolwiek pracuje nad tym. Co do aktywności, polecam zajrzeć tutaj i porównać. To tyle :) Pozdrawiam serdecznie
Kuba, wiesz mimo wszystko nie wygląda to imponująco. Ja po jednym objeździe miasta w ten weekend miałbym przynajmniej z 10 interpelacji.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ulica Lecha Kaczyńskiego?

Post autor: Goscinny »

Sprawa trochę przycichła, ale jak widać pisowcy nie odpuścili:
http://rdn.pl/?p=79489" onclick="window.open(this.href);return false;

Co tam mieszkańcy. Przecież nie będą słuchać jakiegoś motłochu - wybrańcy narodu wiedzą lepiej.


GregTrN
Prytan
Posty: 267
Rejestracja: 11-06-2010, 20:20
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ulica Lecha Kaczyńskiego?

Post autor: GregTrN »

Oby mieszkańcom i przedsiębiorcom nie zabrakło motywacji. Mam nadzieje że nie dopuszczą do zmiany nazwy.


Pzet
Prytan
Posty: 173
Rejestracja: 15-11-2010, 14:49
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ulica Lecha Kaczyńskiego?

Post autor: Pzet »

Jeszcze jeden artykuł:
http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosc ... ,10521800/" onclick="window.open(this.href);return false;

A w nim wypowiedź Pana K. na temat ostatniej zmiany uchwały w sprawie zasad i trybu nadawania nazw ulicom.
Kazimierz Koprowski, przewodniczący komisji nazewnictwa ulic i rady miejskiej zaprzecza, że zapis usunięto po to, aby utorować drogę do powstania al. Kaczyńskiego. - Związane jest to z ustawą dekomunizacyjną, która wejdzie w życie we wrześniu i nakładać będzie na nas konieczność zmiany nazw ulic, związanych z systemem komunistycznym. Chodzi o to, aby zapisy Rady Miejskiej nie kłóciły się z wytycznymi ustawy i jej nie blokowały - wyjaśnia Koprowski.
Mógłby Pan rozwinąć tę myśl? O jakie ulice Panu chodzi? Która nazwa obowiązująca przed dniem 1 września 1939 r. miałaby zostać zmieniona w związku z ustawą dekomunizacyjną?

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ulica Lecha Kaczyńskiego?

Post autor: maup »

Niech zgadnę.... Elektryfikacja wsi była przecież prowadzona za komuny!
No to już pierwszy kandydat -- ul. Elektryczna.
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


Jacek
Obywatel
Posty: 23
Rejestracja: 15-10-2010, 10:28

Re: Ulica Lecha Kaczyńskiego?

Post autor: Jacek »

maup pisze:Niech zgadnę.... Elektryfikacja wsi była przecież prowadzona za komuny!
No to już pierwszy kandydat -- ul. Elektryczna.
EEE Tam idźmy dalej zmieniamy nazwę ulicy Dworcowa :)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Niko%C5%82aj_Dworcow" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ