Hejnał powraca do Tarnowa.

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Autor tematu
gadoid
Obywatel
Posty: 32
Rejestracja: 11-03-2010, 00:44

Hejna³ powraca do Tarnowa.

Post autor: gadoid »

Hejnał powraca do Tarnowa,pozazdrościli Krakowowi


Z tarnowskiego Ratusza, w samo południe mieszkańcy będą raczeni dźwiękami tarnowskiego hejnału. Inicjatywa powrotu hejnału na ratuszową wieżę związana jest z rocznicą 680. lokacji miasta Tarnowa. Muzyka będzie odtwarzana codziennie i ma już na stałe wpisać się w wizerunek miasta.

- Tym razem mamy już elektronicznie sterowaną maszynerię i dokładnie, o godzinie 12,

z dokładnością do kilku minut, bo jest to zegar starożytny

będzie grany hejnał - mówi Adam Bartosz, dyrektor tarnowskiego muzeum.Autorem tarnowskiego hejnału jest Stanisław Rzepecki.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

gadoid pisze:dokładnie, o godzinie 12, z dokładnością do kilku minut, bo jest to zegar starożytny
Dokładnie, z dokładnością do kilku minut. :) Mój matematyk z podstawówki chyba by się przewrócił. :) A poza tym co ma starożytność zegara do niedokładności elektronicznego sterowania?

Poza tym nie wiedziałem, że byli jacyś starożytni tarnowianie. :D
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Od kiedy wraca?
gushman, bo połówki są zawsze równe, a 0,7 jest jawnym dowodem na istnienie większej połówki :D


Autor tematu
gadoid
Obywatel
Posty: 32
Rejestracja: 11-03-2010, 00:44

Post autor: gadoid »

13 Marca 2010 10:49 Hejnał powraca do Tarnowa

http://www.malopolanin.pl/7861_hejnal_p ... rnowa.html


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

A to kiedy przestano grać ten hejnał ? Przyznam, że nawet nie zwróciłem na to uwwagi, choć pamiętam, że w południe taki hejnał był odtwarzany .


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

gushman pisze:
gadoid pisze:dokładnie, o godzinie 12, z dokładnością do kilku minut, bo jest to zegar starożytny
Dokładnie, z dokładnością do kilku minut. :) Mój matematyk z podstawówki chyba by się przewrócił. :) A poza tym co ma starożytność zegara do niedokładności elektronicznego sterowania?

Poza tym nie wiedziałem, że byli jacyś starożytni tarnowianie. :D
:lol: :mrgreen: :lol:
W sumie dość duża dikładność :mrgreen:


Proboszcz
Obywatel
Posty: 68
Rejestracja: 07-09-2009, 15:39

Post autor: Proboszcz »

skoro prezydent wszystko w mieście robi sam, to czy można liczyć że również w trąbkę zadmucha osobiście? Niczym Gonzo na zakończenie każdego MuppetShow...

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Taki hejnał to jednak powinien być grany przez trębacza a nie jakąś maszynkę. Wyobrażacie sobie jakby w Krakowie grała maszynka??? A właśnie dołączam się do pytania kiedy zaprzestano grania hejnału.

ODPOWIEDZ