Honorowy Konsulat Ukrainy

Wiadomości "z miasta".

Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Honorowy Konsulat Ukrainy

Post autor: Rodowity »

pamiętam, ale myślałem, że jednak w końcu przyznała by się do kłamstwa

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Honorowy Konsulat Ukrainy

Post autor: Mr Greenback »

Ricardo pisze:A z konsulatami nie jest aby tak jak z ambasadami? Czyli że należą do państwa które reprezentują... jeśli tak to jego utrzymanie to problem Ukrainy nie nasz.
W Polsce jest coraz więcej emigrantów i uchodźców z Ukrainy więc i konsulatów będzie trzeba więcej...

Warto także dodać że Tarnów był przez pewien czas siedzibą władz Ukraińskiej Republiki Ludowej (bo na Ukrainie trwała wojna z ZSRR więc rząd się ewakuował do nas) tak więc mamy ukraińską kartę w naszej historii, stąd zapewne wybór naszego miasta. Mnie osobiście cieszy ta decyzja bo zawsze obecność placówek dyplomatycznych podnosi prestiż miasta.

A co do UPA... nie dajmy się zwariować Niemcy też nas mordowali to może im też nie pozwólmy stawiać konsulatów. Teraz kiedy trwa wojna w Donbasie to nagle każdy sobie przypomniał o Wołyniu... kult bandery (celowo z małej litery) na Ukrainie nie jest niczym nowym, wbrew pozorom nie wynika to miłości Ukraińców do mordowania ale z braku elementarnej wiedzy o UPA u większości z nich... Ze swoich podręczników się tego nie dowiedzą... mam natomiast wrażenie że cały ten prawy sektor to podpucha Rosji, żeby wbić kij w mrowisko i żeby skłócić Ukrainę z sąsiadami.
Brawo Ricardo. Moi rodzice pochodzili z Kresów, a dokładnie z okolic Stanisławowa. O napadach UPA, wydawaniu polskich oficerów wkraczającej Armii Czerwonej, o tym kto się cieszył na ich przyjście, a kto witał kwiatami Niemców, słyszałem wiele lata przed Majdanem. Upraszczanie historii w stylu: źli Ukraińcy-dobrzy Polacy, źli Rosjanie-dobrzy Białorusini jest dla ludzi, którzy zawsze wybierają to co im pasuje pod tezę. Ale nie o tym mowa, wiec nie będę się rozpisywał. Odsyłam do np. Pomocnika Historycznego Polityki. Bardzo wnikliwe opracowanie, a jednocześnie nie narzucające okreslonej narracji i nie zanudzające czytelnika jak historyczne prace naukowe.
Impreza jak impreza, fajnie ze Tarnów zaistniał w więszym wymiarze. Zwłaszcza, że na zdjęciach poznałem kilku ludzi z wielkiego światka ;)
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

ODPOWIEDZ