Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6854
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

A ja uważam, że jest inaczej. Nie lubię PiS-u, przez szopkę jaką robili dotychczas, ale z jednego się cieszę: są zorientowani narodowościowo, co w obecnych, niespokojnych czasach, można uznać za duży plus.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

Zapewnienie bezpieczeństwa swoim obywatelom jest pierwszym obowiązkiem rządzących. Później można myśleć o pomocy humanitarnej, np. przyjmowaniu uchodźców. Ale tylko w sposób kontrolowany i nie powodujący zagrożenia dla obywateli.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 844
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: mirak »

Bor musisz być bardzo młodym człowiekiem lub słabą pamięć i nie pamiętasz poprzednich "dobrych" rządów PIS. Pierwsze dni pokazują, że będziemy mieć powtórkę z wątpliwej jakości rozrywki.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

mirak pisze: poprzednich "dobrych" rządów PIS.
Jakieś konkretne przykłady?
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


bor-bac
TW
Posty: 267
Rejestracja: 30-05-2015, 11:52

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: bor-bac »

:D
"Dobre" rządy PO - komentuje Bernard Margueritte, nestor francuskiego dziennikarstwa, wieloletni korespondent „Le Figaro” i „Le Monde”:

"...Polska PO była poniekąd wasalem pani Merkel. Nie jest przyjemnie stracić wygodnego wasala. Niestety opinie o sytuacji politycznej w Polsce zostały w dużym stopniu wyrobione już w kraju poprzez usłużne i fanatyczne media jak „Gazeta Wyborcza”, „Newsweek Polska”, czy też kontrolowane media publiczne. Polacy- jak stwierdziliśmy- potrafili w końcu oderwać się od wpływów salonu i części rodzimych mediów. Potrwa to dłużej zagranicą. Ale nastąpi. Pamiętam jaka była sytuacja kiedy prezydentem był świętej pamięci Lech Kaczyński. Wiele mediów na zachodzie podniosło larum, ale stwierdziłem osobiście, że szybko politycy europejscy musieli przyznać- przynajmniej prywatnie- że prezydent Polski twardo broni interesy swego kraju i zasługuje na szacunek....

... Ale już zaczynają się uczyć, że w Polsce są ogromne nierówności społeczne, że wielu ludziom się żyje ciężko, że zadłużenie państwa osiąga katastrofalne rozmiary, że nie było dotąd państwa prawa lecz państwo korupcji, skandali i afer itp… Szybko się nauczą. Już dziś widzą, że Polska ma prezydenta, który w bardzo krótkim czasie pokazał, że jest wysokiej klasy mężem stanu, który umie w niezwykły sposób połączyć pryncypialność z umiarem i zaangażowanie z dialogiem ..."

http://wybranowski.dorzeczy.pl/id,7553/ ... asala.html" onclick="window.open(this.href);return false;


wejss
Rhetor
Posty: 1632
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Nareszcie mamy prawdziwy POLSKI RZĄD !!!

Post autor: wejss »

bor-bac pisze:
LaRg pisze: Zaczyna wracać rozsądek ? Oby TAK!
>>>

Oto wypowiedź nowego ministra spraw zagranicznych RP,
- a na Yahoo już ponad 1000 komentarzy pod nią i 99% z nich to brawa i pochwały - zobaczcie sami:


http://news.yahoo.com/polish-minister-s ... 04972.html" onclick="window.open(this.href);return false;

8) :!:
Jest dobrze, bo jest wreszcie realna szansa, że polski rząd będzie rządził Polską w interesie polskiego społeczeństwa. Że będzie miał na względzie nasze wspólne bezpieczeństwo i dobro, a nie tylko interesy swoje i swoich polityczno-biznesowych mocodawców. Jest nadzieja, bo zdążyliśmy niemal w ostatnim momencie. Pierwsze opinie wypowiadane przez nowych ministrów - świadczą o tym, że myślą i obiecują działać w takim kierunku, jak myśli większość z nas. Uważam, że świadczy to nie tylko o tym, że rozumieją nasze potrzeby, ale przede wszystkim - że właściwie pojmują sens demokracji. Natomiast w mojej ocenie - wybór nowego rządu i prezydenta to dopiero początek drogi. Potrzebne są nam jeszcze polskie media które nie będą jątrzyć i skłócać - lecz przekazywać informacje rzetelnie, a jak trzeba to recenzować.

Poczekaj. Jak im UE zakręci kurek to się szybko nawrócą na "właściwą" drogę.


LaRg
TW
Posty: 135
Rejestracja: 23-09-2015, 10:19

Re: Nareszcie mamy prawdziwy POLSKI RZĄD !!!

Post autor: LaRg »

bor-bac pisze: Jest dobrze, bo jest wreszcie realna szansa, że polski rząd będzie rządził Polską w interesie polskiego społeczeństwa. Że będzie miał na względzie nasze wspólne bezpieczeństwo i dobro, a nie tylko interesy swoje i swoich polityczno-biznesowych mocodawców. Jest nadzieja, bo zdążyliśmy niemal w ostatnim momencie. Pierwsze opinie wypowiadane przez nowych ministrów - świadczą o tym, że myślą i obiecują działać w takim kierunku, jak myśli większość z nas. Uważam, że świadczy to nie tylko o tym, że rozumieją nasze potrzeby, ale przede wszystkim - że właściwie pojmują sens demokracji. Natomiast w mojej ocenie - wybór nowego rządu i prezydenta to dopiero początek drogi. Potrzebne są nam jeszcze polskie media które nie będą jątrzyć i skłócać - lecz przekazywać informacje rzetelnie, a jak trzeba to recenzować.
Bor, popieram Cię Kolego!
Trafnie to ująłeś. I nie przejmuj się tym ujadaniem powyżej.
To dowód, że niektórzy nie czytając uważnie - ferują na oślep bezmyślne wyroki.
Ja czytałem podany przez ciebie link i komentarze pod nim. I wiem, że to Twoje słowa.
A komentarze na Yahoo faktycznie bezbłędne są :) Widać zmianę.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Nareszcie mamy prawdziwy POLSKI RZĄD !!!

Post autor: defekator »

wejss pisze: Poczekaj. Jak im UE zakręci kurek to się szybko nawrócą na "właściwą" drogę.
"Nawróci się" znacznie szybciej jak sobie uświadomi, że już nie jest w opozycji i nie może pleść co mu ślina na język przyniesie. Bo abstrahując od problemu uchodźców takie pomysły jak ten o formowaniu z nich armii nadają się w sam raz na komentarze w necie a nie na oficjalne wypowiedzi ministra prawie 40 milionowego kraju.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


kato
Rhetor
Posty: 2700
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: kato »

"Potrzebne są nam jeszcze polskie media które nie będą jątrzyć i skłócać - lecz przekazywać informacje rzetelnie, a jak trzeba to recenzować."

Te ciągoty za cenzurą :)
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


LaRg
TW
Posty: 135
Rejestracja: 23-09-2015, 10:19

WAŻNE

Post autor: LaRg »

Gwoli wyjaśnienia.
Mój komentarz ( » 17-11-2015, 15:16) - odnosił się wyłącznie do postu Kolegi "Gościnny" - który zapewne (po przemyśleniu) - widząc żałosny i nieuzasadniony poziom zawartej w nim agresji, oraz nieadekwatnych zarzutów wobec Kolegi "bor-bac"- go po prostu usunął.
Szkoda, że niektórzy (moderatorzy) mają możliwość takiej manipulacji i usuwania po czasie publikacji swoich postów - które bezlitośnie punktują ich poziom intelektualny.
Uważam, że to jest nie fair wobec pozostałych :evil:
I do tego wprowadza czytających potem, a niezorientowanych co do ich usuniętej treści - w błąd.


dzik
Archont
Posty: 561
Rejestracja: 29-12-2010, 18:19
Lokalizacja: świat

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: dzik »

kato pisze:
Te ciągoty za cenzurą :)
Że niby to coś nowego? :P A pamiętasz choćby posty odnośnie "narzekania" :DTo wszystko jest b.względne.
Polak Szkot dwa bratanki*

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11066
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

larg, nie pochlebiaj sobie. Post nie był do Ciebie, ale do Bor-Bac'a, który oczywiście wkleił cudzy tekst, a całość jego przemyśleń na ten temat cytuję poniżej:
:D
Nie wiem co uważasz za żałosne - to, że większość "jego" postów to wklejki z różnych portali? Czy może to był nieadekwatne zarzuty?

ps: widzę, że skoro chcecie, to będzie tutaj cenzura - wklejki będą kasowane. Nie zawsze - to będzie zależało wyłącznie od moderatorów.

pss: a ty dostajesz bana :) Poskarż się PiS-owi, że jesteś szykanowany.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: defekator »

kato pisze:"Potrzebne są nam jeszcze polskie media które nie będą jątrzyć i skłócać - lecz przekazywać informacje rzetelnie, a jak trzeba to recenzować."

Te ciągoty za cenzurą :)

Nie rozumiesz - tu chodzi o to aby ludzie, którzy nie potrafią sobie wyrobić własnego zdania mieli wszystko podane na tacy przez rzetelne polskie media.

Czyli w sytuacji gdy PIS postąpi roztropnie i mądrze prawdziwie polskie media powinny go chwalić i tłumaczyć ludziom dlaczego wszyscy na tym skorzystamy a z kolei gdy PIS postąpi głupio i idiotycznie (co jest oczywiście czysto teoretyczne - bo jak wszyscy wiemy coś takiego zdarzyć się nie może) aby prawdziwie polskie media w takiej sytuacji nie bały się tylko go chwaliły i tłumaczyły ludziom dlaczego wszyscy na tym skorzystamy. :D

Na szczęście PIS nie jest nawet w połowie tak straszny jak widzą go jego gorący zwolennicy :P
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: gushman »

bor-bac pisze:Już dziś widzą, że Polska ma prezydenta, który w bardzo krótkim czasie pokazał, że jest wysokiej klasy mężem stanu, który umie w niezwykły sposób połączyć pryncypialność z umiarem i zaangażowanie z dialogiem ..."[/i]
http://wybranowski.dorzeczy.pl/id,7553/ ... asala.html" onclick="window.open(this.href);return false;
No proszę! Taki zagraniczny, a jaki zorientowany!
Mógł przecież wypuścić z więzień od razu wszystkich kiboli, a puścił tylko Kamińskiego z kolegami. Taki ma umiar! :P
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


kato
Rhetor
Posty: 2700
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: kato »

"Nie rozumiesz - tu chodzi o to aby ludzie, którzy nie potrafią sobie wyrobić własnego zdania mieli wszystko podane na tacy przez rzetelne polskie media. "

A co się stanie z nierzetelnymi mediami?
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

ODPOWIEDZ