Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: Rodowity »

Skoro w Syrii jest problem, to dlaczego nie zrobić tam u nich porządku? Na ręke chyba Angeli są ci syryjczycy tania siłą roboczą zaludni - wyludnione wschodnie landy. Zaczną sie niebawem problemy w Europie, oj zaczną, we Francji juz od jakiegoś czasu to trwa. Mam nadzieje, że na tych czterech osobach zakończy się sciąganie tych ludzi do naszego miasta, a i Polski nie dotknie nigdy fala uchodzców - muzułmanów, wystarczająco duzo kłopotów jest z romami (w wiekszosci) w naszym dobrobycie. A te statki z imigrantami z południa, odsyłać tam skąd przypłynęły. Biedni ludzie to fakt. ale obyczajowo i kulturowo różnimy się od nich az za bardzo


renata160
Prytan
Posty: 175
Rejestracja: 28-05-2015, 14:54

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: renata160 »

Realistyczne podejście ;)

Obrazek


kato
Rhetor
Posty: 2702
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: kato »

renata160 pisze:
Obrazek
Zabawne, ale w Iranie chyba nie noszą burek.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Fakt, Iran jest postępowy - mogą jeszcze pokazywać twarz (oczywiście bez włosów, bo to zachęca do gwałtu)


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: Kirk »

Kozy chodzą bez nakrycia głowy, to wiele wyjaśnia...


kato
Rhetor
Posty: 2702
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: kato »

Kirk pisze:Kozy chodzą bez nakrycia głowy, to wiele wyjaśnia...
I w ten sposób dyskusja sięgnęła dna.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: Kirk »

kato pisze: I w ten sposób dyskusja sięgnęła dna.
Ostatnie posty w tej dyskusji były z przymrużeniem oka - stąd mój wpis, ale wybacz jeśli Cię uraziłem. Swoją drogą wystarczyło go zignorować i pisać coś poważniejszego.
Ja swoich poglądów na temat imigrantów wolę nie prezentować, bo w dobie wszechobecnej tolerancji dla wszystkich i wszystkiego mogą być mało popularne.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

Warto przeglądnąć więcej mediów niż tylko te najpopularniejsze. Fala uchodźców to nie są rodziny uciekające przed wojną, tylko w 75% młodzi, zdolni do walki mężczyźni. Nie uciekają tam gdzie jest spokój, tylko prą do krajów z socjalem, głównie do Niemiec.
Mediom w dziwny sposób zależy na tym, żeby pokazywać dzieci i próbować uwrażliwić społeczeństwo, na problem uchodźców. Oni nie przychodzą tu, żeby przetrzymać do zakończenia wojny. To roszczeniowy tłum dzikusów odmiennych kulturowo.
Nachodzi mnie pewna myśl i obym się mylił. Przywódcom UE zależy na doprowadzeniu do konfliktu zbrojnego na własnym terenie, a konflikt ten jest nieunikniony. Nie od dziś wiadomo że wojna zawiesza/ likwiduje wszelkie zobowiązania. UE jest dzisiaj tak zadłużona, że nie ma szans na wydostanie się z tego normalną drogą. Wojna byłaby jej na rękę, bo po odparciu najeźdźców mieli by carte blanche.

Mam nadzieję, że napisałem straszne brednie.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

Może generalizuję, ale:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=7Yemm1RU4A0[/youtube]
Nie zgadza się tylko nacja :P


renata160
Prytan
Posty: 175
Rejestracja: 28-05-2015, 14:54

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: renata160 »

Obrazek


bpeor
Obywatel
Posty: 65
Rejestracja: 01-06-2015, 09:34

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: bpeor »

Mnie dziwi, że nikt nie widzi analogii emigracji z naszą emigracją. Przecież to samo było w latach 80. Oficjalnie byliśmy prześladowani, a praktycznie każdy wyjeżdżał za kasą na zachód. Po co całe to tabu. Teraz też 2 i pół mln Polaków wyjechało. Część bo nie miało pracy. Ale np. mój kuzyn miał kiepską pracę pop... i pojechał do Anglii. To samo jest teraz. Dziwi mnie czemu takim tabu w Polsce jest kto tam jest, bo na YT można znaleźć reportarze, nawet ze Słowacji i rozmawiają z uchodźcami, to głównie Syryjczycy, Afgańczycy, Pakistańczycy i Kosowarzy. No ale też przecież kto tam narobił syfu? Ameryka, a teraz my za to zapłacimy wszyscy. Część uchodźców jest przyjazna, część agresywna. Tak to wygląda. Szkoda dzieci przede wszystkim.
Dopóki będzie bieda, będą wojny itp. to to się nie zmieni. Biedny zawsze będzie chciał do bogatego kraju. Tu akurat do Niemiec:) Mur nic nie da. Trzeba pomagać tym krajom i unikać wojen. Już chyba lepiej było zostawić zamordyzm w tych krajach, był spokój przynajmniej.


renata160
Prytan
Posty: 175
Rejestracja: 28-05-2015, 14:54

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: renata160 »

bpeor pisze:Już chyba lepiej było zostawić zamordyzm w tych krajach, był spokój przynajmniej.
Też tak coraz częściej myślę ;)

Jeżeli ktoś chce przyjmować ludzi z Azji i Afryki – niech weźmie ich do siebie do domu. Pytanie brzmi, czy chcemy żeby nasze dzieci i wnuki za 20-40 lat żyły w Polsce, w której będą mniejszością, czy chcemy żyć w normalnej Polsce? Przyjęcie dzisiaj tysięcy muzułmańskich imigrantów oznacza, że w ciągu paru lat będzie ich nawet 10 razy więcej. Tam są rodziny wielodzietne – ściągnięcie braci, sióstr, ojców, wujków i kuzynów będzie kolejnym szybkim krokiem. Kolejnym będą meczety i szkoły z nauką kolejnej religii za którą my będziemy płacić, kolejnym etapem będą konsekwencje obrazy uczuć religijnych, przejmowanie władzy w gminach, a później założą sobie dużą partię, wygrają wybory i ustanowią tu prawo Szariatu. :roll: :-?

Warto przeczytać
: http://wyborcza.pl/1,76842,15408514,_Te ... eb2b17d2c8" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek


psychoultras
Prytan
Posty: 188
Rejestracja: 09-09-2010, 20:34

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: psychoultras »

Może ktoś tak na szybko zapytać kogoś z magistratu czy planuje się w Tarnowie otwarcie obozu dla uchodźców? Jeśli tak to gdzie?


Dom
Archont
Posty: 802
Rejestracja: 06-10-2010, 13:53

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: Dom »

a co, zrobisz z nimi porządek?

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11646
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: defekator »

Dlaczego sądzisz, że magistrat miałby coś takiego planować, skoro nawet nie wiadomo czy trafią do Polski jakieś większe grupy emigrantów. Ja podejrzewam, że to nie jest nawet obecnie planowane na poziomie krajowym, nie mówiąc już o poziomie miejskim. Widziałeś gdzieś w okolicy jakieś tabuny uchodźców, którzy potrzebowaliby obozu dla siebie? ;)

A co do ewentualnego przyjęcia większych grup imigrantów bardziej od tego co z nimi zrobimy zastanawia mnie jak powstrzymamy ich aby w ciągu pierwszego miesiąca pobytu nie uciekli do Niemiec ;)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

ODPOWIEDZ